Martin Harangozó

Môcť

4
Počet hlasov: 110

Martin Harangozó

Môcť

Martina Harangozóa všetci prezývajú Kazo. Má 28 rokov a pochádza z Novej Dubnice. Hudbe sa venuje od svojich šestnástich rokov. Ovláda hru na bicie nástroje, ale najviac sa venuje gitare a spevu. Hneď po skončení strednej školy vyletel do sveta lebo ho lákalo vyskúšať ten život vonku. Ovláda plynule nemecký a taliansky jazyk. Momentálne žije v Rakúsku, konkrétne vo Viedni. Na Slovensko jazdí ale veľmi často a je to hlavne kvôli hudbe. Dúfa, že vás jeho song zaujme.

KMC

Mestský pustovník

1
Počet hlasov: 72

KMC

Mestský pustovník

Má 27 rokov, pochádza z Prešova, žije 8 rokov v Kodani, kde organizuje events, hrá a nahráva, pracuje - napríklad aj v rádiu, kde má svoju hudobnú reláciu, do ktorej si pozýva hudobníkov z Kodane. Svoju hudbu, ktorá je prevažne v Angličtine, hoc Mestský pustovník je po slovensky - zakladá na vnemoch mesta, v jej piesňach sa objavuje často voda ako metafora očisty. Producentom jej hudby je Davis Kapusi, ktorý urobil remix tejto piesne.

MÖRE

Búrka

3
Počet hlasov: 62

MÖRE

Búrka

Sme kapela MÖRE ( Wilo - gitara, spev, Adam - bubny, Radix- basa) pôvodom zo Stropkova, momentálne všetci žijúci na západe Slovenska. Nedávno sme nahrali Demo s názvom "11 piesní z psychickej tiesni" v štúdiu PULP v Bratislave. Tento song bol napísaný a stvorený niekedy pred 7 rokmi.

Peter Kulich

Lone Wolf

3
Počet hlasov: 51

Peter Kulich

Lone Wolf

Ďalšia šanca Lingvista a človek, ktorého veľkou vášňou je tiež hudba. Okrem spevu a hrania sa venuje tiež tvoreniu vlastnej hudby, ktorá by sa dala charakterizovať ako art - pop rock. Vystupuje pod vlastným menom ako aj pseudonymom Pete Beanie. Okrem spievania v rôznych zoskupeniach a kapelách ako alt. rocková kapela Best Zeroes, akustické duá Peter a Dávid, P&P, či pôsobenie v ŽMZ Omnia a vystupovaniu s orchestrom Ad Hoc Orchestra aj pri príležitosti Malý Tulák sa momentálne venuje sólo tvorbe pod vlastným menom s autorskými piesňami. Nedávno tiež vydal debutový videoklip k vlastnej piesni Lone Wolf.

DAIW

Take me Out

0
Počet hlasov: 45

DAIW

Take me Out

Bratislavská kapela DAIW funguje spoločne dva roky, no za sebou už má aj skúsenosti v iných zoskupeniach. Väčšinou hrávala cover verzie, no konečne si plní sen a pracuje na vlastnej hudbe. Aktuálne nahrala singel „Take me Out“. Členovia kapely sú fanúšikmi funky, jazzu a disca.

Slowlick

Lancaster ft. Nina Kohoutová a Peter Kohout

0
Počet hlasov: 42

Slowlick

Lancaster ft. Nina Kohoutová a Peter Kohout

Pomaly plynúca synergia skreslených gitár, analógových syntetizátorov a softweru umožnila dvojici Andrej Gmuca aJuraj Kocnára počuť echo svojich nahrávok v domácom štúdiu so svojími hosťami: Radmila Svenson, Nina Kohoutová, Gabriel Kain, Adam Olexík a iných. Semi- improvizované partitúry smerujú k ambientným tendenciám kapely, ktoré sú vzápätí seknuté v naskrutkovanom hip-hope imaginárnej filmovej scény jadranského westernu.

Žán Valžán

Prečo tak pozde krásna pani

2
Počet hlasov: 38

Žán Valžán

Prečo tak pozde krásna pani

Druhá šanca... Žán Valžán už raz v Demovnici úspešne súťažil so skladbou "Bazálne gangliá". Mal veľmi pozitívnu spätnú väzbu, najmä po rozhovore vo vysielaní Rádia_FM. Žán Valžán má rád nostalgiu. Staré veci mixnuté slovenským prostredím, a taktiež rád prepája zdanlivo nespojiteľné. Skladbu, ktorú sa rozhodol prihlásiť je skladba "Prečo tak pozde krásna pani" preslávená legendárnym Františkom Krištofom Veselým. Žán Valžán jej však dáva nostalgický lofi hiphopový nádych.

Hadonos

Homo Sapiens

2
Počet hlasov: 36

Hadonos

Homo Sapiens

Mladá grunge-metalová kapela pozostávajúca zo štyroch členov (Milan - Gitara, vokály, Erik - Spev, Jakub - basgitara, Matej - Bicie. vek: 20-26 rokov). Vznikli pred rokom a toto leto odohrali niekoľko koncertov v rámci Slovenska. Hudba je ich hlavná priorita a neustále pracujú na svojom zlepšovaní a vyvíjaní sa.

Jožko Adamčík

Prímorská

0
Počet hlasov: 25

Jožko Adamčík

Prímorská

Jožko Adamčík má 39 rokov. Pochádza z obce Prievaly ze Záhorá. Je členom Radošinského naivného divadla a popri tom rád hrá na harmoniku a skladá vlastné pesničky. Verí, že skladba poteší poslucháčov Rádia_FM.

Šaldo Band

Či mám ťa rád

0
Počet hlasov: 19

Šaldo Band

Či mám ťa rád

Ich začiatky sú spojené s pesničkárskou tvorbou Rada Šalíka alias Šalda, zopár rôčkov späť. Ako štvorčlenná kapela sa dali dokopy pred dvomi rokmi. Gitarista Palo a basák Maroš hrajú taktiež v kapele Škuband, druhá polovica skupiny Maťo a Rado hrávala spolu v kapele So Sad Butterfly. Minulý rok v štúdiu Pod povrchom nahrali ich prvé EP. Čo sa týka repertoára, kapela hrá Šaldove autorské pesničky pojednávajúce o strastiach a slastiach všedného života. Štýlovo je ich tvorbu ťažko zaškatuľkovať, ide o fúziu rôznych žánrov, ktoré zúčastneným hudobníkom spríjemňujú ich životnú púť, "indie retrock" by ich tvorbu sčasti mohol vystihnúť.

design by konkurencia