Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Roman Fábian

Vojnu nie

1
Počet hlasov: 125

Roman Fábian

Vojnu nie

Roman Fábian má 39 rokov a žije v Nitre. Živí sa ako audiovizuálny režisér. Vyrastal na Jaromírovi Nohavicovi, ktorého neskôr doplnil slovenský a český rap, surferské indie a reggae. Má rád komédie Francisa Webera, Manéž Bolka Polívku, dokumenty o vesmíre a knihy Milana Šimečku.

Martin Bohem

Vášne

0
Počet hlasov: 85

Martin Bohem

Vášne

DRUHÁ ŠANCA. Martin Bohem je pesničkár, gitarista, moderátor a spevák – skrátka všetko, čo profesia hudobníka k svojmu fungovaniu potrebuje. Má za sebou viacero úspešných súťaží ako napríklad Superstar Nitrianskych univerzít, Žitavská kotva alebo Strunobranie. V minulosti sa mu podarilo do Demovnice dostať s inou skladbou, v tabuľke sa udržal tri týždne. Aktuálne do nej nasadzuje svoju najnovšiu nahranú skladbu Vášne. Ide o pieseň o momente, kedy si človek už nedokáže ďalej držať fasádu a pocity na uzde, o okamihu, kedy nad ním zvíťazia emócie a on sa už jednoducho nedokáže ovládať.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 71

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 63

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

4
Počet hlasov: 60

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

Deklan je autor z Prešova, ktorý sa začal naplno venovať tvorbe v roku 2019. Spolu so spevom ho baví aj video, kde ku každej svojej skladbe režíruje aj videoklipy. Hudba a umenie je jeho vášňou spolu s tancom. Vo veku 29 rokov si myslí, že nie je nikdy neskoro začať sa prejavovať, a tak sa spolu s DJ-om Ste dali naplno do práce, čo za krátky čas publikum ohodnotilo dobrými odozvami.

Devachan

Staviteľ

0
Počet hlasov: 60

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

VegasTheory

Inventions

0
Počet hlasov: 49

VegasTheory

Inventions

Päťčlenná kapela VegasTheory pochádza zo Žitného ostrova a tvorí vlastnú hudbu v anglickom jazyku, ktorá sa však ťažko definuje. Skupina ju sama charakterizuje ako mnohostranná. Žáner, v ktorom sa nesú jej skladby, je elektro-dance music s prvkami ďalších žánrov. Celá kapela hrá naživo, jediným neživým nástrojom sú samplery. V skladbe Inventions sa opakujú elektro beaty kombinované s prvkami metalu, a vyjadruje mechanickosť a monotónnosť súčasnej doby, kde text zároveň ponúka možnosti na slobodnejší život.

Daniel Handák

Runaway

0
Počet hlasov: 36

Daniel Handák

Runaway

Daniel sa hudbe venuje od mala. Pôsobil vo viacerých kapelách ako bubeník, no vždy sa popri tom venoval aj spievaniu a skladaniu vlastných piesní. Momentálne sa venuje full-time vizuálnemu umeniu, avšak jeho ambíciou je spájať tieto dva svety, či už formou animácie alebo videoklipov. Keďže je dosť často na cestách, pokúša sa k hudbe pristupovať trochu minimalistickejšie, či už nahrávacím vybavením alebo samotnou kompozíciou skladieb.

Tomáš Raffaj

Hamarajema

2
Počet hlasov: 8

Tomáš Raffaj

Hamarajema

Tomáš Raffaj pochádza z Kežmarku, má 23 rokov a vo svojom voľnom čase sa venuje hre na gitare. S gitarou začal na strednej škole, postupne skúšal skladať vlastné melódie a pridávať do toho aj texty. Je študentom Vysokej školy múzických umení a do budúcna by rád pokračoval v tom, čo miluje a čo ho baví, a to je hudba a písanie textov. Názov skladby, Hamarajema, nemá nijaký význam, toto slovo mu jedného dňa napadlo a hneď vedel, že ho použije v nejakej piesni. Hráva sám, ale do budúcna by rád našiel ľudí, ktorí zdieľajú podobný zápal a nadšenie pre hudbu a chceli by spolupracovať alebo založiť kapelu. Veľmi rád by totiž oživil svoje piesne o ďalšie hudobné nástroje. Verí, že aj táto hudba, aj keď to nie je žiaden mainstream, si dokáže nájsť svojho poslucháča.

Ľubomír Rabatin

Thorn In The Flesh Part2

1
Počet hlasov: 3

Ľubomír Rabatin

Thorn In The Flesh Part2

V Demovnici sme tvorbu Ľubomíra Rabatina mohli počuť pred niekoľkými týždňami, teraz nám však posiela pokračovanie skladby, ktorou sa začalo jeho pôsobenie v Demovnici. Počas základnej školy osem rokov chodil na klavír, ale ku tvorbe vlastnej hudby sa dostal len pred rokom. Melódie si vymýšľa na klavíri a hudbu komponuje vo voľnom čase v počítači. Miluje všetky hudobné štýly – ďalšie skladby, ktoré má už vymyslené, sa pohybujú v rôznych žánroch od punku, elektra až po klasiku. Jeho snom je nájsť hudobníkov, ktorí budú mať záujem s ním spolupracovať a naživo hrať tento hudobný guláš. Skladba Thorn In The Flesh Part2 je celá vytvorená v počítačovom programe a má vymyslené aj jej ďalšie prekračovania.

design by konkurencia