Peter Kulich

Lone Wolf

0
Počet hlasov: 168

Peter Kulich

Lone Wolf

Ďalšia šanca Lingvista a človek, ktorého veľkou vášňou je tiež hudba. Okrem spevu a hrania sa venuje tiež tvoreniu vlastnej hudby, ktorá by sa dala charakterizovať ako art - pop rock. Vystupuje pod vlastným menom ako aj pseudonymom Pete Beanie. Okrem spievania v rôznych zoskupeniach a kapelách ako alt. rocková kapela Best Zeroes, akustické duá Peter a Dávid, P&P, či pôsobenie v ŽMZ Omnia a vystupovaniu s orchestrom Ad Hoc Orchestra aj pri príležitosti Malý Tulák sa momentálne venuje sólo tvorbe pod vlastným menom s autorskými piesňami. Nedávno tiež vydal debutový videoklip k vlastnej piesni Lone Wolf.

Hadonos

Homo Sapiens

8
Počet hlasov: 160

Hadonos

Homo Sapiens

Grunge-metalová kapela. Zaoberajú sa hudbou z 80. a 90.-tych rokov a vznikli pred rokom. V skupine sú 4 členovia. V rozložení bicie, spev, basová gitara a rytmická gitara. Vznikli v Poprade. Odohrali vyše 50 koncertov po celom Slovensku. Majú vlastné skladby ale hrajú aj cover skladby, ktoré majú veľký ohlas u fanúšikov. Chceli by to dotiahnuť ďalej, zatiaľ hrajú len v pohostinstvách.

KMC

Mestský pustovník

1
Počet hlasov: 56

KMC

Mestský pustovník

Má 27 rokov, pochádza z Prešova, žije 8 rokov v Kodani, kde organizuje events, hrá a nahráva, pracuje - napríklad aj v rádiu, kde má svoju hudobnú reláciu, do ktorej si pozýva hudobníkov z Kodane. Svoju hudbu, ktorá je prevažne v Angličtine, hoc Mestský pustovník je po slovensky - zakladá na vnemoch mesta, v jej piesňach sa objavuje často voda ako metafora očisty. Producentom jej hudby je Davis Kapusi, ktorý urobil remix tejto piesne.

Jožko Adamčík

Prímorská

0
Počet hlasov: 34

Jožko Adamčík

Prímorská

Jožko Adamčík má 39 rokov. Pochádza z obce Prievaly ze Záhorá. Je členom Radošinského naivného divadla a popri tom rád hrá na harmoniku a skladá vlastné pesničky. Verí, že skladba poteší poslucháčov Rádia_FM.

Slowlick

Lancaster ft. Nina Kohoutová a Peter Kohout

0
Počet hlasov: 34

Slowlick

Lancaster ft. Nina Kohoutová a Peter Kohout

Pomaly plynúca synergia skreslených gitár, analógových syntetizátorov a softweru umožnila dvojici Andrej Gmuca aJuraj Kocnára počuť echo svojich nahrávok v domácom štúdiu so svojími hosťami: Radmila Svenson, Nina Kohoutová, Gabriel Kain, Adam Olexík a iných. Semi- improvizované partitúry smerujú k ambientným tendenciám kapely, ktoré sú vzápätí seknuté v naskrutkovanom hip-hope imaginárnej filmovej scény jadranského westernu.

DAIW

Take me Out

2
Počet hlasov: 31

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Šaldo Band

Či mám ťa rád

0
Počet hlasov: 29

Šaldo Band

Či mám ťa rád

Ich začiatky sú spojené s pesničkárskou tvorbou Rada Šalíka alias Šalda, zopár rôčkov späť. Ako štvorčlenná kapela sa dali dokopy pred dvomi rokmi. Gitarista Palo a basák Maroš hrajú taktiež v kapele Škuband, druhá polovica skupiny Maťo a Rado hrávala spolu v kapele So Sad Butterfly. Minulý rok v štúdiu Pod povrchom nahrali ich prvé EP. Čo sa týka repertoára, kapela hrá Šaldove autorské pesničky pojednávajúce o strastiach a slastiach všedného života. Štýlovo je ich tvorbu ťažko zaškatuľkovať, ide o fúziu rôznych žánrov, ktoré zúčastneným hudobníkom spríjemňujú ich životnú púť, "indie retrock" by ich tvorbu sčasti mohol vystihnúť.

Protiklad

Nemáme čas

0
Počet hlasov: 21

Protiklad

Nemáme čas

Druhá šanca Projekt Protiklad, v zložení Lukáš Kniebügl – spev, gitara, Ján Kostolány – basa a Oliver Beer – bicie, perkusie. Nitrianska kapela predstavila začiatkom roka 2021 svoj debutový album "Pandemický mix", ktorý je vyskladaný z autorských skladieb Lukáša Kniebügla. Vznikol počas druhej vlny pandémie v minulom roku v „karanténnych podmienkach“, na diaľku v Nitre, Bratislave a v Prahe. Ako hostia sa na platni objavia aj zvučné mená ako Marián Slávka (bicie), Marián Jaslovský (saxofón), Rober Kolář (trúbka) a iní. Ide o "sociologický" indie rock, ktorý čerpá inšpiráciu z klasického slovenského bigbítu. Textovo reflektuje súčasné spoločenské výzvy, s dôrazom na komplikovanosť medziľudských vzťahov a apatiu k celospoločenským otázkam značnej časti obyvateľstva. Skladby predstavujú výber z tvorby tria od roku 2018.

Cup of Tea

Entitled

2
Počet hlasov: 11

Cup of Tea

Entitled

Cup of Tea je dvojčlenná polo-britská indie kapela z Piešťan. Tvoria ju Christopher (spev, gitara, syntetizátor, basa, piano, fúkacia harmonika) a Lukáš (bicie, gitara, syntetizátor). Momentálne sa venujú vlastnému projektu Strange Spaces Session, v ktorom hrajú svoje pesničky v zaujímavých priestoroch v Piešťanoch. Nahrávka Entitled pochádza práve z týchto hraní, takže nejde o štúdiovku, ale o živo zahratú skladbu. Nahrávanie si sami zvučili, mixovali aj mastrovali.

Vik Zachary

Stalo sa mi

0
Počet hlasov: 1

Vik Zachary

Stalo sa mi

Viktor už v Demovnici súťažil so skladbou Kúzelník. Býva momentálne vo Zvolene, hudbu aj texty si skladá sám, žánrovo by ju definoval ako pop rock.

design by konkurencia