Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Haďaci

Iba ja

17
Počet hlasov: 181

Haďaci

Iba ja

Haďaci je skupina z Hradného Údolia z Bratislavy v zložení Michal a Šimon Brunovský, Patrik Pavlík, Krištof Krupa, Christopher Pauliny a Sergio Kováč. Skupina sa nevidí v hraní iba jedného žánru, a preto svoj zvuk opisuje skôr jeho energiou, ktorá vychádza z post-punku. Haďaci nie je len hudobnou skupinou, ale najmä komunitou ľudí. Zahrala si na festivale Pohoda in the Air a po dlhom čase vydala aj debutové EP, momentálne pracuje na svojom prvom albume.

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

5
Počet hlasov: 126

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

TRY

Paralyzed

0
Počet hlasov: 112

TRY

Paralyzed

Kapela TRY si prešla mnohými zmenami a tvorivými procesmi, párkrát už vstala ako Fénix z popola, avšak prečo neskúšať ďalej? TRY je banda skúsených hudobníkov z Nitry, ktorá plachtí na alternatívno-progresívnych vlnách rocku a metalu. Pôvodne vznikla v roku 2008, no hlavné zmeny v jej štýle prišli v roku 2012, a zostali až do dnes. Všetka hudba je tvorená a produkovaná výlučne kapelou v štýle „urob si sám“, nakoľko má skúseného gitaristu, zvukového inžiniera a mixáka v jednom – Mira, ktorému dôveruje. Počas svojej existencie kapela zahrala viacero živých koncertov na menších či väčších pódiách festivalov aj klubov na Slovensku a v Čechách.

Chris May

Horíš

0
Počet hlasov: 107

Chris May

Horíš

Projekt Chris May vznikol v roku 2019 z rozpadnutej metalovej skupiny. Ide o trojicu z Kežmarku v zložení Kristián Majer, Filip Bečaver a Filip Vojtech. Chalani si skladby píšu, produkujú a nahrávajú sami. V novembri minulého roku debutovali s EP Nostalgia. Žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prvkami indie a popu.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 47

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 47

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Peter Kulich

Prayer

0
Počet hlasov: 44

Peter Kulich

Prayer

Peter Kulich je lingvista a človek, ktorého veľkou vášňou je aj hudba. Okrem spevu a hrania sa tiež venuje tvorbe vlastnej hudby, ktorá by sa dala charakterizovať ako art pop-rock. Vystupuje pod vlastným menom aj pod pseudonymom Pete Beanie.

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

0
Počet hlasov: 39

K.A.L.A.H.A.R.I.

Drevený poník

Skupina KALAHARI hrá v súčasnej zostave asi dva roky. Všetky skladby, ktoré hrá, sú vlastnou tvorbou, vrátane textov. Štýlovo ich možno zaradiť do punk-rock, pop-rock, alternatívy. Toto leto sa im podarilo nahrať pár vecí aj v štúdiu.

Oliver Kucharovič

Conversation

0
Počet hlasov: 36

Oliver Kucharovič

Conversation

Viete si predstaviť, že počúvate nahrávku, v ktorej znie iba basgitara? Je čas zahodiť predsudky a ponoriť sa do podmanivej fúzie basových tónov. Skladba Conversation je súčasťou EP Memories, ktoré Oliver Kucharovič pokrstil na jeseň tohto roku v rámci jeho mini turné po Slovensku a Česku. Na EPčku sa snažil hlavne o minimalizmus, môžete na ňom počuť aranžmány štyroch jeho skladieb a jedného jazzového štandardu. Všetko nahrával sám za pomoci basy a looperu, ide o fúziu jazzu, groovu a ambientu.

Stolen Street

Million Reasons

0
Počet hlasov: 25

Stolen Street

Million Reasons

Mladá trnavská kapela Stolen Street sa zrodila na základe priateľstva z mladosti v zatuchnutých pivniciach a undergroundových baroch. V súčasnosti ju tvorí štvorica hudobníkov. Gitaristu Petra Šimončiča v speve dopĺňa spolu s basgitarou Michal Horský, na klávesoch hrá Filip Jankovič a za bicími sedí Marek Kurňava. Aj keď kapela naskočila na vlnu alternatívnej hudby, kde sa hranice stierajú, žánrovo by ste ich pravdepodobne zaradili k indie rocku. Skladba Million Reasons je novým singlom, ktorý vyšiel prvýkrát aj s hudobným klipom.

design by konkurencia