Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Heidi

The Story

0
Počet hlasov: 154

Heidi

The Story

Som Heidi a hudbe sa venujem už odmalička, pomáha mi vyjadriť emócie už 15 rokov. Najbližšie mám ku klavíru. Ako samouk som sa naučila hrať na ukulele, gitalele a gitare. Počúvanie anglicko-hovoriacich interpretov ma priviedlo k vlastnej tvorbe. Popri štúdiu na klavíri sa venujem aj štúdiu spevu. Moja prvá skladba “The Story” vznikla pred tromi rokmi. Reprezentujem sa taktiež covermi na Instagrame.

KATE EVANS

About Us

0
Počet hlasov: 73

KATE EVANS

About Us

KATE EVANS je hudobná skupina z Košíc. Žánrovo sa pohybujú na pomedzí folku a popu. Speváčku Evku Hájkovú a gitaristku Katku Pončákovú ste predtým mohli poznať ako duo CALLA, no dlhoročné hudobné skúsenosti spolu nabrali aj v kapele Irish Rose. V júni tohto roka sa začala spolupráca s Katkinou sestrou Saškou Ivasenkovou, mladou klaviristkou. S novým názvom si dievčatá prizvali do kapely aj mužské osadenstvo, na basgitaru hrá Maťko Bobrík a za bicie nástroje sa posadil Martin Lecho Lechman. KATE EVANS je partia so zmyslom pre humor, no spája ich aj láska k prírode. Ich piesne v slovenčine aj angličtine sú inšpirované každodenným životom.

C4C

Mimo

0
Počet hlasov: 49

C4C

Mimo

C4C je kapela z Martina, ktorá vznikla ako rezolútna odpoveď na potláčanie ľudských práv, novodobé otrokárstvo, korupciu a rasizmus. Na jar v roku 2018 niektorí členovia kapiel Kali-Yuga a Unite People po spoločnom rozhovore založili kapelu Cannabis for Cannibals, alebo inak C4C. Hrajú v zložení gitara, bicie, basa a ich spevák experimentuje s trubkou. Dnes C4C fungujú v zostave obohatenej o klávesy. Po roku spoločného hrania nahrali demo album s dvanástimi pesničkami. Ich štýl by sa dal zaradiť do žánru reggae/ska, alebo ako hovoria sami, dirty reggae. Momentálne pracujú na nových skladbách, ktoré by sme chceli budúci rok aj nahrať.

Hills Bros

Takí, akí sme ft. La Luz

0
Počet hlasov: 35

Hills Bros

Takí, akí sme ft. La Luz

Hills Bros je rapová formácia, ktorú tvoria banskoštiavnicki raperi Wačkovec a M.O.Z.O. Sú srdcom štiavnickej rapovej kultúry. Refrén spieva La Luz, začínajúca folková speváčka pochádzajúca zo Žiaru nad Hronom. Na congá hrá Robko Onderík zo skupiny N3O. Chalani "zosamplovali" pieseň Lullaby od the Cure a dodali tomu vlastný "feeling". Spolupráca s názvom Takí, akí sme vznikla, ako inak, našim osudovým prepojením, silným priateľstvom a rovnocennou vášňou k hudbe.

Audiobug

Back To The Roots

0
Počet hlasov: 30

Audiobug

Back To The Roots

Vďaka skupine Audiobug vám do uší prenikne svieži zvuk ostrej gitary, predieraný jednofarebnou basou, hladivými bicími a vtieravým popsychravým hlasom. V skladbách nájdete zmes všetkého, čo tu už raz bolo, ale predsa len aj niečo, čo ste ešte nepočuli – od alternatívneho rocku cez grunge až k post punku. V každej skladbe je niečo, čo musíte hľadať a objaviť. Od roku 2017 dokončili svoje druhé demo, aktuálne tvoria tretie. Štvorčlennej skupine z Trenčína treba prísť na chuť.

Kalimagdora

Samsara

0
Počet hlasov: 25

Kalimagdora

Samsara

Hudobná skupina žijúca na lazoch v Zaježovej, ktorá vznikla ako projekt hudobníkov, sprevádzajúcich hraním naživo účastníkov v spontánnom intuitívnom tanci. Ich repertoár tvoria multižánrové world music skladby a improvizačné sety.

Michael Durbak

The Sunset

0
Počet hlasov: 20

Michael Durbak

The Sunset

Michael Durbak sa predstavil stručne: „Len mám rád hudbu. To je všetko.“

Peter Kulich

Lone Wolf

0
Počet hlasov: 18

Peter Kulich

Lone Wolf

DRUHÁ ŠANCA. Lingvista a človek, ktorého veľkou vášňou je tiež hudba. Okrem spevu a hrania sa venuje tiež tvoreniu vlastnej hudby, ktorá by sa dala charakterizovať ako art - pop rock. Vystupuje pod vlastným menom ako aj pseudonymom Pete Beanie. Okrem spievania v rôznych zoskupeniach a kapelách ako alt. rocková kapela Best Zeroes, akustické duá Peter a Dávid, P&P, či pôsobenie v ŽMZ Omnia a vystupovaniu s orchestrom Ad Hoc Orchestra aj pri príležitosti Malý Tulák sa momentálne venuje sólo tvorbe pod vlastným menom s autorskými piesňami. Nedávno tiež vydal debutový videoklip k vlastnej piesni Lone Wolf.

OKSYI

Who's in da shack?!

0
Počet hlasov: 8

OKSYI

Who's in da shack?!

Oxana Gogoľ sa ako muzikantka už približne 11 rokov prezentuje pod menom OKSYI. Pôvodom je Ukrajinka, no vyrastala na Slovensku a raz sa už v Demovnici objavila. Pieseň Who's in the Shack je prvým singlom z jej prvého albumu Existentialis.

Slight Lie

Where Is Your Peace Now!

0
Počet hlasov: 2

Slight Lie

Where Is Your Peace Now!

Päťčlenná metalová skupina Slight Lie pochádzajúca z Prešova je aktívna od roku 2012. Po mnohých zmenách v zostave ostal jediným pôvodným členom hlavný skladateľ Demo. O rok neskôr, ešte so speváčkou Katarínou na čele, kapela nahrala svoj debutový album Last Poem. Nasledujúci rok priniesol za mikrofónom, dámu vystriedal spevák Peter a Slight Lie zmenili hudobné smerovanie viac k heavymetalovému zvuku s občasným growlom či breakdownmi. V roku 2019 Slight Lie vydali druhý album Countdown. Kapela momentálne pracuje na treťom albume, ktorý by mal vyjsť v priebehu roka 2022.

design by konkurencia