Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Devachan

Staviteľ

2
Počet hlasov: 73

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 54

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 43

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

žán valžán

Bazálne gangliá

0
Počet hlasov: 37

žán valžán

Bazálne gangliá

žán valžán je interpret, ktorý pôsobí vo viacerých zoskupeniach ako spevák, gitarista či klávesák, ale po nejakom čase a dlhšom uvažovaní sa rozhodol, že nahrá svoje vlastné pesničky. Svoje hudobné nápady tvorí a nahráva už dlhšiu dobu v Petržalke. Skladba s názvom Bazálne gangliá zachytáva jeho momentálne pocity a nadväzuje na skôr zverejnený cover od Františka Krištofa Veselého - Prečo tak pozde krásna pani, ktorý bol ladený v lofi hip-hop šate. Viacero povzbudivých komentárov ho primälo k tomu, aby nahral svoje piesne, inšpirujúc sa primárne slovenskou populárnou piesňou od jej prvopočiatkov, či už to je spomínaný F. K. Veselý, V. Racková alebo Gabriela Hermélyová, ale aj slovenská hudba novšieho dáta, ako sú napr. legendárne Prúdy, Dežo Ursiny, až po najnovšie hudobné telesá ako Billy Barman, Raptor Koch či Katarína Máliková. V súčasnosti sa žán valžán naplno venuje svojmu psovi a pomedzi to aj nahrávaniu svojho prvého albumu, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta do konca tohto roka.

Acid Storm

Pes na snowboarde

0
Počet hlasov: 33

Acid Storm

Pes na snowboarde

Martin Pavček pôsobí na psytrance scéne ako DJ Acid Storm. V súčasnej dobe viac experimentuje so svojou hudbou, ktorú robí na analógoch. Ide o tvrdší odvar jeho pocitov z tejto doby, uletených nápadov a kickov starých electribov.

VegasTheory

Inventions

0
Počet hlasov: 29

VegasTheory

Inventions

Päťčlenná kapela VegasTheory pochádza zo Žitného ostrova a tvorí vlastnú hudbu v anglickom jazyku, ktorá sa však ťažko definuje. Skupina ju sama charakterizuje ako mnohostranná. Žáner, v ktorom sa nesú jej skladby, je elektro-dance music s prvkami ďalších žánrov. Celá kapela hrá naživo, jediným neživým nástrojom sú samplery. V skladbe Inventions sa opakujú elektro beaty kombinované s prvkami metalu, a vyjadruje mechanickosť a monotónnosť súčasnej doby, kde text zároveň ponúka možnosti na slobodnejší život.

Milson

Je to v nás

3
Počet hlasov: 28

Milson

Je to v nás

Milson je mladý, 16-ročný chalan, ktorý pochádza z Trenčína a robí rap.

Ryhha

Susedská záležitosť

0
Počet hlasov: 21

Ryhha

Susedská záležitosť

Ryhha sa na scéne objavuje ako MC v novembri 2010, odkedy svojim „oryhhinálnym“ prednesom sprevádza crews a soundsystémy na Slovensku i v Česku. Z jeho tvorby je cítiť vplyv žánrov ako hip-hop, reggae či jungle. Na pódiu vsádza predovšetkým na chytrú, spoločnosť či spoločenstvo prsteňa kritizujúcu, lyriku a dynamickú flow. Práve jej tempo už strhlo k bujarému tancu nejedného poslucháča. S mikrofónom v ruke a káblom okolo krku absolvoval takmer každé väčšie či menšie reggae dancehall podujatie a festival po celom svete s výnimkou krajín, ktoré nie sú Slovensko alebo Česko.

Borland

When the world ends

1
Počet hlasov: 15

Borland

When the world ends

DRUHÁ ŠANCA. Peter má 37 rokov a pochádza z Bratislavy. Občas pre svoju potrebu niečo amatérsky zloží. Má rád rôzne žánre, ovplyvňovaný je kapelami ako Mesh, Hocico, Ane Brun alebo Snake River Conspiracy.

Rado One

Paradise

0
Počet hlasov: 10

Rado One

Paradise

DRUHÁ ŠANCA. Rado One je slovenská kapela, ktorá v septembri 2019 vydala svoje prvé EP Miracles. Ide o alternatívny pop s prvkami elektronickej a orchestrálnej hudby. Väčšinou melancholické melódie sú občas doplnené rapom a elektronickými prvkami. Skupinu tvoria Radovan Oravkin a Matej Smutný. Začiatkom tohto roka ohlásila vydanie debutového albumu Get out of my head, ktorý by mal vyjsť v priebehu roka 2020. Kapela sa tiež dostala do národného finále celosvetovej súťaže Global battle of bands (GBOB), ktorá však bola kvôli pandémii Covid-19 odložená.

design by konkurencia