Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

SOUNDS SPEECH

One Spot

0
Počet hlasov: 69

SOUNDS SPEECH

One Spot

Miroslav Kupec vystupuje pod umeleckým menom SOUNDS SPEECH, má 31 rokov a produkcii sa venuje rekreačne – skôr ju mixuje a je to preňho relax. Ako sám tvrdí, „keď počujem dnb tóny, navnadí ma to na ďalší deň, a preto som verný dnb a Rádiu_FM, pretože iba v ňom ho môžem počuť“.

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

0
Počet hlasov: 59

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

Ondřej Daniš má 42 rokov, pochádza zo Zvolena, kde aj žije a pracuje ako herec a muzikant. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas a basgitaru, a taktiež aj spieva. Hrá buď sólovo s programom, ktorému hovorí DŽUBOKS – rôzne prebraté veci od výmyslu sveta, alebo s kapelou DEF!N!T!VUM, ktorá sa zaoberá hudbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. Pôsobil tiež v elektro-fusion kapele COMP&NEROS a v PC-HC kapele Mäso. Skladá aj vlastné piesne. Skladba „Láska je to...(Nič viac - nič menej)“ je zhudobnenou básňou zo zbierky Snežienky a Biblie, ktorú spolu s kolegyňou Vladenou Škorvagovou v predstavení Svet (podľa) Urbana spieva ako duet. Hudba - Ondřej Daniš/ text - Jožo Urban.

Protiklad

Naoko

0
Počet hlasov: 56

Protiklad

Naoko

Projekt Protiklad je alternatívny hudobný projekt rôznych muzikantov okolo L. Kniebügla, ktorý vznikol počas druhej vlny pandémie v roku 2020, a bol nahratý v domácich „karanténnych“ podmienkach na diaľku. Finálne skladby boli zmixované a zmastrované Majom Džubákom v štúdiu Smile 4 You Records v Bratislave. V projekte vystupujú okrem iných Marián Slávka (bicie), Marián Jaslovský (saxofón), Robert Kolář (trúbka) a Juraj Janík (piano). Hudobne ide o indie rock, ktorý čerpá inšpiráciu z klasického slovenského bigbítu. Reflektuje súčasné spoločenské výzvy s dôrazom na komplikovanosť medziľudských vzťahov a apatiu k celospoločenským otázkam väčšiny obyvateľstva. S dávkou nadsázky sa považujú za „kazateľský“ alebo „osvetársky“ hudobný projekt.

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

0
Počet hlasov: 55

Metamorfóza

Ži a nechaj žiť

Metamorfóza je punk-rocková kapela z Bratislavy, ktorá v roku 2018 povstala z trosiek kapely Easy Rider. Metamorfózu založili bratia Tomáš Šály (gitara, basová gitara, spev) a Andrej Šály (bicie, klavír, gitara, spev), a súčasnú zostavu dopĺňa basový gitarista Henrich Kubička. Kapela nahrala demo Nebezpečenstvo Punku, na ktorom sa nachádza aj skladba Ži A Nechaj Žiť. Ďalším cieľom kapely je nahrať nové EP, ktoré bude vydané tento rok.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 49

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Nov

Sústavy

1
Počet hlasov: 40

Nov

Sústavy

DRUHÁ ŠANCA. Toto druhé demo nahrali členovia kapely Nov každý sám doma, počas lockdownu, prostredníctvom domácich úloh a rôznych aplikácií. Produkčne sa s ním vyhral gitarista Matej, o mix a master sa postaral Dominik Suchý (Tittingur) a videoklip má na svedomí speváčka Nina. Kapela funguje od apríla 2019, sídli v Bratislave, má päť členov a žánrovo by sa dala zaradiť k psychadelic/post/shoegaze/goth. V blízkej budúcnosti plánuje pokračovať vo vydávaní podobných domácich demo nahrávok a vydávať ich aj s vizuálmi.

Petra Bači Band

Blindness

0
Počet hlasov: 38

Petra Bači Band

Blindness

Petra Bači Band sú jedna žena a štyria chlapi. Ona to napíše a vymyslí, oni to domyslia a zahrajú. Kapela, ktorá spája päť diametrálne rozličných muzikantských ciest. A teda kapela rôznych hudobných štýlov a plná nezhôd, ktorá má rada synchronizáciu v rozmanitosti, nápad a demokraciu. V tvorbe Petra Bači Band sa často objavujú hravé a divadelné prvky, ktoré tak prinášajú nadhľad, iróniu, humor do textov, ktoré pozorujú jednotlivca, ale aj okolitú spoločnosť v každodenných situáciách.

Infinite Journey

Step Inside

0
Počet hlasov: 36

Infinite Journey

Step Inside

Infite Journey sa tvorbe venuje už niekoľko rokov, no až teraz sa nechal otcom presvedčiť, aby z nej aj niečo publikoval. Vyrástol na kapelách ako The Prodigy, The Chemical Brothers, Fat Boy Slim, Massive Attack či Faithless, ktorými sa nechal značne ovplyvniť. V zásade verí, že život a existencia majú nekonečný potenciál, a preto je pre nás zmyslom tento nekonečný potenciál objavovať a odkrývať. Skladbou Step Inside preto pozýva poslucháčov na nekončiaci sa výlet (čo je aj názov tejto jednočlennej kapely) a na dobrodružstvo plné rytmu a pocitov. Tak ako má život nekonečný potenciál, tak aj skladby v projekte Infinite Journey sa neradia do žiadnej konkrétnej hudobnej škatuľky. Práve naopak, sú žánrovo rozmanité.

bisTroš

Kompóti odnaproti

0
Počet hlasov: 27

bisTroš

Kompóti odnaproti

Ivan Babocký produkuje hudbu pod pseudonymom bisTroš. Je hráčom na klávesové nástroje, v minulosti bol členom hudobných skupín ROTAX a MONTE ROSA. Tvorbe hudby a textov sa venuje od svojich 14-tich rokov, aktuálne tvorí elektronickú hudbu bez vyhradeného žánru, štýlovo a zvukovo orientovanú na syntetizátorovú éru 80. rokov 20. storočia. Pesnička Kompóti odnaproti vznikla v januári 2021 ako insitná reakcia na frustráciu zo súčasnej situácie. Je autorom hudby aj textu a zároveň aj jej interpretom.

bchtimo

VEVE

0
Počet hlasov: 14

bchtimo

VEVE

Timotej Mikloš sa rád púšťa do nových vecí a hľadá, čo by ho mohlo baviť, a tak vznikol projekt bchtimo. Skôr však celú túto hru na producenta vníma ako oddych či snahu vyplniť dieru na trhu a nie ako poslanie. Ide o zábavku, ktorá je dostatočne silná na to, aby prehlušila nepríjemné zvuky, ktoré zvyknú vydávať povinnosti.

design by konkurencia