Deaftra

Cleansing

0
Počet hlasov: 59

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

DAIW

Take me Out

2
Počet hlasov: 42

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Sanahaus & Laura Weng

Redlight

0
Počet hlasov: 40

Sanahaus & Laura Weng

Redlight

Sanahaus & Laura Weng je novovzniknutá slovenská hudobná skupina, ktorá nedávno vydala svoje debutové EP SomebodyRapedMe s prvkami contemporary r'n'b, popu, rapu a techna. Skupinu tvorí jeden producent a dvaja speváci, bratia.

E.D. Nalani

Beyond Grasp

0
Počet hlasov: 39

E.D. Nalani

Beyond Grasp

E.D. Nalani sa v projekte Demovnica_FM objavila už pred pár rokmi s kapelou Business Mermaid, v ktorej pôsobí od svojich teenagerských čias ako gitaristka. Postupne ju to však čoraz viac ťahalo k elektronickej hudbe, ktorú začala sama komponovať pred piatimi rokmi. Na tvorbu spočiatku používala light software, ktorý neobsahoval žiadne sample. Všetky tracky vytvárala prostredníctvom audio stôp za použitia synťákov a gitár. Jej kreatívny proces sa naplno rozbehol, až keď objavila midi. A tak si sólová tvorba E.D. Nalani našla svoju cestu v tajomných minimalistických synťákových kompozíciách, prelínajúcich sa so zvukom ambientných gitár, ktorých atmosféru podčiarkujú výrazné basové linky a naliehavosť perkusií. Momentálne spustila formát živých videí s názvom „Home Session“, prostredníctvom ktorého plánuje odprezentovať celý vznikajúci album.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 37

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Hanks

feelme

0
Počet hlasov: 35

Hanks

feelme

Projekt Hanks začal takmer pred troma rokmi pod názvom Dymová clona. Táto kapela využívala husle, violončelo a klavír. Po nešťastnej nehode, keď violončelo gitaristu Lukáša utrpelo ťažké zranenia, sa však skupina rozhodla od tejto formácie upustiť a naplno sa viac venovať energickej hudbe, čo ju viedlo k zmene štýlu aj názvu. Jej štýl nie je jednoduché opísať, pretože je zmesou mnohých vzorov a vplyvov a mení sa od piesni k piesni. Či už je to funk, rock alebo aj metal, nechce vo svojej tvorbe hľadať hranice – chce skôr hrať dobrú hudbu, ktorú si užijú nielen samotní hudobníci, ale aj poslucháči. Každý z členov vychádza z iného sveta, no skladačkou vzniká niečo výnimočné. Za projektom Hanks stoja Sveťo Nehéz (vokály), Lukáš Kapiaš (gitara), Vlado Barányi (basa, vokál) a Ivan Barányi (bicie).

Pii Jem

Dievča z Oravy

0
Počet hlasov: 32

Pii Jem

Dievča z Oravy

Kapela Pii Jem, ktorá bola pôvodne sólovým projektom klávesistu a speváka Peťa Tarkaya, hrá plnokrvný malokarpatský funk, pri ktorom nezostane ani jedna noha či ruka v kľude. Svojráznosť Peťových textov by mala zabezpečiť, že refrén len tak jednoducho nedostanete z hlavy. Rytmus nahrávok sa natoľko vryje pod kožu, že stereotypné zvuky mesta sa zmenia na známe skladby. Do celkového konceptu nového albumu „Funk T.V.“ vložili živelnosť a energiu všetci členovia skupiny. Na basgitaru hrá Martin Andráš, ktorý je tiež členom kapely Sounds Like This, na bicích hrá Róbert Szegény zo skupiny Hudba z Marsu. Stálice Michal Ježek na gitare a Quido za perkusiami zabezpečujú jedinečnosť a hlasovú výraznosť nahrávok.

Boris Horínek

Karanténa

0
Počet hlasov: 23

Boris Horínek

Karanténa

Amatérsky spevák, gitarista a skladateľ Boris Horínek má 22 rokov. Doposiaľ hudobne participoval len v blízkosti rodiny, priateľov alebo na rôznych podujatiach či koncertoch, na ktoré bol buď pozvaný, alebo boli zorganizované základnou umeleckou školou, ktorú v minulosti navštevoval. Hudba je pre neho všetkým, dodnes z nej veľa čerpá a v poslednom čase ju už aj tvorí. Jeho prvá definitívna tvorba sa ukázala vo forme pesničky Karanténa, v ktorej sa snažil zobraziť súčasnú situáciu, a to v uľahčujúcom, zábavnom svetle.

Narcoleptic Empire

50 000 000 Dead Cigars

0
Počet hlasov: 16

Narcoleptic Empire

50 000 000 Dead Cigars

Narcoleptic Empire – elevator music from Hell, je jednočlenná kapela. Tento projekt je viac-menej voľnočasovou aktivitou basgitaristu kapely No Brake Martina Beňačku. Vznikla a ožíva najmä počas núdzového stavu v rokoch 2020/2021. Momentálne sa nachádza v Starej Ľubovni. Štýl by sa dal charakterizovať ako experimentálny a pochmúrny ambient Lo-Fi post-rock. Všetky demonahrávky sú nahrávané doma cez mobil alebo dva mobily, a sú z veľkej časti improvizované – ide zatiaľ len o demo ukážky. Momentálne je koncertovanie a spájanie sa s inými členmi vylúčené, no v budúcnosti je aj to možné. Skladba 50 000 000 Dead Cigars je najkvalitnejšie nahratá, avšak stále rovnakým, podomáckym spôsobom. Názov dostala podľa jednej pasáže v knihe Kto chytá v žite a obsahuje aj úryvok zo seriálu Twin Peaks.

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

0
Počet hlasov: 9

Ondro Daniš & Vladena Škorvagová

Láska je to...(Nič viac - nič menej)

Ondřej Daniš má 42 rokov, pochádza zo Zvolena, kde aj žije a pracuje ako herec a muzikant. Hrá na klavír, gitaru, kontrabas a basgitaru, a taktiež aj spieva. Hrá buď sólovo s programom, ktorému hovorí DŽUBOKS – rôzne prebraté veci od výmyslu sveta, alebo s kapelou DEF!N!T!VUM, ktorá sa zaoberá hudbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. Pôsobil tiež v elektro-fusion kapele COMP&NEROS a v PC-HC kapele Mäso. Skladá aj vlastné piesne. Skladba „Láska je to...(Nič viac - nič menej)“ je zhudobnenou básňou zo zbierky Snežienky a Biblie, ktorú spolu s kolegyňou Vladenou Škorvagovou v predstavení Svet (podľa) Urbana spieva ako duet. Hudba - Ondřej Daniš/ text - Jožo Urban.

design by konkurencia