DAIW

Take me Out

2
Počet hlasov:136

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Hanks

feelme

0
Počet hlasov:101

Hanks

feelme

Projekt Hanks začal takmer pred troma rokmi pod názvom Dymová clona. Táto kapela využívala husle, violončelo a klavír. Po nešťastnej nehode, keď violončelo gitaristu Lukáša utrpelo ťažké zranenia, sa však skupina rozhodla od tejto formácie upustiť a naplno sa viac venovať energickej hudbe, čo ju viedlo k zmene štýlu aj názvu. Jej štýl nie je jednoduché opísať, pretože je zmesou mnohých vzorov a vplyvov a mení sa od piesni k piesni. Či už je to funk, rock alebo aj metal, nechce vo svojej tvorbe hľadať hranice – chce skôr hrať dobrú hudbu, ktorú si užijú nielen samotní hudobníci, ale aj poslucháči. Každý z členov vychádza z iného sveta, no skladačkou vzniká niečo výnimočné. Za projektom Hanks stoja Sveťo Nehéz (vokály), Lukáš Kapiaš (gitara), Vlado Barányi (basa, vokál) a Ivan Barányi (bicie).

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov:83

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Protiklad

Naoko

0
Počet hlasov:68

Protiklad

Naoko

Projekt Protiklad je alternatívny hudobný projekt rôznych muzikantov okolo L. Kniebügla, ktorý vznikol počas druhej vlny pandémie v roku 2020, a bol nahratý v domácich „karanténnych“ podmienkach na diaľku. Finálne skladby boli zmixované a zmastrované Majom Džubákom v štúdiu Smile 4 You Records v Bratislave. V projekte vystupujú okrem iných Marián Slávka (bicie), Marián Jaslovský (saxofón), Robert Kolář (trúbka) a Juraj Janík (piano). Hudobne ide o indie rock, ktorý čerpá inšpiráciu z klasického slovenského bigbítu. Reflektuje súčasné spoločenské výzvy s dôrazom na komplikovanosť medziľudských vzťahov a apatiu k celospoločenským otázkam väčšiny obyvateľstva. S dávkou nadsázky sa považujú za „kazateľský“ alebo „osvetársky“ hudobný projekt.

Andrej & Michal

Toluén

1
Počet hlasov:63

Andrej & Michal

Toluén

Andrej & Michal je projekt pesničkára a herca Andreja Remeníka, ktorý si k sebe prizval trojicu Michala Goňu (bicie, perkusie), Michala Fiantoka (basgitara) a Samuela Blechu (husle, spev). Ich debutové EP „Toluén“ vyšlo len koncom februára tohto roku spolu s klipom k rovnomennej skladbe Toluén. O nahrávanie, mixáž aj mastering sa postarali chalani z Lososound štúdia. Aj keď je Andrej & Michal pomerne mladou kapelou, na konte má klubové koncerty s kapelami ako Chiki Liki Tu-a, Karpatské Chrbáty, Archívny Chlapec či predovšetkým predskakovanie islandským hviezdam Arstidir. Andrej & Michal hrajú indie-folk, ktorý kombinujú s prvkami iných žánrov.

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

0
Počet hlasov:60

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

Ondřej Daniš má 42 rokov, pochádza zo Zvolena, kde aj žije a pracuje ako herec a muzikant. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas a basgitaru, a taktiež aj spieva. Hrá buď sólovo s programom, ktorému hovorí DŽUBOKS – rôzne prebraté veci od výmyslu sveta, alebo s kapelou DEF!N!T!VUM, ktorá sa zaoberá hudbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. Pôsobil tiež v elektro-fusion kapele COMP&NEROS a v PC-HC kapele Mäso. Skladá aj vlastné piesne. Skladba „Láska je to...(Nič viac - nič menej)“ je zhudobnenou básňou zo zbierky Snežienky a Biblie, ktorú spolu s kolegyňou Vladenou Škorvagovou v predstavení Svet (podľa) Urbana spieva ako duet. Hudba - Ondřej Daniš/ text - Jožo Urban.

E.D. Nalani

Beyond Grasp

2
Počet hlasov:58

E.D. Nalani

Beyond Grasp

E.D. Nalani sa v projekte Demovnica_FM objavila už pred pár rokmi s kapelou Business Mermaid, v ktorej pôsobí od svojich teenagerských čias ako gitaristka. Postupne ju to však čoraz viac ťahalo k elektronickej hudbe, ktorú začala sama komponovať pred piatimi rokmi. Na tvorbu spočiatku používala light software, ktorý neobsahoval žiadne sample. Všetky tracky vytvárala prostredníctvom audio stôp za použitia synťákov a gitár. Jej kreatívny proces sa naplno rozbehol, až keď objavila midi. A tak si sólová tvorba E.D. Nalani našla svoju cestu v tajomných minimalistických synťákových kompozíciách, prelínajúcich sa so zvukom ambientných gitár, ktorých atmosféru podčiarkujú výrazné basové linky a naliehavosť perkusií. Momentálne spustila formát živých videí s názvom „Home Session“, prostredníctvom ktorého plánuje odprezentovať celý vznikajúci album.

Teo Heriban

Prvá

0
Počet hlasov:43

Teo Heriban

Prvá

Teo Heriban sa ako bubeník hudbe venuje viac ako 25 rokov. Pred dvoma rokmi na svoju 40-tku dostal gitaru, a tak sa rozhodol, že konečne nastal čas začať hrať na melodický nástroj. Za ten čas sa mu podarilo vymyslieť zopár piesní, ktoré sú výpoveďou jeho života. Ako napovedá názov skladby „Prvá“, tú vymyslel a nahral ako prvú u Braňa Biznára v jeho Rat Studiu. Na base hrá Richard SOSO Molnár, klávesy nahral Jakub Tvrdík a o master sa postaral Martin Svitek.

Nov

Sústavy

0
Počet hlasov:8

Nov

Sústavy

DRUHÁ ŠANCA. Toto druhé demo nahrali členovia kapely Nov každý sám doma, počas lockdownu, prostredníctvom domácich úloh a rôznych aplikácií. Produkčne sa s ním vyhral gitarista Matej, o mix a master sa postaral Dominik Suchý (Tittingur) a videoklip má na svedomí speváčka Nina. Kapela funguje od apríla 2019, sídli v Bratislave, má päť členov a žánrovo by sa dala zaradiť k psychadelic/post/shoegaze/goth. V blízkej budúcnosti plánuje pokračovať vo vydávaní podobných domácich demo nahrávok a vydávať ich aj s vizuálmi.

SOUNDS SPEECH

One Spot

0
Počet hlasov:4

SOUNDS SPEECH

One Spot

Miroslav Kupec vystupuje pod umeleckým menom SOUNDS SPEECH, má 31 rokov a produkcii sa venuje rekreačne – skôr ju mixuje a je to preňho relax. Ako sám tvrdí, „keď počujem dnb tóny, navnadí ma to na ďalší deň, a preto som verný dnb a Rádiu_FM, pretože iba v ňom ho môžem počuť“.

design by konkurencia