Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

1000 psov

Vyprchala

1
Počet hlasov: 259

1000 psov

Vyprchala

Tvorba kapely 1000 psov nie je zameraná na konkrétny štýl, ale viac sa sústreďuje na originalitu jednotlivých nápadov, resp. skladieb. Ak by ale musela, nazvala by tento štýl "melting pot rock". Zatiaľ má za sebou šesť živých vystúpení, svoje prvé demo nahrala minulé leto.

Duševný experiment

V tvojom byte

9
Počet hlasov: 218

Duševný experiment

V tvojom byte

Skupina Duševný experiment v októbri v roku 2019 nahrala 10 skladieb na pripravovaný album Básnik, medzi ktorými sa nachádza aj skladba V tvojom byte.

God and Eve

Brainwashing

1
Počet hlasov: 68

God and Eve

Brainwashing

Hudobnú skupinu God and Eve tvorí Richard Grimm (Boh Vajec, Raptor Koch, Sokolská 18, ex-Max Bazowski), Eva Sajanová a ich frajerskí kamoši. Kapela vznikla na ulici Sokolská 18 v Bratislave, Eva vymýšľa a spieva, Boh z konceptov robí hity a kamoši hrajú to, čo Boh ani Eva zahrať nevedia. Ich debutový singel nesie názov Brainwashing, vydali ho spolu s DIY klipom. Na bicie si zahral Mattia Muller (MattiaBoyzz), na base hral Tomáš Bateško (Vojdi, Raptor Koch, Acute Dose), o mix sa postaral Marek Buranovský (Vojdi, Raptor Koch, Drť, BuroMaro). EP je na ceste.

From The Depths Of Mexico

Paint the Man, Cut the Lines

1
Počet hlasov: 54

From The Depths Of Mexico

Paint the Man, Cut the Lines

From the depths of Mexico je hudobné trio z Košíc. Skupina sa sformovala ako vedľajší projekt členov po dlhoročnej spolupráci v iných kapelách. Po viac ako piatich rokoch spoločného hrania sa dostal na svet ich samostatne vydaný debutový album Guadalupe Cartel. Išlo o vytvorenie hudobného experimentu, ktorý by svojím minimalistickým, no prepracovaným štýlom komunikoval myšlienku širokému spektru publika aj bez nutnosti vokálu. Spolu tak vytvorili vlastný inštrumentálny svet bez hudobných bariér. Žánrovo je kapela ovplyvnená post-rockovým svetom a pohybuje se niekde na rozmedzí rocku, experimentalu a metalu. Pieseň Paint the man, cut the lines, ktorú vybrali do Demovnice, je tak jedným z príbehov, ktoré sa svojou hudbou snažia vyrozprávať.

Random Choices

Searching for Inspiration

0
Počet hlasov: 43

Random Choices

Searching for Inspiration

Random Choices nie je na slovenskej hudobnej scéne úplne neznámy pojem. Štyria, iba 20-roční, hudobníci na seba prvýkrát upozornili vďaka EP Medzi nebom peklom a vedomím nahraným v roku 2018 v trenčianskom štúdiu Men At Sound v réžii Matúša Homolu (Autumnist, Nylon Union). Odvtedy odohrali množstvo koncertov v rodnom Trenčíne a okolí, ale aj v zahraničí, napríklad v Česku či na Rakúskom festivale Flammhaus v Saghammeri. Na festivale Art in Park v Trenčianskych Tepliciach hrali ako predkapela Bad Karma Boy a na trenčianskom festivale Gympelrock ako predkapela kapely Para. Po dvojročnom koncertovaní dozrel čas na prvý album, nahraný v Stopa Studios a zmixovaný v réžii Mariána Fera, ktorý nesie meno Zrkadlová zem. Vyjde 31. júla 2020.

Detox Of a Pony

Dopamín

1
Počet hlasov: 41

Detox Of a Pony

Dopamín

Rockové duo Detox of a Pony tvoria Juraj Beňačka (basgitara, spev) a Matúš Folvarčík (bicie). Aj keď sú len dvaja, dokážu bez problémov urobiť hard-rockový randál za štyroch. Za pomoci zvukových efektov sa z Jurajovej basgitary zároveň stáva elektrická gitara s mimozemským zvukom. Energiu, ktorú do skladieb dávajú, je vidieť na pódiu, ale i počuť z nahrávok. Postupným vývojom ich zvuk naberá na hustote a tučnote.

Fortuan

Lose My Mind

0
Počet hlasov: 37

Fortuan

Lose My Mind

DRUHÁ ŠANCA Pop-rocková kapela Fortuan začala svoje pôsobenie v lete roku 2018. Kapela vznikla ako autorský projekt členov svadbovej cover kapely Wooders, ktorí cítili potrebu začať tvoriť vlastnú originálnu hudbu. Medzi najväčšie úspechy Fortuanu patrí druhé miesto v súťaží Rocková maturita 2019 v kategórii Pop. Skupina nemá striktne vymedzený žáner, ktorým sa má tvorba uberať, a preto je hudba Fortuanu plná cross-žánrových prekvapení. Z toho dôvodu možno v repertoári nájsť zmes rôznych hudobných žánrov ako napríklad pop, rock, blues alebo funk.

Daniel Štěpánek

Gray zone

2
Počet hlasov: 35

Daniel Štěpánek

Gray zone

Daniel Štěpánek má 13 rokov a vo voľnom čase produkuje elektronickú hudbu. Venuje sa jej už niekoľko rokov a doteraz vyprodukoval jeden album.

Denné mory

Luna

0
Počet hlasov: 24

Denné mory

Luna

Denné mory je mladá kapela (17-18 rokov) z rôznych kútov Oravy v zložení dve speváčky, jeden gitarista, jeden basgitarista a jeden bubeník. Jej prvý singel s názvom Luna skupina definuje ako alternatívny pop s kúskami jazzu. Hlavnou pohnútkou pri tvorbe jej hudby je, aby sa dotýkala čo najviac ľudí zvnútra a vyvolala určité pocity.

Skyevent

So true

3
Počet hlasov: 15

Skyevent

So true

Skyevent prešiel rôznymi žánrami elektronickej hudby ako melodic dubstep, chillstep, liquid dnb či house. Skladba So true je jednou z jeho prvých pokusov skúsiť žánre ako synthpop-synthwave-retrowave.

design by konkurencia