Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Oliver Kucharovič

Conversation

4
Počet hlasov: 127

Oliver Kucharovič

Conversation

Viete si predstaviť, že počúvate nahrávku, v ktorej znie iba basgitara? Je čas zahodiť predsudky a ponoriť sa do podmanivej fúzie basových tónov. Skladba Conversation je súčasťou EP Memories, ktoré Oliver Kucharovič pokrstil na jeseň tohto roku v rámci jeho mini turné po Slovensku a Česku. Na EPčku sa snažil hlavne o minimalizmus, môžete na ňom počuť aranžmány štyroch jeho skladieb a jedného jazzového štandardu. Všetko nahrával sám za pomoci basy a looperu, ide o fúziu jazzu, groovu a ambientu.

Stolen Street

Million Reasons

1
Počet hlasov: 100

Stolen Street

Million Reasons

Mladá trnavská kapela Stolen Street sa zrodila na základe priateľstva z mladosti v zatuchnutých pivniciach a undergroundových baroch. V súčasnosti ju tvorí štvorica hudobníkov. Gitaristu Petra Šimončiča v speve dopĺňa spolu s basgitarou Michal Horský, na klávesoch hrá Filip Jankovič a za bicími sedí Marek Kurňava. Aj keď kapela naskočila na vlnu alternatívnej hudby, kde sa hranice stierajú, žánrovo by ste ich pravdepodobne zaradili k indie rocku. Skladba Million Reasons je novým singlom, ktorý vyšiel prvýkrát aj s hudobným klipom.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 89

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 89

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

LIIA

Lies

8
Počet hlasov: 81

LIIA

Lies

Skladateľka a speváčka LIIA (Lívia Juríčková), rodáčka z Nitry, popri práci a mamičkovaní hľadá svojimi piesňami, ktoré čerpajú zo života, cestu k srdciam širšieho publika. Lies je jej nová pieseň, ktorú vytvorila v spolupráci s bratislavským hudobníkom Petrom Bútorom. Na začiatku tohto roka si LIIA splnila celoživotný sen a na vlastné náklady vydala album pod vymysleným menom, keďže vydavateľstvo nemá. Dúfa, že skladba Lies zahrá na správne struny publika.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 79

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Underdose

Fake Eyelashes

2
Počet hlasov: 78

Underdose

Fake Eyelashes

Symbióza relatívne rôznorodého hudobného cítenia štyroch členov skupiny je ovplyvnená či už temnotou Black Sabbath, melodickosťou Alice in Chains alebo ťažobou života. Nikdy neutíchajúca túžba sa hudobne vyjadriť, alebo len vyžiť – to je názov kapely Underdose z Nitry a Bratislavy.

Daniel Sárkány

Posielam energiu

1
Počet hlasov: 77

Daniel Sárkány

Posielam energiu

Daniel Sárkány sa už v Demovnici v minulosti predstavil, teraz prináša novinku, jeho prvé hudobné dielo v slovenčine. Nenáročný zrozumiteľný text vystihne to, čo potrebujete, ak je zásoba vašich síl na dne. Daniel prednedávnom vydal album s názvom The Key, ktorý má inšpirovať, ak sa zamýšľate nad zmyslom života.

Devachan

Staviteľ

0
Počet hlasov: 52

Devachan

Staviteľ

Kapela Devachan hrá melodický swing punk s prvkami jazzu a rocku. Pesničkám okrem energie nechýba ani dávka humoru. Tvoria ich členovia Erik Neos Draveli (gitara, spev), Bibi Kejt (bass gitara), Melon Lp (bicie) a Ka Jo (klávesy).

Cassovia Acid Muse

Patiency

0
Počet hlasov: 5

Cassovia Acid Muse

Patiency

Cassovia Acid Muse je kapela z Košíc pôsobiaca na alternative/indie scéne. Jej členovia sú Adam, Dano, Marek a Rišo, pričom Adam s Danom sú študenti stredných škôl. Ich skladby majú často osobnú tematiku inšpirovanú najmä príbehmi zo života. V nástrojovom zložení používajú gitary, bicie a syntetizátory, ktoré im dodávajú moderný zvuk charakteristický pre elektro žánre. Na konte majú zatiaľ dve skladby a momentálne majú nachystaných viacero projektov.

design by konkurencia