Yearsbelow

The Origin

0
Počet hlasov: 251

Yearsbelow

The Origin

V košickej kapele Yearsbelow pôsobia traja kamaráti Dan, Peter a Vlado, ktorí sa poznajú ešte z detstva, kedy sa spoločne učili hrať na hudobné nástroje. Kapelu však nevytvorili a každý išiel svojou vlastnou hudobnou cestou. Až koncom roka 2018 sa opäť stretli v spoločnom projekte, po rozpade ich predošlých kapiel. Postupne vytvorili šesť skladieb, ktoré počas roka 2020 demovali a zároveň kompletne prekopali. Žánrovo všetci vyrástli na punk-rockovej hudbe, avšak kapela sa uberá smerom alternatívneho rocku. Ide o nostalgicko-melancholickú hudbu so zasnenou atmosférou a prvkami elektroniky. Začiatkom jesene 2020 sa rozhodli nahrať svoj prvý štúdiový singel The Origin, ktorý bude súčasťou pripravovaného EP.

FRAGMENTS OF EARTH

The Last Minute Song

7
Počet hlasov: 212

FRAGMENTS OF EARTH

The Last Minute Song

FRAGMENTS OF EARTH je inštrumentálny sólo post-rockový projekt Lukáša Tróna (bubeníka kapely IRIA) z Prešova. Okrem už uvedených má Lukáš aj ďalšie projekty MERGED IN ABYSS, SIK SALVATION a SORDID MALICE. Hudba FRAGMENTS OF EARTH čerpá inšpiráciu z kapiel ako KATATONIA, ANATHEMA, PLACEBO, a pod. Aj keď je projekt inštrumentálny, za názvami a obalmi sa ukrýva nejaká myšlienka či kontext, ktoré súvisia s nejakými pocitmi alebo zážitkami. Korene projektu siahajú do roku 2018, lenže projekt začal byť aktívny až v roku 2019, keď vyšiel akustický singel Trace, ktorý sa skladá z troch častí. Aktuálny je singel The Last Minute Song z nového EP Mediator, ktoré vyšlo 9. januára.

Gabo

Čo je správne

2
Počet hlasov: 84

Gabo

Čo je správne

Gabo je bubeníkom a spevákom, ktorý sa hudbe venuje od svojich trinástich rokov. Nahráva vlastnú hudbu a píše vlastné texty, v skladbách ho zaujíma dobrý zvuk, aranžmány a transparentný refrén. V tvorbe sa necháva inšpirovať všetkou hudbou, ktorú okolo seba vníma, a spája ju so svojou vlastnou predstavou.

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

1
Počet hlasov: 71

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 48

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Kráľová

Vem mě domů

0
Počet hlasov: 47

Kráľová

Vem mě domů

Zuzana Kráľová je okrem iného muzikantkou, speváčkou a textárkou. Hudbu robí popri full-time práci v divadle. Hudbe sa venuje už nejaký ten rok - pred dvomi rokmi s gitaristom Karolom Kompasom vydala album Po horách, jazerách, a taktiež sa objavila aj v Demovnici. Momentálne žije v Česku, a tak sa rozhodla začať pracovať na svojom sólovom albume. Z neho pochádza aj prvý singel s názvom Vem mě domů, na ktorom spolupracovala s Davidom Hlaváčom, spoluautorom piesní Báry Polákové. Text zložila a naspievala práve v češtine. Je to pieseň o hľadaní domova, toho fyzického aj psychického.

TRY

Paralyzed

1
Počet hlasov: 42

TRY

Paralyzed

Kapela TRY si prešla mnohými zmenami a tvorivými procesmi, párkrát už vstala ako Fénix z popola, avšak prečo neskúšať ďalej? TRY je banda skúsených hudobníkov z Nitry, ktorá plachtí na alternatívno-progresívnych vlnách rocku a metalu. Pôvodne vznikla v roku 2008, no hlavné zmeny v jej štýle prišli v roku 2012, a zostali až do dnes. Všetka hudba je tvorená a produkovaná výlučne kapelou v štýle „urob si sám“, nakoľko má skúseného gitaristu, zvukového inžiniera a mixáka v jednom – Mira, ktorému dôveruje. Počas svojej existencie kapela zahrala viacero živých koncertov na menších či väčších pódiách festivalov aj klubov na Slovensku a v Čechách.

Skinny Fists

Hold My Hand

3
Počet hlasov: 31

Skinny Fists

Hold My Hand

Z prítmia postapokalyptického chaosu sa vynára projekt Skinny Fists, aby naplnil zvukové kanály lockdownom znudených poslucháčov nádejou, originálnymi kombináciami a intímnou atmosférou. Skinny Fists, to sú päste, ktoré na prvý pohľad pôsobia krehko, ale dokážu prekvapiť silným úderom. Ide o prvý sólový projekt jednej autorky.

Chris May

Horíš

0
Počet hlasov: 29

Chris May

Horíš

Projekt Chris May vznikol v roku 2019 z rozpadnutej metalovej skupiny. Ide o trojicu z Kežmarku v zložení Kristián Majer, Filip Bečaver a Filip Vojtech. Chalani si skladby píšu, produkujú a nahrávajú sami. V novembri minulého roku debutovali s EP Nostalgia. Žáner, ktorý hrajú, by sa dal charakterizovať ako folk s prvkami indie a popu.

Almost

Spell

0
Počet hlasov: 17

Almost

Spell

Peter býva v Košiciach a v minulosti hrával v kapele (spev, gitara), no po niekoľkých rokoch to zabalil a odišiel do UK. Vrátil sa až po 15 rokoch a začal znova písať, spievať a hrať. Spieva po anglicky a pohybuje sa v žánroch ako alternatívny rock, dark pop aj experimental rock. Skladbu Spell nahral v lo-fi štúdiu u kamoša, ktorý mu zároveň pomáha aj s produkciou.

design by konkurencia