Born & Shishcoo

Don't Cry

4
Počet hlasov: 185

Born & Shishcoo

Don't Cry

Projekt Born & Shishcoo vznikol na diaľku asi pred pol rokom vzájomným zasielaním si nahrávok (samplov) a následným skladaním skladieb. Kamil (Shishcoo) je dlhoročný huslista a gitarista, ktorý hrával na rôznych podujatiach, Roman (Born) sa zas venoval hudbe ako DJ na miestnych akciách, s jej produkciou začal minulý rok. Obaja sú nadšencami drum'n'bassu, preto chcú prispievať k tejto hudobnej scéne, napríklad aj spojením elektronickej hudby s akustickými nástrojmi ako husle, gitara či hand pan.

Cup of Tea

Entitled

2
Počet hlasov: 77

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

Deaftra

Cleansing

2
Počet hlasov: 42

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 35

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Cutting Edge

Phantasmatron

0
Počet hlasov: 34

Cutting Edge

Phantasmatron

Skupinu Cutting Edge založili v roku 2017 gitarista Martin Javorek a bubeník Isidro Paixao. Neskôr sa pripojil spevák Matej Sadloň a zostavu na basgitaru doplnil Juraj Šima-Juriček. Cieľom kapely bolo od začiatku hrať moderne znejúcu tvrdú muziku, v skratke charakterizovanú ako metal s rockovými aranžmánmi. Výsledkom spoločnej práce sa stal debutový album „Of Mind Decay“, ktorý si kapela vydala svojpomocne 6. septembra 2019. Na nahrávke sú počuteľné ako vplyvy grunge, tak aj progresívneho metalu či sludge. V roku 2020 kapelu opustil zakladajúci člen Isidro Paixao, ktorého za bicími nahradil Ladislav Šebo. Momentálne spoločne pracujú na materiáli pre ďalší album.

DAIW

Take me Out

2
Počet hlasov: 29

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Hanks

feelme

0
Počet hlasov: 25

Hanks

feelme

Projekt Hanks začal takmer pred troma rokmi pod názvom Dymová clona. Táto kapela využívala husle, violončelo a klavír. Po nešťastnej nehode, keď violončelo gitaristu Lukáša utrpelo ťažké zranenia, sa však skupina rozhodla od tejto formácie upustiť a naplno sa viac venovať energickej hudbe, čo ju viedlo k zmene štýlu aj názvu. Jej štýl nie je jednoduché opísať, pretože je zmesou mnohých vzorov a vplyvov a mení sa od piesni k piesni. Či už je to funk, rock alebo aj metal, nechce vo svojej tvorbe hľadať hranice – chce skôr hrať dobrú hudbu, ktorú si užijú nielen samotní hudobníci, ale aj poslucháči. Každý z členov vychádza z iného sveta, no skladačkou vzniká niečo výnimočné. Za projektom Hanks stoja Sveťo Nehéz (vokály), Lukáš Kapiaš (gitara), Vlado Barányi (basa, vokál) a Ivan Barányi (bicie).

Sanahaus & Laura Weng

Redlight

0
Počet hlasov: 23

Sanahaus & Laura Weng

Redlight

Sanahaus & Laura Weng je novovzniknutá slovenská hudobná skupina, ktorá nedávno vydala svoje debutové EP SomebodyRapedMe s prvkami contemporary r'n'b, popu, rapu a techna. Skupinu tvorí jeden producent a dvaja speváci, bratia.

E.D. Nalani

Beyond Grasp

0
Počet hlasov: 10

E.D. Nalani

Beyond Grasp

E.D. Nalani sa v projekte Demovnica_FM objavila už pred pár rokmi s kapelou Business Mermaid, v ktorej pôsobí od svojich teenagerských čias ako gitaristka. Postupne ju to však čoraz viac ťahalo k elektronickej hudbe, ktorú začala sama komponovať pred piatimi rokmi. Na tvorbu spočiatku používala light software, ktorý neobsahoval žiadne sample. Všetky tracky vytvárala prostredníctvom audio stôp za použitia synťákov a gitár. Jej kreatívny proces sa naplno rozbehol, až keď objavila midi. A tak si sólová tvorba E.D. Nalani našla svoju cestu v tajomných minimalistických synťákových kompozíciách, prelínajúcich sa so zvukom ambientných gitár, ktorých atmosféru podčiarkujú výrazné basové linky a naliehavosť perkusií. Momentálne spustila formát živých videí s názvom „Home Session“, prostredníctvom ktorého plánuje odprezentovať celý vznikajúci album.

Pii Jem

Dievča z Oravy

0
Počet hlasov: 10

Pii Jem

Dievča z Oravy

Kapela Pii Jem, ktorá bola pôvodne sólovým projektom klávesistu a speváka Peťa Tarkaya, hrá plnokrvný malokarpatský funk, pri ktorom nezostane ani jedna noha či ruka v kľude. Svojráznosť Peťových textov by mala zabezpečiť, že refrén len tak jednoducho nedostanete z hlavy. Rytmus nahrávok sa natoľko vryje pod kožu, že stereotypné zvuky mesta sa zmenia na známe skladby. Do celkového konceptu nového albumu „Funk T.V.“ vložili živelnosť a energiu všetci členovia skupiny. Na basgitaru hrá Martin Andráš, ktorý je tiež členom kapely Sounds Like This, na bicích hrá Róbert Szegény zo skupiny Hudba z Marsu. Stálice Michal Ježek na gitare a Quido za perkusiami zabezpečujú jedinečnosť a hlasovú výraznosť nahrávok.

design by konkurencia