Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov:71

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov:33

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Roman Fábian

Vojnu nie

0
Počet hlasov:29

Roman Fábian

Vojnu nie

Roman Fábian má 39 rokov a žije v Nitre. Živí sa ako audiovizuálny režisér. Vyrastal na Jaromírovi Nohavicovi, ktorého neskôr doplnil slovenský a český rap, surferské indie a reggae. Má rád komédie Francisa Webera, Manéž Bolka Polívku, dokumenty o vesmíre a knihy Milana Šimečku.

Martin Bohem

Vášne

0
Počet hlasov:26

Martin Bohem

Vášne

DRUHÁ ŠANCA. Martin Bohem je pesničkár, gitarista, moderátor a spevák – skrátka všetko, čo profesia hudobníka k svojmu fungovaniu potrebuje. Má za sebou viacero úspešných súťaží ako napríklad Superstar Nitrianskych univerzít, Žitavská kotva alebo Strunobranie. V minulosti sa mu podarilo do Demovnice dostať s inou skladbou, v tabuľke sa udržal tri týždne. Aktuálne do nej nasadzuje svoju najnovšiu nahranú skladbu Vášne. Ide o pieseň o momente, kedy si človek už nedokáže ďalej držať fasádu a pocity na uzde, o okamihu, kedy nad ním zvíťazia emócie a on sa už jednoducho nedokáže ovládať.

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

2
Počet hlasov:26

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

Deklan je autor z Prešova, ktorý sa začal naplno venovať tvorbe v roku 2019. Spolu so spevom ho baví aj video, kde ku každej svojej skladbe režíruje aj videoklipy. Hudba a umenie je jeho vášňou spolu s tancom. Vo veku 29 rokov si myslí, že nie je nikdy neskoro začať sa prejavovať, a tak sa spolu s DJ-om Ste dali naplno do práce, čo za krátky čas publikum ohodnotilo dobrými odozvami.

Devachan

Staviteľ

0
Počet hlasov:25

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

Trysky

Územie skál

0
Počet hlasov:21

Trysky

Územie skál

Trysky je power trio nitrianskych hudobníkov čerpajúce z punk rocku, garage rocku a grunge. Projekt vznikol na popud gitaristu Petra Škorca z kapely Dirty Disco Rockers, ktorý mal už dlhšiu dobu v zásobe vlastnú slovenskú tvorbu. Do kapely si prizval svojho brata Ivana Škorca, bubeníka z punkových kapiel Happy Cocks a Conspiracy Failed. Basu obsadil kamarát z mokrej štvrte Miňo Janči, ktorý okrem iného pôsobí ako gitarista v kapele Underdose. Trysky sú teda novým projektom ostrieľaných klubových hudobníkov, ktorí si vytvorili hlasné a nekompromisné garážové trio s priamočiarym názvom, inšpirované tou najlepšou hudobnou špinou z 90. rokov. Prvý singel Územie skál bol naživo nahraný v skúšobni a následne podomácky produkovaný a mixovaný pod punkovým heslom DIY.

VegasTheory

Inventions

0
Počet hlasov:19

VegasTheory

Inventions

Päťčlenná kapela VegasTheory pochádza zo Žitného ostrova a tvorí vlastnú hudbu v anglickom jazyku, ktorá sa však ťažko definuje. Skupina ju sama charakterizuje ako mnohostranná. Žáner, v ktorom sa nesú jej skladby, je elektro-dance music s prvkami ďalších žánrov. Celá kapela hrá naživo, jediným neživým nástrojom sú samplery. V skladbe Inventions sa opakujú elektro beaty kombinované s prvkami metalu, a vyjadruje mechanickosť a monotónnosť súčasnej doby, kde text zároveň ponúka možnosti na slobodnejší život.

Skyevent

Starla ft. Elsie

0
Počet hlasov:4

Skyevent

Starla ft. Elsie

DRUHÁ ŠANCA. Skyevent sa hudbe venuje už zopár rokov. Skladba Starla prvotne vznikala s iným vokálom, ktorý mohol použiť iba pod podmienkou, že ju premenuje na remix, čo sa mu nie veľmi páčilo. Rozhodol sa preto skúsiť využiť sieť Reddit, kde napísal inzerát za účelom originálneho spevu. Behom prvých dvoch dní sa mu ozvalo zopár ľudí, z ktorých si nakoniec vybral Elsie, pretože mala veľmi prijemný hlas. Spolupráca prebiehala veľmi pohodovo. Skladba sa vyznačuje ľahkým pop/chill úvodom a druhý refrén trocha prechádza do žánru melodic chillstep . Kolaborácia Skyevent a Elsie pokračuje aj naďalej, momentálne pracujú na skladbe, ktorá bude žánrovo bližšie k liquid drum and bass.

Arpoo

Maska

0
Počet hlasov:1

Arpoo

Maska

Andrej pochádza z východného Slovenska zo Spiša, má 19 rokov a venuje sa športu a hudbe. V rape sa pohybuje štyri roky, avšak spočiatku to bola len forma akéhosi tréningu. Až po štyroch rokoch si povedal, že je pripravený, aj keď zistil, že sa má stále čo učiť. Rád pomáha ľuďom, ideálne, ak ho to dokáže aj nejako uživiť.

design by konkurencia