Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Petra Bači Band

Blindness

1
Počet hlasov: 130

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Fiťo x Jake

My sme out

0
Počet hlasov: 72

Fiťo x Jake

My sme out

Fiťo x Jake patrí pod label s názvom Lebo Viem, ktorý tvorí prevažne rap a trap. Hudbu robia s láskou a všetkým, čo ich v živote sprevádza, a stále naberajú viac a viac skúseností, čo sa týka postprodukcie hudby a aj samotného rapu.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

2
Počet hlasov: 59

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 55

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Devachan

Staviteľ

0
Počet hlasov: 51

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

Psychadelickí básnici

O víne

1
Počet hlasov: 20

Psychadelickí básnici

O víne

Psychadelickí básnici je dvojčlenná skupina, ktorú tvoria Vasko a Mário. Mário píše básne, Vasko dotvára hudbu a píše texty. Snažia sa nájsť temporytmický vzťah medzi hovoreným slovom a hudbou. Robiť muziku je pre nich relaxom, uvoľnením a zábavou. Hudba ich neživí, ale baví, skupinu majú ako hobby.

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

2
Počet hlasov: 19

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

Deklan je autor z Prešova, ktorý sa začal naplno venovať tvorbe v roku 2019. Spolu so spevom ho baví aj video, kde ku každej svojej skladbe režíruje aj videoklipy. Hudba a umenie je jeho vášňou spolu s tancom. Vo veku 29 rokov si myslí, že nie je nikdy neskoro začať sa prejavovať, a tak sa spolu s DJ-om Ste dali naplno do práce, čo za krátky čas publikum ohodnotilo dobrými odozvami.

Trysky

Územie skál

0
Počet hlasov: 16

Trysky

Územie skál

Trysky je power trio nitrianskych hudobníkov čerpajúce z punk rocku, garage rocku a grunge. Projekt vznikol na popud gitaristu Petra Škorca z kapely Dirty Disco Rockers, ktorý mal už dlhšiu dobu v zásobe vlastnú slovenskú tvorbu. Do kapely si prizval svojho brata Ivana Škorca, bubeníka z punkových kapiel Happy Cocks a Conspiracy Failed. Basu obsadil kamarát z mokrej štvrte Miňo Janči, ktorý okrem iného pôsobí ako gitarista v kapele Underdose. Trysky sú teda novým projektom ostrieľaných klubových hudobníkov, ktorí si vytvorili hlasné a nekompromisné garážové trio s priamočiarym názvom, inšpirované tou najlepšou hudobnou špinou z 90. rokov. Prvý singel Územie skál bol naživo nahraný v skúšobni a následne podomácky produkovaný a mixovaný pod punkovým heslom DIY.

Roman Fábian

Vojnu nie

0
Počet hlasov: 9

Roman Fábian

Vojnu nie

Roman Fábian má 39 rokov a žije v Nitre. Živí sa ako audiovizuálny režisér. Vyrastal na Jaromírovi Nohavicovi, ktorého neskôr doplnil slovenský a český rap, surferské indie a reggae. Má rád komédie Francisa Webera, Manéž Bolka Polívku, dokumenty o vesmíre a knihy Milana Šimečku.

Martin Bohem

Vášne

0
Počet hlasov: 6

Martin Bohem

Vášne

DRUHÁ ŠANCA. Martin Bohem je pesničkár, gitarista, moderátor a spevák – skrátka všetko, čo profesia hudobníka k svojmu fungovaniu potrebuje. Má za sebou viacero úspešných súťaží ako napríklad Superstar Nitrianskych univerzít, Žitavská kotva alebo Strunobranie. V minulosti sa mu podarilo do Demovnice dostať s inou skladbou, v tabuľke sa udržal tri týždne. Aktuálne do nej nasadzuje svoju najnovšiu nahranú skladbu Vášne. Ide o pieseň o momente, kedy si človek už nedokáže ďalej držať fasádu a pocity na uzde, o okamihu, kedy nad ním zvíťazia emócie a on sa už jednoducho nedokáže ovládať.

design by konkurencia