Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 84

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

Matúš Hrnčiar

Different Roads

0
Počet hlasov: 68

Matúš Hrnčiar

Different Roads

Matúš je klavirista a hudobník, ktorý hudbu nenecháva v svojej hlave, ale tým, čo sa naučil, ju posúva pre tých, ktorí si ju radi vypočujú a prejdú sa s ním v jeho hudobnej fantázii. Je to miesto, kde skrýva svoje nádeje o láske a ľudských snoch. Jeho najvernejším priateľom z nástrojov je síce klavír, ale zvládne aj malý dialóg aj s gitarou, cajonom či organom. Dlhé roky bolo jeho túžbou myšlienky a pocity zaznamenať do skladby. V roku 2019 si začal hudobný sen plniť v svojom štúdiu Projekt Skúšobňa, kde nahráva, učí a tvorí.

TUFIFTY

Izolovaná

1
Počet hlasov: 32

TUFIFTY

Izolovaná

Projekt TUFIFTY odštartoval vo februári tohto roku a tvorí ho Roman Žigmund (spev) a Vojtech Irša (produkcia, autor hudby a textov). Dvojicu hudobných nadšencov z minulého tisícročia, ktorí sú tento rok FIFTY, dopĺňa vokalistka Janka Vlčanová. Melodickým elektropopom sa chcú baviť a zároveň baviť aj vás.

Ema Missy

Unreal

0
Počet hlasov: 23

Ema Missy

Unreal

Za menom Ema Missy sa ukrýva Talian, ktorý sa po troch rokoch žitia v Berlíne rozhodol prísť na Slovensko za svojou priateľkou. Na bicích doprevádza Timeu Gregovú, ale taktiež vytvára akustickú muziku len tak pre seba.

1000 psov

Vyprchala

0
Počet hlasov: 15

1000 psov

Vyprchala

Tvorba kapely 1000 psov nie je zameraná na konkrétny štýl, ale viac sa sústreďuje na originalitu jednotlivých nápadov, resp. skladieb. Ak by ale musela, nazvala by tento štýl "melting pot rock". Zatiaľ má za sebou šesť živých vystúpení, svoje prvé demo nahrala minulé leto.

The Spants

Higher

0
Počet hlasov: 11

The Spants

Higher

The Spants je kapela z Humenného, ktorá vznikla v roku 2017. Žánrovo by sa jej tvorba dala zaradiť k pop-rocku, indie či alternative rocku. Začiatkom roka 2020 sa jej podarilo vyhrať súťaž o predskokana kapely HEX na zastávke v Prešove.

PK project

Different People

0
Počet hlasov: 10

PK project

Different People

Peter sa hudbe ako koníčku venuje už od malička. Má ukončenú ZUŠ, kde študoval husle. Neskôr si obľúbil gitaru a začal hrávať prevažne folkové piesne, po čase pribudla elektrická gitara a vystupovanie vo viacerých amatérskych kapelách. Dlhé roky hrával zábavy na husliach, mandolíne a gitare, neskôr zrealizoval aj folk-rockový projekt. Po čase sa však rozhodol venovať vlastnej tvorbe, kde vzniklo pár nových skladieb, z ktorých jedna je aj Different People. Približuje, ako strach z nepoznaného môže viesť k vojnám a koľko ľudí bezdôvodne zomrie. Nahrávaná bola pred štyrmi rokmi.

Knut Knotgursen

Sako

0
Počet hlasov: 5

Knut Knotgursen

Sako

DRUHÁ ŠANCA. Knut Knotgursen je kapela z Babkova pri Žiline. Jej pesničky vznikajú väčšinou náhle a znenazdajky, inšpirované všeličím, a nie sú zamerané na komerčné prerážanie, ale skôr na šírenie príjemných pocitov a emócií (ako napríklad skladba Sako). Zloženie kapely je premenlivé, momentálna zostava je Braňo (bicie, klávesy), Majo (basa), Rado (gitara, spev), Jožko (gitara, vokály) a Mio (gitara, spev, bicie).

Syntax.tError

The Hammer Has Fallen

0
Počet hlasov: 5

Syntax.tError

The Hammer Has Fallen

Syntax.tError je 32- ročný „pankáč“ a slovenský rawstyle DJ na voľnej nohe, ktorého najobľúbenejšia skupina je Power-Metalový Sabaton. Žije a pracuje v Holandsku a hudbu, prevažne remixy, tvorí od svojich 14 rokov. K mixovaniu sa dostal, keď sa mu DJ Gregor z rodnej Brezovej pod Bradlom rozhodol vysvetliť, prečo mu nemôže ihneď pustiť pesničku, ktorú ho poprosil zahrať. Od 22 rokov až do príchodu do Holandska v 29 rokoch si dal od tvorby a mixovania pauzu. Návrat k mixovaniu má na svedomí Donatas z Litvy, za čo mu je doteraz veľmi vďačný. V hudobnom priemysle sa pohyboval aj počas pauzy, a to ako sponzor, spoluorganizátor a elektrikár charitatívneho festivalu Pankáči deťom.

Empathic Hater

Mr. TARANTINO (a.k.a. Once Upon a Time in Hollywood)

0
Počet hlasov: 0

Empathic Hater

Mr. TARANTINO (a.k.a. Once Upon a Time in Hollywood)

Rasťo pochádza z Bratislavy a popri práci sa venuje gitare, filmom alebo galériám, s čím súvisí aj jeho tvorba. Keďže má rád aj Tarantinove filmy, práve skladbu Empathic Hater venoval jeho poslednému filmu Vtedy v Hollywoode.

design by konkurencia