Devachan

Staviteľ

6
Počet hlasov: 75

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

Ryhha

Susedská záležitosť

0
Počet hlasov: 54

Ryhha

Susedská záležitosť

Ryhha sa na scéne objavuje ako MC v novembri 2010, odkedy svojim „oryhhinálnym“ prednesom sprevádza crews a soundsystémy na Slovensku i v Česku. Z jeho tvorby je cítiť vplyv žánrov ako hip-hop, reggae či jungle. Na pódiu vsádza predovšetkým na chytrú, spoločnosť či spoločenstvo prsteňa kritizujúcu, lyriku a dynamickú flow. Práve jej tempo už strhlo k bujarému tancu nejedného poslucháča. S mikrofónom v ruke a káblom okolo krku absolvoval takmer každé väčšie či menšie reggae dancehall podujatie a festival po celom svete s výnimkou krajín, ktoré nie sú Slovensko alebo Česko.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 44

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

Rado One

Paradise

0
Počet hlasov: 38

Rado One

Paradise

DRUHÁ ŠANCA. Rado One je slovenská kapela, ktorá v septembri 2019 vydala svoje prvé EP Miracles. Ide o alternatívny pop s prvkami elektronickej a orchestrálnej hudby. Väčšinou melancholické melódie sú občas doplnené rapom a elektronickými prvkami. Skupinu tvoria Radovan Oravkin a Matej Smutný. Začiatkom tohto roka ohlásila vydanie debutového albumu Get out of my head, ktorý by mal vyjsť v priebehu roka 2020. Kapela sa tiež dostala do národného finále celosvetovej súťaže Global battle of bands (GBOB), ktorá však bola kvôli pandémii Covid-19 odložená.

žán valžán

Bazálne gangliá

2
Počet hlasov: 33

žán valžán

Bazálne gangliá

žán valžán je interpret, ktorý pôsobí vo viacerých zoskupeniach ako spevák, gitarista či klávesák, ale po nejakom čase a dlhšom uvažovaní sa rozhodol, že nahrá svoje vlastné pesničky. Svoje hudobné nápady tvorí a nahráva už dlhšiu dobu v Petržalke. Skladba s názvom Bazálne gangliá zachytáva jeho momentálne pocity a nadväzuje na skôr zverejnený cover od Františka Krištofa Veselého - Prečo tak pozde krásna pani, ktorý bol ladený v lofi hip-hop šate. Viacero povzbudivých komentárov ho primälo k tomu, aby nahral svoje piesne, inšpirujúc sa primárne slovenskou populárnou piesňou od jej prvopočiatkov, či už to je spomínaný F. K. Veselý, V. Racková alebo Gabriela Hermélyová, ale aj slovenská hudba novšieho dáta, ako sú napr. legendárne Prúdy, Dežo Ursiny, až po najnovšie hudobné telesá ako Billy Barman, Raptor Koch či Katarína Máliková. V súčasnosti sa žán valžán naplno venuje svojmu psovi a pomedzi to aj nahrávaniu svojho prvého albumu, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta do konca tohto roka.

Acid Storm

Pes na snowboarde

0
Počet hlasov: 32

Acid Storm

Pes na snowboarde

Martin Pavček pôsobí na psytrance scéne ako DJ Acid Storm. V súčasnej dobe viac experimentuje so svojou hudbou, ktorú robí na analógoch. Ide o tvrdší odvar jeho pocitov z tejto doby, uletených nápadov a kickov starých electribov.

VegasTheory

Inventions

0
Počet hlasov: 24

VegasTheory

Inventions

Päťčlenná kapela VegasTheory pochádza zo Žitného ostrova a tvorí vlastnú hudbu v anglickom jazyku, ktorá sa však ťažko definuje. Skupina ju sama charakterizuje ako mnohostranná. Žáner, v ktorom sa nesú jej skladby, je elektro-dance music s prvkami ďalších žánrov. Celá kapela hrá naživo, jediným neživým nástrojom sú samplery. V skladbe Inventions sa opakujú elektro beaty kombinované s prvkami metalu, a vyjadruje mechanickosť a monotónnosť súčasnej doby, kde text zároveň ponúka možnosti na slobodnejší život.

Mōn Flyre

ō y re

1
Počet hlasov: 23

Mōn Flyre

ō y re

Mōn Flyre je 22-ročný chalan z Bratislavy, wannabe hudobník/umelec, zatiaľ však dátový analytik na plný úväzok. Hudbu začal tvoriť pred približne štyrmi rokmi, v tej dobe skôr ako producent. Po pár spoluprácach sa pred rokom rozhodol ísť sólovou cestou, ktorá ho doviedla až sem. V blízkej budúcnosti by rád vydal svoj prvý projekt, album, v ktorom bude aj skladba ō y re. Čo sa týka žánru, s obľubou tvorí prevažne elektronicu, indie, niekedy až s trošku temnejším, viac psychedelickým vibom.

Matúš Hrnčiar

Different Roads

0
Počet hlasov: 4

Matúš Hrnčiar

Different Roads

Matúš je klavirista a hudobník, ktorý hudbu nenecháva v svojej hlave, ale tým, čo sa naučil, ju posúva pre tých, ktorí si ju radi vypočujú a prejdú sa s ním v jeho hudobnej fantázii. Je to miesto, kde skrýva svoje nádeje o láske a ľudských snoch. Jeho najvernejším priateľom z nástrojov je síce klavír, ale zvládne aj malý dialóg aj s gitarou, cajonom či organom. Dlhé roky bolo jeho túžbou myšlienky a pocity zaznamenať do skladby. V roku 2019 si začal hudobný sen plniť v svojom štúdiu Projekt Skúšobňa, kde nahráva, učí a tvorí.

Ľubomír Rabatin

Thorn In The Flesh Part1

0
Počet hlasov: 1

Ľubomír Rabatin

Thorn In The Flesh Part1

Ľubomír Rabatin má 37 rokov a v tvorbe hudby je nováčikom – Thorn In The Flesh Part1 je jeho prvou skladbou, a jej pokračovania má premyslené už teraz. Počas základnej školy chodil osem rokov na klavír, ale ku tvorbe vlastnej hudby sa dostal iba pred rokom. Melódie si vymýšľa na klavíri a hudbu komponuje vo voľnom čase na počítači. Miluje všetky hudobné štýly, ďalšie skladby, ktoré má vymyslené, sa pohybujú od punku, elektra až po klasiku.

design by konkurencia