Cutting Edge

Phantasmatron

7
Počet hlasov: 100

Cutting Edge

Phantasmatron

Skupinu Cutting Edge založili v roku 2017 gitarista Martin Javorek a bubeník Isidro Paixao. Neskôr sa pripojil spevák Matej Sadloň a zostavu na basgitaru doplnil Juraj Šima-Juriček. Cieľom kapely bolo od začiatku hrať moderne znejúcu tvrdú muziku, v skratke charakterizovanú ako metal s rockovými aranžmánmi. Výsledkom spoločnej práce sa stal debutový album „Of Mind Decay“, ktorý si kapela vydala svojpomocne 6. septembra 2019. Na nahrávke sú počuteľné ako vplyvy grunge, tak aj progresívneho metalu či sludge. V roku 2020 kapelu opustil zakladajúci člen Isidro Paixao, ktorého za bicími nahradil Ladislav Šebo. Momentálne spoločne pracujú na materiáli pre ďalší album.

Deaftra

Cleansing

3
Počet hlasov: 47

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

Kráľová

Do brezy

4
Počet hlasov: 43

Kráľová

Do brezy

ĎALŠIA ŠANCA. Zuzana Kráľová, speváčka, textárka, skladateľka a divadelníčka pôvodom z Prievidze, momentálne žije v Prahe. Vo svojej tvorbe kladie dôraz na texty a jej vlastnú melanchóliu. Po tvorbe folkovej a šanzónovej hudby v spolupráci s gitaristom Karolom Kopasom sa rozhodla začať tvoriť skladby inklinujúce viac k alternatívnej a popovej hudbe. Spolupracuje so skladateľom Davidom Hlaváčom a čoskoro snáď začne hrať aj naživo.

Cup of Tea

Entitled

2
Počet hlasov: 34

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

DAIW

Take me Out

1
Počet hlasov: 21

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 17

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Born & Shishcoo

Don't Cry

1
Počet hlasov: 15

Born & Shishcoo

Don't Cry

Projekt Born & Shishcoo vznikol na diaľku asi pred pol rokom vzájomným zasielaním si nahrávok (samplov) a následným skladaním skladieb. Kamil (Shishcoo) je dlhoročný huslista a gitarista, ktorý hrával na rôznych podujatiach, Roman (Born) sa zas venoval hudbe ako DJ na miestnych akciách, s jej produkciou začal minulý rok. Obaja sú nadšencami drum'n'bassu, preto chcú prispievať k tejto hudobnej scéne, napríklad aj spojením elektronickej hudby s akustickými nástrojmi ako husle, gitara či hand pan.

roZOberto

Kostra

0
Počet hlasov: 7

roZOberto

Kostra

roZOberto je DJ, producent a sochár, prevažne amatér, ktorý žije v Českej republike. Venuje sa tomu naplno od roku 2012, predtým iba rekreačne. Má viac vlastných skladieb, táto s názvom Kostra patrí medzi tie staršie.

Nostalgic Strangers

Love Scars

1
Počet hlasov: 4

Nostalgic Strangers

Love Scars

ĎALŠIA ŠANCA. Nostalgic Strangers je duo skupina, ktorú tvoria Matúš a Matúš, obaja 15-roční. Reprezentujú alternatívny hip-hop a emo-rap v anglickom jazyku. Stále napredujú a snažia sa zlepšovať všetkými možnými spôsobmi.

Of Pale Sunset

Reach out for the Ethereal

0
Počet hlasov: 2

Of Pale Sunset

Reach out for the Ethereal

Za one-man projektom Of Pale Sunset stojí Peťo Kmeč. Hudba a text vznikali pozvoľna počas asi desiatich rokov. Na začiatku skladby tvoril len tak, pre radosť, ale ako plynul čas a skladby pribúdali, vznikol sen nahrať vlastný album. K jeho tvorbe si prizval viacero kamarátov hudobníkov, ktorí mu buď zaspievali, nahrali nejaké nástroje alebo prišli so zaujímavým nápadom. Skladbu Reach out for the Ethereal zložil pre svoju manželku, ktorá v tom čase bývala ešte v Anglicku.

design by konkurencia