Førus Szabø

Strach

1
Počet hlasov:92

Førus Szabø

Strach

František „Forus“ Szabó je slovenský hudobník, skladateľ, gitarista a spevák. Momentálne je sólový umelec formujúci nový projekt. V minulosti pôsobil v kapelách rôznych štýlov v Spišskej Novej Vsi (FrutiTutiPinter, Rozdiel, Cherry Berries, Chabí Pokus a pod.). Ako hudobník si odohral a prešiel rôznymi štýlmi. Na gitaru začal hrať na základnej umeleckej škole ako šesťročný, kde začínal s klasikou (Bach, Beethoven a pod.). Neskôr presedlal na elektrickú gitaru, kedy sa začal venovať hlavne popu, rocku, jazzu a blues. Zároveň začal chodiť na hodiny spevu. V neskoršom veku po vzniku prvej vlastnej kapely FrutiTutiPinter presedlal na tvrdšie štýly ako punk-rock a metal. Po vlastnom odchode do zahraničia sa však jeho aktuálna tvorba upriamila smerom k accoustic a progressive rocku, kde výsledkom je aj jeho posledná pieseň s názvom Strach, ktorú skomponoval, nahral a produkoval sám. V blízkej budúcnosti plánuje sformovať kapelu, s ktorou by mohol nahrať a prezentovať svoje nápady aj naživo.

NINA

Euphoria

0
Počet hlasov:59

NINA

Euphoria

NINA má 25 rokov a rada spieva. Okrem spievania si aj svoje skladby píše, sú prevažne zložené v indie pop žánri, no napríklad s poslednou skladbou "EUPHORIA" už skúsila tvoriť viac elektronicky. Spev aj hudbu študovala v Londýne na univerzite, kde predtým toto štúdium dokončili aj umelci ako Michael Kiwanuka či Rudimental. Z Londýna sa však prednedávnom vrátila späť do Bratislavy a so skladaním a hraním hudby plánuje pokračovať tu, na rodnej pôde.

Cutting Edge

Phantasmatron

1
Počet hlasov:37

Cutting Edge

Phantasmatron

Skupinu Cutting Edge založili v roku 2017 gitarista Martin Javorek a bubeník Isidro Paixao. Neskôr sa pripojil spevák Matej Sadloň a zostavu na basgitaru doplnil Juraj Šima-Juriček. Cieľom kapely bolo od začiatku hrať moderne znejúcu tvrdú muziku, v skratke charakterizovanú ako metal s rockovými aranžmánmi. Výsledkom spoločnej práce sa stal debutový album „Of Mind Decay“, ktorý si kapela vydala svojpomocne 6. septembra 2019. Na nahrávke sú počuteľné ako vplyvy grunge, tak aj progresívneho metalu či sludge. V roku 2020 kapelu opustil zakladajúci člen Isidro Paixao, ktorého za bicími nahradil Ladislav Šebo. Momentálne spoločne pracujú na materiáli pre ďalší album.

Rado One

Wall Around Our Town

0
Počet hlasov:29

Rado One

Wall Around Our Town

Ďalšia šanca. V minulosti sa kapele podarilo niekoľkokrát vyhrať s inou skladbou. Ich tvorba sa však od vtedy posunula. Rado One je slovenské alternative-pop duo z Banskej Bystrice, ktoré založil spevák a producent Radovan Oravkin. Neskôr ho doplnil bubeník Matej Smutný a spoločne vydali vo februári 2021 svoj debutový album. Ich tvorba dostala priestor aj v americkom XRP Rádiu.

Cup of Tea

Entitled

1
Počet hlasov:28

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov:25

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Deaftra

Cleansing

0
Počet hlasov:20

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

Džem

Kino

0
Počet hlasov:19

Džem

Kino

Kapelu Džem z Bánova pri Nových Zámkoch tvoria traja živí muzikanti a jeden neživý bubeník. Toho by radi vymenili za živého, ak by sa našiel. Do Demovnice sa zapojili so skladbou Kino a pracovným názvom Hľadá sa bubeník. Kapela spolu hráva pár rokov, a to predovšetkým džemovačky – z toho pochádza aj jej názov. Nedávno začala tvoriť koncepčne skladby, všetky piesne sú v slovenčine.

Endorfin

ne/vess/meg

0
Počet hlasov:7

Endorfin

ne/vess/meg

Endorfin je mladá alternative-rock kapela z Rožňavy. Hrá vlastnú tvorbu a zhudobňuje básne od klasických aj súčasných autorov. Kapela vznikla v roku 2012, ale terajšiu podobu dostala v roku 2019/2020 – jej členmi sú Viki Papp (frontwoman, gitara, spev), Kevin Rajkó (sólo gitara, vokály), Adam Hranyó (basgitara) a Balázs Ambrúzs (bicie). Skladbu ne/vess/meg inšpirovala platonická láska, ktorá bola napokon aj naplnená!

Adam Kršiak

Nekonečný Príbeh (prod. Zarrella)

0
Počet hlasov:2

Adam Kršiak

Nekonečný Príbeh (prod. Zarrella)

Adam Kršiak má 20 rokov a je z Prievidze. Je študentom Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave a vo voľnom čase sa venuje hudbe. V roku 2019 a na začiatku roka 2020 bol predskokanom na československej tour speváčky a rapperky Simy. Niekoľko rokov sa venuje skladaniu textov a hudby vlastných skladieb v angličtine, ale väčšinou už v slovenčine.

design by konkurencia