Yearsbelow

The Origin

4
Počet hlasov: 126

Yearsbelow

The Origin

V košickej kapele Yearsbelow pôsobia traja kamaráti Dan, Peter a Vlado, ktorí sa poznajú ešte z detstva, kedy sa spoločne učili hrať na hudobné nástroje. Kapelu však nevytvorili a každý išiel svojou vlastnou hudobnou cestou. Až koncom roka 2018 sa opäť stretli v spoločnom projekte, po rozpade ich predošlých kapiel. Postupne vytvorili šesť skladieb, ktoré počas roka 2020 demovali a zároveň kompletne prekopali. Žánrovo všetci vyrástli na punk-rockovej hudbe, avšak kapela sa uberá smerom alternatívneho rocku. Ide o nostalgicko-melancholickú hudbu so zasnenou atmosférou a prvkami elektroniky. Začiatkom jesene 2020 sa rozhodli nahrať svoj prvý štúdiový singel The Origin, ktorý bude súčasťou pripravovaného EP.

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

2
Počet hlasov: 82

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

TRY

Paralyzed

2
Počet hlasov: 77

TRY

Paralyzed

Kapela TRY si prešla mnohými zmenami a tvorivými procesmi, párkrát už vstala ako Fénix z popola, avšak prečo neskúšať ďalej? TRY je banda skúsených hudobníkov z Nitry, ktorá plachtí na alternatívno-progresívnych vlnách rocku a metalu. Pôvodne vznikla v roku 2008, no hlavné zmeny v jej štýle prišli v roku 2012, a zostali až do dnes. Všetka hudba je tvorená a produkovaná výlučne kapelou v štýle „urob si sám“, nakoľko má skúseného gitaristu, zvukového inžiniera a mixáka v jednom – Mira, ktorému dôveruje. Počas svojej existencie kapela zahrala viacero živých koncertov na menších či väčších pódiách festivalov aj klubov na Slovensku a v Čechách.

Chris May

Horíš

0
Počet hlasov: 59

Chris May

Horíš

Projekt Chris May vznikol v roku 2019 z rozpadnutej metalovej skupiny. Ide o trojicu z Kežmarku v zložení Kristián Majer, Filip Bečaver a Filip Vojtech. Chalani si skladby píšu, produkujú a nahrávajú sami. V novembri minulého roku debutovali s EP Nostalgia. Žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prvkami indie a popu.

Almost

Spell

0
Počet hlasov: 59

Almost

Spell

Peter býva v Košiciach a v minulosti hrával v kapele (spev, gitara), no po niekoľkých rokoch to zabalil a odišiel do UK. Vrátil sa až po 15 rokoch a začal znova písať, spievať a hrať. Spieva po anglicky a pohybuje sa v žánroch ako alternatívny rock, dark pop aj experimental rock. Skladbu Spell nahral v lo-fi štúdiu u kamoša, ktorý mu zároveň pomáha aj s produkciou.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 58

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Kráľová

Vem mě domů

0
Počet hlasov: 57

Kráľová

Vem mě domů

Zuzana Kráľová je okrem iného muzikantkou, speváčkou a textárkou. Hudbu robí popri full-time práci v divadle. Hudbe sa venuje už nejaký ten rok - pred dvomi rokmi s gitaristom Karolom Kompasom vydala album Po horách, jazerách, a taktiež sa objavila aj v Demovnici. Momentálne žije v Česku, a tak sa rozhodla začať pracovať na svojom sólovom albume. Z neho pochádza aj prvý singel s názvom Vem mě domů, na ktorom spolupracovala s Davidom Hlaváčom, spoluautorom piesní Báry Polákové. Text zložila a naspievala práve v češtine. Je to pieseň o hľadaní domova, toho fyzického aj psychického.

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

0
Počet hlasov: 52

Vidoq's Criminal Record

Vorvaň

Hudobný štýl kapely Vidoq's Criminal Record by sa mohol radiť k alternatívnemu rocku. Jej ambíciou je zabaviť a občas aj primäť textami k zamysleniu sa nad aktuálnymi problémami súčasného sveta. Kapela aktívne koncertuje od roku 2012 a na vystúpeniach znejú piesne s nádychom tvrdého rocku a poprocku cez punk až po folkrock. Momentálne hrá v šesťčlennej zostave.

Haďaci

Iba ja

10
Počet hlasov: 50

Haďaci

Iba ja

Haďaci je skupina z Hradného Údolia z Bratislavy v zložení Michal a Šimon Brunovský, Patrik Pavlík, Krištof Krupa, Christopher Pauliny a Sergio Kováč. Skupina sa nevidí v hraní iba jedného žánru, a preto svoj zvuk opisuje skôr jeho energiou, ktorá vychádza z post-punku. Haďaci nie je len hudobnou skupinou, ale najmä komunitou ľudí. Zahrala si na festivale Pohoda in the Air a po dlhom čase vydala aj debutové EP, momentálne pracuje na svojom prvom albume.

Peter Kulich

Prayer

0
Počet hlasov: 24

Peter Kulich

Prayer

Peter Kulich je lingvista a človek, ktorého veľkou vášňou je aj hudba. Okrem spevu a hrania sa tiež venuje tvorbe vlastnej hudby, ktorá by sa dala charakterizovať ako art pop-rock. Vystupuje pod vlastným menom aj pod pseudonymom Pete Beanie.

design by konkurencia