Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

LIIA

Lies

16
Počet hlasov: 210

LIIA

Lies

Skladateľka a speváčka LIIA (Lívia Juríčková), rodáčka z Nitry, popri práci a mamičkovaní hľadá svojimi piesňami, ktoré čerpajú zo života, cestu k srdciam širšieho publika. Lies je jej nová pieseň, ktorú vytvorila v spolupráci s bratislavským hudobníkom Petrom Bútorom. Na začiatku tohto roka si LIIA splnila celoživotný sen a na vlastné náklady vydala album pod vymysleným menom, keďže vydavateľstvo nemá. Dúfa, že skladba Lies zahrá na správne struny publika.

ViK

Kúzelník

2
Počet hlasov: 174

ViK

Kúzelník

Viktor pochádza z Banskej Bystrice, hudbu aj texty si skladá sám a žánrovo by ich definoval ako pop rock, no jeho najnovšia tvorba zasahuje aj do trapu. Kúzelník je skladba, ktorú vnímam ako premiérovú, pretože sa najviac približuje jeho vízií o hudobnej tvorbe. Na koncertoch ho sprevádzajú Danny Izrael (gitara) a Miro Spevák (bicie).

Petra Bači Band

Blindness

1
Počet hlasov: 132

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Fiťo x Jake

My sme out

3
Počet hlasov: 111

Fiťo x Jake

My sme out

Fiťo x Jake patrí pod label s názvom Lebo Viem, ktorý tvorí prevažne rap a trap. Hudbu robia s láskou a všetkým, čo ich v živote sprevádza, a stále naberajú viac a viac skúseností, čo sa týka postprodukcie hudby a aj samotného rapu.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

1
Počet hlasov: 55

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 36

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Devachan

Staviteľ

0
Počet hlasov: 36

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

5
Počet hlasov: 35

Deklan

Hrdinovia dnešnej doby

Deklan je autor z Prešova, ktorý sa začal naplno venovať tvorbe v roku 2019. Spolu so spevom ho baví aj video, kde ku každej svojej skladbe režíruje aj videoklipy. Hudba a umenie je jeho vášňou spolu s tancom. Vo veku 29 rokov si myslí, že nie je nikdy neskoro začať sa prejavovať, a tak sa spolu s DJ-om Ste dali naplno do práce, čo za krátky čas publikum ohodnotilo dobrými odozvami.

Psychadelickí básnici

O víne

3
Počet hlasov: 19

Psychadelickí básnici

O víne

Psychadelickí básnici je dvojčlenná skupina, ktorú tvoria Vasko a Mário. Mário píše básne, Vasko dotvára hudbu a píše texty. Snažia sa nájsť temporytmický vzťah medzi hovoreným slovom a hudbou. Robiť muziku je pre nich relaxom, uvoľnením a zábavou. Hudba ich neživí, ale baví, skupinu majú ako hobby.

Mukava Autista

Together With You

0
Počet hlasov: 4

Mukava Autista

Together With You

Mukava Autista do Demovnice poslal skladbu Together With You z jeho debutového albumu Passion expansion, na ktorom pracuje vo voľnom čase posledné tri roky, a ktorý je už takmer hotový. Skladby na ňom sú prevažne dlho znejúce (každá má viac ako desať minút), a tak z 11 skladieb vybral tú najkratšiu. Jedná sa o psychedelický afrobeat s množstvom rozmanitých vokálov a hlasových textúr domorodých kmeňových spoločenstiev z Afriky (Maasai-Tanzánia, Keňa) a Polynézie, doplnené samplami z lesného prostredia nahratého na Slovensku. Ide teda o experimentálnu elektronickú samplovanú hudbu. Mukava Autista nemá ambície hrávať naživo, je skôr štúdiovým skladateľom vo svojom domácom štúdiu. Zámerom jeho hudby je vziať poslucháča tam, kde ešte nebol – na výlet do jeho hudobného sveta, ktorý sa odohráva vonku, v lese. Jeho cieľom je spraviť radosť všetkým, ktorí majú radi prírodu a ľudské kmeňové spoločnosti žijúce v prírode.

design by konkurencia