Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Pii Jem

Dievča z Oravy

0
Počet hlasov: 96

Pii Jem

Dievča z Oravy

Kapela Pii Jem, ktorá bola pôvodne sólovým projektom klávesistu a speváka Peťa Tarkaya, hrá plnokrvný malokarpatský funk, pri ktorom nezostane ani jedna noha či ruka v kľude. Svojráznosť Peťových textov by mala zabezpečiť, že refrén len tak jednoducho nedostanete z hlavy. Rytmus nahrávok sa natoľko vryje pod kožu, že stereotypné zvuky mesta sa zmenia na známe skladby. Do celkového konceptu nového albumu „Funk T.V.“ vložili živelnosť a energiu všetci členovia skupiny. Na basgitaru hrá Martin Andráš, ktorý je tiež členom kapely Sounds Like This, na bicích hrá Róbert Szegény zo skupiny Hudba z Marsu. Stálice Michal Ježek na gitare a Quido za perkusiami zabezpečujú jedinečnosť a hlasovú výraznosť nahrávok.

Deaftra

Cleansing

0
Počet hlasov: 73

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

E.D. Nalani

Beyond Grasp

0
Počet hlasov: 72

E.D. Nalani

Beyond Grasp

E.D. Nalani sa v projekte Demovnica_FM objavila už pred pár rokmi s kapelou Business Mermaid, v ktorej pôsobí od svojich teenagerských čias ako gitaristka. Postupne ju to však čoraz viac ťahalo k elektronickej hudbe, ktorú začala sama komponovať pred piatimi rokmi. Na tvorbu spočiatku používala light software, ktorý neobsahoval žiadne sample. Všetky tracky vytvárala prostredníctvom audio stôp za použitia synťákov a gitár. Jej kreatívny proces sa naplno rozbehol, až keď objavila midi. A tak si sólová tvorba E.D. Nalani našla svoju cestu v tajomných minimalistických synťákových kompozíciách, prelínajúcich sa so zvukom ambientných gitár, ktorých atmosféru podčiarkujú výrazné basové linky a naliehavosť perkusií. Momentálne spustila formát živých videí s názvom „Home Session“, prostredníctvom ktorého plánuje odprezentovať celý vznikajúci album.

Endorfin

ne/vess/meg

1
Počet hlasov: 67

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

DAIW

Take me Out

3
Počet hlasov: 60

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Hanks

feelme

0
Počet hlasov: 58

Hanks

feelme

Projekt Hanks začal takmer pred troma rokmi pod názvom Dymová clona. Táto kapela využívala husle, violončelo a klavír. Po nešťastnej nehode, keď violončelo gitaristu Lukáša utrpelo ťažké zranenia, sa však skupina rozhodla od tejto formácie upustiť a naplno sa viac venovať energickej hudbe, čo ju viedlo k zmene štýlu aj názvu. Jej štýl nie je jednoduché opísať, pretože je zmesou mnohých vzorov a vplyvov a mení sa od piesni k piesni. Či už je to funk, rock alebo aj metal, nechce vo svojej tvorbe hľadať hranice – chce skôr hrať dobrú hudbu, ktorú si užijú nielen samotní hudobníci, ale aj poslucháči. Každý z členov vychádza z iného sveta, no skladačkou vzniká niečo výnimočné. Za projektom Hanks stoja Sveťo Nehéz (vokály), Lukáš Kapiaš (gitara), Vlado Barányi (basa, vokál) a Ivan Barányi (bicie).

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

0
Počet hlasov: 57

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

Ondřej Daniš má 42 rokov, pochádza zo Zvolena, kde aj žije a pracuje ako herec a muzikant. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas a basgitaru, a taktiež aj spieva. Hrá buď sólovo s programom, ktorému hovorí DŽUBOKS – rôzne prebraté veci od výmyslu sveta, alebo s kapelou DEF!N!T!VUM, ktorá sa zaoberá hudbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. Pôsobil tiež v elektro-fusion kapele COMP&NEROS a v PC-HC kapele Mäso. Skladá aj vlastné piesne. Skladba „Láska je to...(Nič viac - nič menej)“ je zhudobnenou básňou zo zbierky Snežienky a Biblie, ktorú spolu s kolegyňou Vladenou Škorvagovou v predstavení Svet (podľa) Urbana spieva ako duet. Hudba - Ondřej Daniš/ text - Jožo Urban.

Protiklad

Naoko

0
Počet hlasov: 21

Protiklad

Naoko

Projekt Protiklad je alternatívny hudobný projekt rôznych muzikantov okolo L. Kniebügla, ktorý vznikol počas druhej vlny pandémie v roku 2020, a bol nahratý v domácich „karanténnych“ podmienkach na diaľku. Finálne skladby boli zmixované a zmastrované Majom Džubákom v štúdiu Smile 4 You Records v Bratislave. V projekte vystupujú okrem iných Marián Slávka (bicie), Marián Jaslovský (saxofón), Robert Kolář (trúbka) a Juraj Janík (piano). Hudobne ide o indie rock, ktorý čerpá inšpiráciu z klasického slovenského bigbítu. Reflektuje súčasné spoločenské výzvy s dôrazom na komplikovanosť medziľudských vzťahov a apatiu k celospoločenským otázkam väčšiny obyvateľstva. S dávkou nadsázky sa považujú za „kazateľský“ alebo „osvetársky“ hudobný projekt.

Nostalgic Strangers

Anxious

0
Počet hlasov: 15

Nostalgic Strangers

Anxious

Nostalgic Strangers je duo skupina, ktorú tvoria Matúš a Matúš, obaja 15-roční. Reprezentujú alternatívny hip-hop a emo-rap v anglickom jazyku. Singel Anxious bol prvým, ktorý ich zaradil tam, kde sú teraz. Stále napredujú a snažia sa zlepšovať všetkými možnými spôsobmi.

Andrej & Michal

Toluén

0
Počet hlasov: 12

Andrej & Michal

Toluén

Andrej & Michal je projekt pesničkára a herca Andreja Remeníka, ktorý si k sebe prizval trojicu Michala Goňu (bicie, perkusie), Michala Fiantoka (basgitara) a Samuela Blechu (husle, spev). Ich debutové EP „Toluén“ vyšlo len koncom februára tohto roku spolu s klipom k rovnomennej skladbe Toluén. O nahrávanie, mixáž aj mastering sa postarali chalani z Lososound štúdia. Aj keď je Andrej & Michal pomerne mladou kapelou, na konte má klubové koncerty s kapelami ako Chiki Liki Tu-a, Karpatské Chrbáty, Archívny Chlapec či predovšetkým predskakovanie islandským hviezdam Arstidir. Andrej & Michal hrajú indie-folk, ktorý kombinujú s prvkami iných žánrov.

design by konkurencia