Rado One

Paradise

2
Počet hlasov: 114

Rado One

Paradise

DRUHÁ ŠANCA. Rado One je slovenská kapela, ktorá v septembri 2019 vydala svoje prvé EP Miracles. Ide o alternatívny pop s prvkami elektronickej a orchestrálnej hudby. Väčšinou melancholické melódie sú občas doplnené rapom a elektronickými prvkami. Skupinu tvoria Radovan Oravkin a Matej Smutný. Začiatkom tohto roka ohlásila vydanie debutového albumu Get out of my head, ktorý by mal vyjsť v priebehu roka 2020. Kapela sa tiež dostala do národného finále celosvetovej súťaže Global battle of bands (GBOB), ktorá však bola kvôli pandémii Covid-19 odložená.

žán valžán

Bazálne gangliá

1
Počet hlasov: 76

žán valžán

Bazálne gangliá

žán valžán je interpret, ktorý pôsobí vo viacerých zoskupeniach ako spevák, gitarista či klávesák, ale po nejakom čase a dlhšom uvažovaní sa rozhodol, že nahrá svoje vlastné pesničky. Svoje hudobné nápady tvorí a nahráva už dlhšiu dobu v Petržalke. Skladba s názvom Bazálne gangliá zachytáva jeho momentálne pocity a nadväzuje na skôr zverejnený cover od Františka Krištofa Veselého - Prečo tak pozde krásna pani, ktorý bol ladený v lofi hip-hop šate. Viacero povzbudivých komentárov ho primälo k tomu, aby nahral svoje piesne, inšpirujúc sa primárne slovenskou populárnou piesňou od jej prvopočiatkov, či už to je spomínaný F. K. Veselý, V. Racková alebo Gabriela Hermélyová, ale aj slovenská hudba novšieho dáta, ako sú napr. legendárne Prúdy, Dežo Ursiny, až po najnovšie hudobné telesá ako Billy Barman, Raptor Koch či Katarína Máliková. V súčasnosti sa žán valžán naplno venuje svojmu psovi a pomedzi to aj nahrávaniu svojho prvého albumu, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta do konca tohto roka.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 48

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

Acid Storm

Pes na snowboarde

0
Počet hlasov: 36

Acid Storm

Pes na snowboarde

Martin Pavček pôsobí na psytrance scéne ako DJ Acid Storm. V súčasnej dobe viac experimentuje so svojou hudbou, ktorú robí na analógoch. Ide o tvrdší odvar jeho pocitov z tejto doby, uletených nápadov a kickov starých electribov.

VegasTheory

Inventions

0
Počet hlasov: 27

VegasTheory

Inventions

Päťčlenná kapela VegasTheory pochádza zo Žitného ostrova a tvorí vlastnú hudbu v anglickom jazyku, ktorá sa však ťažko definuje. Skupina ju sama charakterizuje ako mnohostranná. Žáner, v ktorom sa nesú jej skladby, je elektro-dance music s prvkami ďalších žánrov. Celá kapela hrá naživo, jediným neživým nástrojom sú samplery. V skladbe Inventions sa opakujú elektro beaty kombinované s prvkami metalu, a vyjadruje mechanickosť a monotónnosť súčasnej doby, kde text zároveň ponúka možnosti na slobodnejší život.

Matúš Hrnčiar

Different Roads

0
Počet hlasov: 25

Matúš Hrnčiar

Different Roads

Matúš je klavirista a hudobník, ktorý hudbu nenecháva v svojej hlave, ale tým, čo sa naučil, ju posúva pre tých, ktorí si ju radi vypočujú a prejdú sa s ním v jeho hudobnej fantázii. Je to miesto, kde skrýva svoje nádeje o láske a ľudských snoch. Jeho najvernejším priateľom z nástrojov je síce klavír, ale zvládne aj malý dialóg aj s gitarou, cajonom či organom. Dlhé roky bolo jeho túžbou myšlienky a pocity zaznamenať do skladby. V roku 2019 si začal hudobný sen plniť v svojom štúdiu Projekt Skúšobňa, kde nahráva, učí a tvorí.

Mōn Flyre

ō y re

0
Počet hlasov: 24

Mōn Flyre

ō y re

Mōn Flyre je 22-ročný chalan z Bratislavy, wannabe hudobník/umelec, zatiaľ však dátový analytik na plný úväzok. Hudbu začal tvoriť pred približne štyrmi rokmi, v tej dobe skôr ako producent. Po pár spoluprácach sa pred rokom rozhodol ísť sólovou cestou, ktorá ho doviedla až sem. V blízkej budúcnosti by rád vydal svoj prvý projekt, album, v ktorom bude aj skladba ō y re. Čo sa týka žánru, s obľubou tvorí prevažne elektronicu, indie, niekedy až s trošku temnejším, viac psychedelickým vibom.

1000 psov

Vyprchala

0
Počet hlasov: 12

1000 psov

Vyprchala

Tvorba kapely 1000 psov nie je zameraná na konkrétny štýl, ale viac sa sústreďuje na originalitu jednotlivých nápadov, resp. skladieb. Ak by ale musela, nazvala by tento štýl "melting pot rock". Zatiaľ má za sebou šesť živých vystúpení, svoje prvé demo nahrala minulé leto.

TUFIFTY

Izolovaná

0
Počet hlasov: 9

TUFIFTY

Izolovaná

Projekt TUFIFTY odštartoval vo februári tohto roku a tvorí ho Roman Žigmund (spev) a Vojtech Irša (produkcia, autor hudby a textov). Dvojicu hudobných nadšencov z minulého tisícročia, ktorí sú tento rok FIFTY, dopĺňa vokalistka Janka Vlčanová. Melodickým elektropopom sa chcú baviť a zároveň baviť aj vás.

Electrion

Creacion Continu

0
Počet hlasov: 5

Electrion

Creacion Continu

Peter Švec pochádza z Trnavy. Jeho tvorba sa sústreďuje prevažne na drum and bass, ale venuje sa aj iným žánrom – zremixoval napríklad aj skladbu DOBA DOBA od Billy Barman. Nedávno vydal svoje prvé EP s názvom Hunter.

design by konkurencia