Peter Kulich

Lone Wolf

2
Počet hlasov: 114

Peter Kulich

Lone Wolf

Ďalšia šanca Lingvista a človek, ktorého veľkou vášňou je tiež hudba. Okrem spevu a hrania sa venuje tiež tvoreniu vlastnej hudby, ktorá by sa dala charakterizovať ako art - pop rock. Vystupuje pod vlastným menom ako aj pseudonymom Pete Beanie. Okrem spievania v rôznych zoskupeniach a kapelách ako alt. rocková kapela Best Zeroes, akustické duá Peter a Dávid, P&P, či pôsobenie v ŽMZ Omnia a vystupovaniu s orchestrom Ad Hoc Orchestra aj pri príležitosti Malý Tulák sa momentálne venuje sólo tvorbe pod vlastným menom s autorskými piesňami. Nedávno tiež vydal debutový videoklip k vlastnej piesni Lone Wolf.

Jožko Adamčík

Prímorská

4
Počet hlasov: 87

Jožko Adamčík

Prímorská

Jožko Adamčík má 39 rokov. Pochádza z obce Prievaly ze Záhorá. Je členom Radošinského naivného divadla a popri tom rád hrá na harmoniku a skladá vlastné pesničky. Verí, že skladba poteší poslucháčov Rádia_FM.

Tomáš Malý

Circles

1
Počet hlasov: 39

Tomáš Malý

Circles

Zatiaľ one-man projekt vznikol počas prvého Corona lockdownu, keď zo "šuplíka" jeho rozrobených vecí začal vyťahovať postupne skladby a dával im svoju konečnú podobu. Nechce sa viazať na jeden konkrétny štýl a chce tvoriť ako to cíti, pri skladaní nových piesní. V budúcnosti sa, samozrejme, nebráni aj vytvoreniu kapely aby spolu vedeli zahrať songy aj live.

Protiklad

Nemáme čas

0
Počet hlasov: 23

Protiklad

Nemáme čas

Druhá šanca Projekt Protiklad, v zložení Lukáš Kniebügl – spev, gitara, Ján Kostolány – basa a Oliver Beer – bicie, perkusie. Nitrianska kapela predstavila začiatkom roka 2021 svoj debutový album "Pandemický mix", ktorý je vyskladaný z autorských skladieb Lukáša Kniebügla. Vznikol počas druhej vlny pandémie v minulom roku v „karanténnych podmienkach“, na diaľku v Nitre, Bratislave a v Prahe. Ako hostia sa na platni objavia aj zvučné mená ako Marián Slávka (bicie), Marián Jaslovský (saxofón), Rober Kolář (trúbka) a iní. Ide o "sociologický" indie rock, ktorý čerpá inšpiráciu z klasického slovenského bigbítu. Textovo reflektuje súčasné spoločenské výzvy, s dôrazom na komplikovanosť medziľudských vzťahov a apatiu k celospoločenským otázkam značnej časti obyvateľstva. Skladby predstavujú výber z tvorby tria od roku 2018.

Cup of Tea

Entitled

2
Počet hlasov: 22

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

Šaldo Band

Či mám ťa rád

0
Počet hlasov: 20

Šaldo Band

Či mám ťa rád

Ich začiatky sú spojené s pesničkárskou tvorbou Rada Šalíka alias Šalda, zopár rôčkov späť. Ako štvorčlenná kapela sa dali dokopy pred dvomi rokmi. Gitarista Palo a basák Maroš hrajú taktiež v kapele Škuband, druhá polovica skupiny Maťo a Rado hrávala spolu v kapele So Sad Butterfly. Minulý rok v štúdiu Pod povrchom nahrali ich prvé EP. Čo sa týka repertoára, kapela hrá Šaldove autorské pesničky pojednávajúce o strastiach a slastiach všedného života. Štýlovo je ich tvorbu ťažko zaškatuľkovať, ide o fúziu rôznych žánrov, ktoré zúčastneným hudobníkom spríjemňujú ich životnú púť, "indie retrock" by ich tvorbu sčasti mohol vystihnúť.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov: 20

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Nov

Vernisáž

0
Počet hlasov: 18

Nov

Vernisáž

"Vernisáž" opäť vznikla v piatich obývačkách a skúšobni. Mixoval a mastroval ju Dominik Suchý z Titingur, čo zvuku dosť pomohlo. Nov má piatich členov, fungujú v Bratislave a hrajú mix žánrov shoegaze / psychadelic / alt rock a počuli už aj také, že goth. Fungujú od jari roku 2019, odohrali zatiaľ 4 koncerty, z čoho bol jeden na Pohode on the Ground. Vernisáž je ich štvrté demo a chystajú sa (snáď čoskoro) nahrať album.

Ajo Čerňanský

Ulita zahrabaná v úli

1
Počet hlasov: 15

Ajo Čerňanský

Ulita zahrabaná v úli

Sólový projekt paleontológa a basgitaristu Aja Čerňanského z kapely Schrödingerova mačka. Všetky nástroje komponuje a nahráva Ajo sám. Pieseň Ulita zahrabaná v úli je nostalgickou spomienkou na časy prežité vo Frankfurte nad Mohanom a ľudí, ktorých tam stretol.

Palaverers

Sunrise

0
Počet hlasov: 2

Palaverers

Sunrise

Veronika hrá na nástrojoch a jej priateľ kreslí obrazy. Majú radi 60s spaghetti westerns, tie kde hral Clint Eastwood, filmy Quentina Tarantina a podobné emócie. Inšpiroval ich tiež seriál Peaky Blinders a surf rock, ale ako môžete počuť v produkcii, nie až tak úplne :) Snažia sa zachytiť emóciu a podľa toho prispôsobiť gitary a aj ostatné nástroje.

design by konkurencia