Førus Szabø

Strach

1
Počet hlasov: 81

Førus Szabø

Strach

František „Forus“ Szabó je slovenský hudobník, skladateľ, gitarista a spevák. Momentálne je sólový umelec formujúci nový projekt. V minulosti pôsobil v kapelách rôznych štýlov v Spišskej Novej Vsi (FrutiTutiPinter, Rozdiel, Cherry Berries, Chabí Pokus a pod.). Ako hudobník si odohral a prešiel rôznymi štýlmi. Na gitaru začal hrať na základnej umeleckej škole ako šesťročný, kde začínal s klasikou (Bach, Beethoven a pod.). Neskôr presedlal na elektrickú gitaru, kedy sa začal venovať hlavne popu, rocku, jazzu a blues. Zároveň začal chodiť na hodiny spevu. V neskoršom veku po vzniku prvej vlastnej kapely FrutiTutiPinter presedlal na tvrdšie štýly ako punk-rock a metal. Po vlastnom odchode do zahraničia sa však jeho aktuálna tvorba upriamila smerom k accoustic a progressive rocku, kde výsledkom je aj jeho posledná pieseň s názvom Strach, ktorú skomponoval, nahral a produkoval sám. V blízkej budúcnosti plánuje sformovať kapelu, s ktorou by mohol nahrať a prezentovať svoje nápady aj naživo.

Džem

Kino

0
Počet hlasov: 44

Džem

Kino

Kapelu Džem z Bánova pri Nových Zámkoch tvoria traja živí muzikanti a jeden neživý bubeník. Toho by radi vymenili za živého, ak by sa našiel. Do Demovnice sa zapojili so skladbou Kino a pracovným názvom Hľadá sa bubeník. Kapela spolu hráva pár rokov, a to predovšetkým džemovačky – z toho pochádza aj jej názov. Nedávno začala tvoriť koncepčne skladby, všetky piesne sú v slovenčine.

Cup of Tea

Entitled

0
Počet hlasov: 25

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

Deaftra

Cleansing

0
Počet hlasov: 24

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov: 23

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Cutting Edge

Phantasmatron

2
Počet hlasov: 22

Cutting Edge

Phantasmatron

Skupinu Cutting Edge založili v roku 2017 gitarista Martin Javorek a bubeník Isidro Paixao. Neskôr sa pripojil spevák Matej Sadloň a zostavu na basgitaru doplnil Juraj Šima-Juriček. Cieľom kapely bolo od začiatku hrať moderne znejúcu tvrdú muziku, v skratke charakterizovanú ako metal s rockovými aranžmánmi. Výsledkom spoločnej práce sa stal debutový album „Of Mind Decay“, ktorý si kapela vydala svojpomocne 6. septembra 2019. Na nahrávke sú počuteľné ako vplyvy grunge, tak aj progresívneho metalu či sludge. V roku 2020 kapelu opustil zakladajúci člen Isidro Paixao, ktorého za bicími nahradil Ladislav Šebo. Momentálne spoločne pracujú na materiáli pre ďalší album.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov: 16

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Boh Vajec

Aquaserge (feat. holé baby)

0
Počet hlasov: 8

Boh Vajec

Aquaserge (feat. holé baby)

Boh Vajec je umelecký pseudonym Richarda Grimma a je len jedným z mnohých hudobných projektov, v ktorých pôsobí. Medzi ďalšie patria napríklad Sokolská 18, Raptor Koch, God and Eve alebo už neexistujúca kapela Max Bazowski. Venuje sa aj štúdiu klasickej hudby. Ako Boh Vajec stihol vydať EP s názvom Antihudba (2019) a debutový album s názvom „punk“ (2020), na ktorom spolupracovala aj Eva Sajanová z God and Eve alebo huslista Patrik Petráš. Album je inšpirovaný (rovnako ako konkrétna skladba) francúzskou skupinou Aquaserge alebo slovenským zoskupením Ali Ibn Rachid. Využíva obyčajné pracovné nástroje ako hoblík alebo pilka v skladbe a kolíše niekde na pomedzí serióznosti a recesie.

Born & Shishcoo

Don't Cry

0
Počet hlasov: 4

Born & Shishcoo

Don't Cry

Projekt Born & Shishcoo vznikol na diaľku asi pred pol rokom vzájomným zasielaním si nahrávok (samplov) a následným skladaním skladieb. Kamil (Shishcoo) je dlhoročný huslista a gitarista, ktorý hrával na rôznych podujatiach, Roman (Born) sa zas venoval hudbe ako DJ na miestnych akciách, s jej produkciou začal minulý rok. Obaja sú nadšencami drum'n'bassu, preto chcú prispievať k tejto hudobnej scéne, napríklad aj spojením elektronickej hudby s akustickými nástrojmi ako husle, gitara či hand pan.

Kráľová

Do brezy

0
Počet hlasov: 4

Kráľová

Do brezy

ĎALŠIA ŠANCA. Zuzana Kráľová, speváčka, textárka, skladateľka a divadelníčka pôvodom z Prievidze, momentálne žije v Prahe. Vo svojej tvorbe kladie dôraz na texty a jej vlastnú melanchóliu. Po tvorbe folkovej a šanzónovej hudby v spolupráci s gitaristom Karolom Kopasom sa rozhodla začať tvoriť skladby inklinujúce viac k alternatívnej a popovej hudbe. Spolupracuje so skladateľom Davidom Hlaváčom a čoskoro snáď začne hrať aj naživo.

design by konkurencia