Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Elia

Untitled

0
Počet hlasov: 69

Elia

Untitled

Volám sa Elia a mám 19 rokov. K hudbe mám už od detstva silný vzťah. Venujem sa jej asi 12 rokov, o tvorbu som sa však začal zaujímať len pred tromi/štyrmi rokmi. Hudobné základy som získal v ZUŠ-ke, ktorú doteraz navštevujem. Primárne som huslista, s príchodom na strednú som ale začal viac inklinovať ku gitare, až ma nakoniec pritiahla elektronika. Vo svojich skladbách sa snažím kombinovať prvky elektronickej hudby s nástrojmi. Moja prvá vec “Untitled” je takou ochutnávkou toho, kam by sa moja tvorba chcela v budúcnosti uberať.

Heidi

The Story

0
Počet hlasov: 69

Heidi

The Story

Som Heidi a hudbe sa venujem už odmalička, pomáha mi vyjadriť emócie už 15 rokov. Najbližšie mám ku klavíru. Ako samouk som sa naučila hrať na ukulele, gitalele a gitare. Počúvanie anglicko-hovoriacich interpretov ma priviedlo k vlastnej tvorbe. Popri štúdiu na klavíri sa venujem aj štúdiu spevu. Moja prvá skladba “The Story” vznikla pred tromi rokmi. Reprezentujem sa taktiež covermi na Instagrame.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 44

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

KATE EVANS

About Us

0
Počet hlasov: 31

KATE EVANS

About Us

KATE EVANS je hudobná skupina z Košíc. Žánrovo sa pohybujú na pomedzí folku a popu. Speváčku Evku Hájkovú a gitaristku Katku Pončákovú ste predtým mohli poznať ako duo CALLA, no dlhoročné hudobné skúsenosti spolu nabrali aj v kapele Irish Rose. V júni tohto roka sa začala spolupráca s Katkinou sestrou Saškou Ivasenkovou, mladou klaviristkou. S novým názvom si dievčatá prizvali do kapely aj mužské osadenstvo, na basgitaru hrá Maťko Bobrík a za bicie nástroje sa posadil Martin Lecho Lechman. KATE EVANS je partia so zmyslom pre humor, no spája ich aj láska k prírode. Ich piesne v slovenčine aj angličtine sú inšpirované každodenným životom.

monos

ink, pt.1

0
Počet hlasov: 21

monos

ink, pt.1

Volám sa Monika Štolcová a som študentkou autorského divadla a fyzického herectva na JAMU v Brne. Od mala sa venujem spevu, a už druhý rok slam poetry. S láskou k rapu a k experimentovaniu so žánrami a druhmi som 10. októbra 2021 vydala svoje debutové ep s názvom ink.

Audiobug

Back To The Roots

0
Počet hlasov: 21

Audiobug

Back To The Roots

Vďaka skupine Audiobug vám do uší prenikne svieži zvuk ostrej gitary, predieraný jednofarebnou basou, hladivými bicími a vtieravým popsychravým hlasom. V skladbách nájdete zmes všetkého, čo tu už raz bolo, ale predsa len aj niečo, čo ste ešte nepočuli – od alternatívneho rocku cez grunge až k post punku. V každej skladbe je niečo, čo musíte hľadať a objaviť. Od roku 2017 dokončili svoje druhé demo, aktuálne tvoria tretie. Štvorčlennej skupine z Trenčína treba prísť na chuť.

Blur de Gas

Melancholic Kiwi

0
Počet hlasov: 18

Blur de Gas

Melancholic Kiwi

Volám sa Marek Duška. Už som sa raz do Demovnice zapojil cca pred štyrmi rokmi. Nedávno som vydal svoj druhý album, tak som sa rozhodol, že sa zapojím opäť. Som grafický dizajnér, ale vymyslel som si hudobný projekt Blur de Gas, ktorý je mojim cvokhauzom, zábavným parkom, katarziou, ostrovom pokoja a harmónie ale hlavne hudobným pieskoviskom pre moje druhé ja, ktoré sa potrebuje realizovať vo svojom šuplíkovom projekte, ktorý raz za čas dostane krídla a opustí svoju malú krabičku, izbičku, dom. Skladba "Melancholic kiwi" je výletom do minulosti. Je to jediná skladba na albume Tukdam, vytiahnutá z hudobného archívu, v ktorom ležala hádam aj 15 rokov. Skladba je nahratá znova v novom aranžmáne. Ostali len gitarové motívy, ktoré znejú v prvej polovici skladby, pomaly vyprchajú a dávajú priestor pre gradáciu.

RadoVan Hanko

Krajina nekrajina

0
Počet hlasov: 16

RadoVan Hanko

Krajina nekrajina

Moje meno je RadoVan Hanko a chcel by som sa zapojiť do Demovnice s mojou novou piesňou s názvom Krajina nekrajina. Som pesničkár, mám na konte jeden koncepčný album s názvom MegaVan vydaný na začiatku roka 2020, ktorý bol prevažne pesničkársky a celý napísaný počas môjho 1,5 ročného života a putovania v dodávke po západnej Amerike a Kanade. Momentálne pracujem na druhom, ktorý bude zvukovo bohatší, s celokapelovými aranžmánmi obohatenými o elektroniku. Pieseň Krajina nekrajina je prvý singel z tohto nadchádzajúceho druhého albumu. Mapuje rok 2020, ktorý bol bez ohľadu na pandemickú situáciu pre mňa zlomový.

Larkite

Kamenná

2
Počet hlasov: 12

Larkite

Kamenná

Som Oliver Šurina a posielam moju prvú vec, ktorú sa mi podarilo spraviť s pomocou mojej kamarátky Terézie Števuliakovej a ďalších skvelých ľudí. Sme spolužiaci zo strednej školy na Orave a toto je náš prvý projekt. Teraz máme 29 rokov a bývame v Bratislave, kde sme privoňali k hudobnej scéne.

Panda Rules

DrienOK

0
Počet hlasov: 6

Panda Rules

DrienOK

Panda Rules vás na staručkej fiatke Panda zoberie na hudobný roadtrip po strednom Slovensku, kde z hlbokých hôr a širokých lúk občas počuť ozveny starých ľudových piesní. Spod kapoty však pritom stále znejú nekompromisné, ale aj hravé analógové beaty a synťáky vedené výraznými basgitarovými linkami. Panda Rules je osobný projekt basgitaristu Roman Hríbika, člena niekdajších Plastic Swans, ktorý v súčasnosti pôsobí v kapelách Says, Got Blue Balls a Trucki. Ako Panda Rules v súčasnosti pracuje na debutovom EP, ktoré štýlovo viac menej zapadá do žánrových škatuliek folktronica, či IDM. Prvá skladba z pripravovaného EP – DrienOK je pomenovaná podľa kopca neďaleko obce Poniky a okrem stôp basgitary, analógového drum machine a synťákov v nej znejú sample nahraté zo starých platní s ľudovou hudbou. Konkrétne ide o fragmenty valašskej piesne speváckej skupiny z Važca a počuť aj raritnú bezdierkovú píšťalku – hlupštyk z divej rasce.

design by konkurencia