Born & Shishcoo

Don't Cry

2
Počet hlasov: 68

Born & Shishcoo

Don't Cry

Projekt Born & Shishcoo vznikol na diaľku asi pred pol rokom vzájomným zasielaním si nahrávok (samplov) a následným skladaním skladieb. Kamil (Shishcoo) je dlhoročný huslista a gitarista, ktorý hrával na rôznych podujatiach, Roman (Born) sa zas venoval hudbe ako DJ na miestnych akciách, s jej produkciou začal minulý rok. Obaja sú nadšencami drum'n'bassu, preto chcú prispievať k tejto hudobnej scéne, napríklad aj spojením elektronickej hudby s akustickými nástrojmi ako husle, gitara či hand pan.

Cup of Tea

Entitled

4
Počet hlasov: 48

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

Deaftra

Cleansing

0
Počet hlasov: 41

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

Of Pale Sunset

Reach out for the Ethereal

1
Počet hlasov: 24

Of Pale Sunset

Reach out for the Ethereal

Za one-man projektom Of Pale Sunset stojí Peťo Kmeč. Hudba a text vznikali pozvoľna počas asi desiatich rokov. Na začiatku skladby tvoril len tak, pre radosť, ale ako plynul čas a skladby pribúdali, vznikol sen nahrať vlastný album. K jeho tvorbe si prizval viacero kamarátov hudobníkov, ktorí mu buď zaspievali, nahrali nejaké nástroje alebo prišli so zaujímavým nápadom. Skladbu Reach out for the Ethereal zložil pre svoju manželku, ktorá v tom čase bývala ešte v Anglicku.

Cutting Edge

Phantasmatron

0
Počet hlasov: 19

Cutting Edge

Phantasmatron

Skupinu Cutting Edge založili v roku 2017 gitarista Martin Javorek a bubeník Isidro Paixao. Neskôr sa pripojil spevák Matej Sadloň a zostavu na basgitaru doplnil Juraj Šima-Juriček. Cieľom kapely bolo od začiatku hrať moderne znejúcu tvrdú muziku, v skratke charakterizovanú ako metal s rockovými aranžmánmi. Výsledkom spoločnej práce sa stal debutový album „Of Mind Decay“, ktorý si kapela vydala svojpomocne 6. septembra 2019. Na nahrávke sú počuteľné ako vplyvy grunge, tak aj progresívneho metalu či sludge. V roku 2020 kapelu opustil zakladajúci člen Isidro Paixao, ktorého za bicími nahradil Ladislav Šebo. Momentálne spoločne pracujú na materiáli pre ďalší album.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov: 16

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 15

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Luke Mizmor

21 gramov

1
Počet hlasov: 11

Luke Mizmor

21 gramov

Luke Mizmor je indie-folkový pesničkár. Prevažná časť jeho textov je v slovenčine, píše aj v anglickom jazyku, avšak primárne sa chce priblížiť slovenskému poslucháčovi slovenskými textami. Sám vydal jeden slovenský album Z tieňov Šeolu a anglické EP Littlemore. Pieseň 21 gramov je singel, ktorý napísal a nahral tento rok v marci.

Hanks

feelme

0
Počet hlasov: 3

Hanks

feelme

Projekt Hanks začal takmer pred troma rokmi pod názvom Dymová clona. Táto kapela využívala husle, violončelo a klavír. Po nešťastnej nehode, keď violončelo gitaristu Lukáša utrpelo ťažké zranenia, sa však skupina rozhodla od tejto formácie upustiť a naplno sa viac venovať energickej hudbe, čo ju viedlo k zmene štýlu aj názvu. Jej štýl nie je jednoduché opísať, pretože je zmesou mnohých vzorov a vplyvov a mení sa od piesni k piesni. Či už je to funk, rock alebo aj metal, nechce vo svojej tvorbe hľadať hranice – chce skôr hrať dobrú hudbu, ktorú si užijú nielen samotní hudobníci, ale aj poslucháči. Každý z členov vychádza z iného sveta, no skladačkou vzniká niečo výnimočné. Za projektom Hanks stoja Sveťo Nehéz (vokály), Lukáš Kapiaš (gitara), Vlado Barányi (basa, vokál) a Ivan Barányi (bicie).

Ľubomír Rabatin

Waltz In The Storm

0
Počet hlasov: 1

Ľubomír Rabatin

Waltz In The Storm

Túto skladbu chce Ľubomír Rabatin venovať všetkým burkám. Život podľa neho nie je o čakaní, kým búrka prejde, ale o naučení sa tancovať v daždi. Ľubomír miluje život a hudbu, a pokiaľ sa bude dať, bude ju tvoriť aj naďalej.

design by konkurencia