Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Heidi

The Story

0
Počet hlasov: 88

Heidi

The Story

Som Heidi a hudbe sa venujem už odmalička, pomáha mi vyjadriť emócie už 15 rokov. Najbližšie mám ku klavíru. Ako samouk som sa naučila hrať na ukulele, gitalele a gitare. Počúvanie anglicko-hovoriacich interpretov ma priviedlo k vlastnej tvorbe. Popri štúdiu na klavíri sa venujem aj štúdiu spevu. Moja prvá skladba “The Story” vznikla pred tromi rokmi. Reprezentujem sa taktiež covermi na Instagrame.

TRIŠTVRTE

Slobodný

1
Počet hlasov: 44

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

monos

ink, pt.1

0
Počet hlasov: 38

monos

ink, pt.1

Volám sa Monika Štolcová a som študentkou autorského divadla a fyzického herectva na JAMU v Brne. Od mala sa venujem spevu, a už druhý rok slam poetry. S láskou k rapu a k experimentovaniu so žánrami a druhmi som 10. októbra 2021 vydala svoje debutové ep s názvom ink.

KATE EVANS

About Us

0
Počet hlasov: 32

KATE EVANS

About Us

KATE EVANS je hudobná skupina z Košíc. Žánrovo sa pohybujú na pomedzí folku a popu. Speváčku Evku Hájkovú a gitaristku Katku Pončákovú ste predtým mohli poznať ako duo CALLA, no dlhoročné hudobné skúsenosti spolu nabrali aj v kapele Irish Rose. V júni tohto roka sa začala spolupráca s Katkinou sestrou Saškou Ivasenkovou, mladou klaviristkou. S novým názvom si dievčatá prizvali do kapely aj mužské osadenstvo, na basgitaru hrá Maťko Bobrík a za bicie nástroje sa posadil Martin Lecho Lechman. KATE EVANS je partia so zmyslom pre humor, no spája ich aj láska k prírode. Ich piesne v slovenčine aj angličtine sú inšpirované každodenným životom.

Audiobug

Back To The Roots

0
Počet hlasov: 30

Audiobug

Back To The Roots

Vďaka skupine Audiobug vám do uší prenikne svieži zvuk ostrej gitary, predieraný jednofarebnou basou, hladivými bicími a vtieravým popsychravým hlasom. V skladbách nájdete zmes všetkého, čo tu už raz bolo, ale predsa len aj niečo, čo ste ešte nepočuli – od alternatívneho rocku cez grunge až k post punku. V každej skladbe je niečo, čo musíte hľadať a objaviť. Od roku 2017 dokončili svoje druhé demo, aktuálne tvoria tretie. Štvorčlennej skupine z Trenčína treba prísť na chuť.

Blur de Gas

Melancholic Kiwi

0
Počet hlasov: 27

Blur de Gas

Melancholic Kiwi

Volám sa Marek Duška. Už som sa raz do Demovnice zapojil cca pred štyrmi rokmi. Nedávno som vydal svoj druhý album, tak som sa rozhodol, že sa zapojím opäť. Som grafický dizajnér, ale vymyslel som si hudobný projekt Blur de Gas, ktorý je mojim cvokhauzom, zábavným parkom, katarziou, ostrovom pokoja a harmónie ale hlavne hudobným pieskoviskom pre moje druhé ja, ktoré sa potrebuje realizovať vo svojom šuplíkovom projekte, ktorý raz za čas dostane krídla a opustí svoju malú krabičku, izbičku, dom. Skladba "Melancholic kiwi" je výletom do minulosti. Je to jediná skladba na albume Tukdam, vytiahnutá z hudobného archívu, v ktorom ležala hádam aj 15 rokov. Skladba je nahratá znova v novom aranžmáne. Ostali len gitarové motívy, ktoré znejú v prvej polovici skladby, pomaly vyprchajú a dávajú priestor pre gradáciu.

Larkite

Kamenná

1
Počet hlasov: 23

Larkite

Kamenná

Som Oliver Šurina a posielam moju prvú vec, ktorú sa mi podarilo spraviť s pomocou mojej kamarátky Terézie Števuliakovej a ďalších skvelých ľudí. Sme spolužiaci zo strednej školy na Orave a toto je náš prvý projekt. Teraz máme 29 rokov a bývame v Bratislave, kde sme privoňali k hudobnej scéne.

Craggy Collyde

Don't Put Me Down

1
Počet hlasov: 19

Craggy Collyde

Don't Put Me Down

Po troch rokoch sa opäť hlásia do Demovnice. Rock'n'rolloví Craggy Collyde sú vo dvojici na scéne od roku 2018, kedy vydali prvý singel Sorry Now. Frontman - gitarista, spevák a skladateľ Craggy, Brit žijúci v Brne a Slovenka Veronika, hrajúca na bicie, následne vydali šesť-pesničkové EP na jar roku 2020 s názvom "Wrapped Up in Ribbons". Z neho pochádza aj pieseň "Don't Put Me Down" s ktorou sa rozhodli opäť zapojiť do Demovnice_FM. Od jesene tohto roku je kapelu v trojčlennom zložení s basákom Tomášom už možné vidieť aj na pódiách - najbližšie v decembri v Bratislave alebo v Brne.

Kalimagdora

Samsara

0
Počet hlasov: 16

Kalimagdora

Samsara

Hudobná skupina žijúca na lazoch v Zaježovej, ktorá vznikla ako projekt hudobníkov, sprevádzajúcich hraním naživo účastníkov v spontánnom intuitívnom tanci. Ich repertoár tvoria multižánrové world music skladby a improvizačné sety.

Adrián Ulík

A Story That I Would Like To Share With You

0
Počet hlasov: 6

Adrián Ulík

A Story That I Would Like To Share With You

Volám sa Adrián Ulík. Už som jednu skladbu v Demovnici mal a po dlhšej dobe som vytvoril niečo nové, s čím som spokojný a tak posielam. Pochádzam z Hlohovca. Milujem elektronickú hudbu, ktorú sledujem a samozrejme počúvam už niekoľko rokov. V minulosti som hrával aj ako drum’n’bass-ový DJ pod menom KRIDIAN. Tvorenie hudby ma vždy fascinovalo a zaujímalo, avšak až teraz sa tomu venujem naplno. Doteraz vždy, keď som mal možnosť, tak som sa postupne vzdelával. Napríklad počas pôsobenia v Anglicku som navštevoval kurz hudobnej produkcie v Bristole a po návrate na Slovensko som absolvoval aj kurz u nás v LFO škole. Mám veľmi rád DAW software Ableton Live. Je to také moje “ihrisko” kde sa s obľubou hrám s nekonečnými možnosťami tvorenia hudby.

design by konkurencia