Šaldo Band

Či mám ťa rád

7
Počet hlasov:104

Šaldo Band

Či mám ťa rád

Ich začiatky sú spojené s pesničkárskou tvorbou Rada Šalíka alias Šalda, zopár rôčkov späť. Ako štvorčlenná kapela sa dali dokopy pred dvomi rokmi. Gitarista Palo a basák Maroš hrajú taktiež v kapele Škuband, druhá polovica skupiny Maťo a Rado hrávala spolu v kapele So Sad Butterfly. Minulý rok v štúdiu Pod povrchom nahrali ich prvé EP. Čo sa týka repertoára, kapela hrá Šaldove autorské pesničky pojednávajúce o strastiach a slastiach všedného života. Štýlovo je ich tvorbu ťažko zaškatuľkovať, ide o fúziu rôznych žánrov, ktoré zúčastneným hudobníkom spríjemňujú ich životnú púť, "indie retrock" by ich tvorbu sčasti mohol vystihnúť.

Navel fluff

Za to nemôžes

3
Počet hlasov:73

Navel fluff

Za to nemôžes

Navel fluff v preklade znamená chumáč z pupku, možno ste aj vy taká malá továreň na ich výrobu. Je to také súvláknie výkyvných vlákien, v tomto prípade prenesené do melódií, rytmov a zvukov. Tak nejak môže na niekoho niekedy táto hudba pôsobiť. Užite si zlomyseľný noir dada elektrorock!

NINA

Euphoria

0
Počet hlasov:23

NINA

Euphoria

NINA má 25 rokov a rada spieva. Okrem spievania si aj svoje skladby píše, sú prevažne zložené v indie pop žánri, no napríklad s poslednou skladbou "EUPHORIA" už skúsila tvoriť viac elektronicky. Spev aj hudbu študovala v Londýne na univerzite, kde predtým toto štúdium dokončili aj umelci ako Michael Kiwanuka či Rudimental. Z Londýna sa však prednedávnom vrátila späť do Bratislavy a so skladaním a hraním hudby plánuje pokračovať tu, na rodnej pôde.

Cup of Tea

Entitled

0
Počet hlasov:23

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov:22

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Cutting Edge

Phantasmatron

2
Počet hlasov:17

Cutting Edge

Phantasmatron

Skupinu Cutting Edge založili v roku 2017 gitarista Martin Javorek a bubeník Isidro Paixao. Neskôr sa pripojil spevák Matej Sadloň a zostavu na basgitaru doplnil Juraj Šima-Juriček. Cieľom kapely bolo od začiatku hrať moderne znejúcu tvrdú muziku, v skratke charakterizovanú ako metal s rockovými aranžmánmi. Výsledkom spoločnej práce sa stal debutový album „Of Mind Decay“, ktorý si kapela vydala svojpomocne 6. septembra 2019. Na nahrávke sú počuteľné ako vplyvy grunge, tak aj progresívneho metalu či sludge. V roku 2020 kapelu opustil zakladajúci člen Isidro Paixao, ktorého za bicími nahradil Ladislav Šebo. Momentálne spoločne pracujú na materiáli pre ďalší album.

Førus Szabø

Strach

1
Počet hlasov:12

Førus Szabø

Strach

František „Forus“ Szabó je slovenský hudobník, skladateľ, gitarista a spevák. Momentálne je sólový umelec formujúci nový projekt. V minulosti pôsobil v kapelách rôznych štýlov v Spišskej Novej Vsi (FrutiTutiPinter, Rozdiel, Cherry Berries, Chabí Pokus a pod.). Ako hudobník si odohral a prešiel rôznymi štýlmi. Na gitaru začal hrať na základnej umeleckej škole ako šesťročný, kde začínal s klasikou (Bach, Beethoven a pod.). Neskôr presedlal na elektrickú gitaru, kedy sa začal venovať hlavne popu, rocku, jazzu a blues. Zároveň začal chodiť na hodiny spevu. V neskoršom veku po vzniku prvej vlastnej kapely FrutiTutiPinter presedlal na tvrdšie štýly ako punk-rock a metal. Po vlastnom odchode do zahraničia sa však jeho aktuálna tvorba upriamila smerom k accoustic a progressive rocku, kde výsledkom je aj jeho posledná pieseň s názvom Strach, ktorú skomponoval, nahral a produkoval sám. V blízkej budúcnosti plánuje sformovať kapelu, s ktorou by mohol nahrať a prezentovať svoje nápady aj naživo.

Noční jazdci

Spring 2021 [Save the Bees]

1
Počet hlasov:11

Noční jazdci

Spring 2021 [Save the Bees]

Táto inštrumentálna skladba bratislavskej elektro postfunk kapely Noční jazdci vznikala 2 mesiace a podľa slov samotných členov kapely ešte nikdy na žiadnej skladbe tak precízne a dlho nepracovali. Okrem troch členov kapely Ničiteľ, Sushi a Orkán spolupracovali na skladbe aj ďalší hostia: o gitary sa postaral funky mág Ján Mikulášovič alias JohnnyM a basgitarovú linku v závere nahral vychýrený hudobný chameleón Miloš Bulík. Podtitul skladby Save the Bees je zároveň príspevkom kapely k svetovému dňu včiel, ktorý tento rok pripadol na 20. mája.

Rado One

Wall Around Our Town

0
Počet hlasov:7

Rado One

Wall Around Our Town

Ďalšia šanca. V minulosti sa kapele podarilo niekoľkokrát vyhrať s inou skladbou. Ich tvorba sa však od vtedy posunula. Rado One je slovenské alternative-pop duo z Banskej Bystrice, ktoré založil spevák a producent Radovan Oravkin. Neskôr ho doplnil bubeník Matej Smutný a spoločne vydali vo februári 2021 svoj debutový album. Ich tvorba dostala priestor aj v americkom XRP Rádiu.

Deaftra

Cleansing

0
Počet hlasov:6

Deaftra

Cleansing

Jakub Kontra je producent elektronickej hudby zo Žiliny a vystupuje pod umeleckým menom DEAFTRA. Zameriava sa na žánre ako drum and bass, dubstep, brostep, hybrid trap a drumstep. Nedávno vydal singel s názvom Cleansing, ktorý je zaujímavý svojimi orchestrálnymi časťami a monštróznymi modulovanými basami v hlavných sekciách.

design by konkurencia