n.P.O.H

Cesty stratené

0
Počet hlasov: 79

n.P.O.H

Cesty stratené

Obsadenie: priam klasické (a pánske) – Peter Kofo Kováč – gitary (elektrická, akustická), spev; Tomáš Minďaš – gitara (elektrická, akustická), vokály; Ivan Márer – basgitara, vokály; Roman Juráš – bicie. Pôvod a pôsobisko: Dolný Kubín (to je sever stredného Slovenska – korbáčiky, lyžovačka a tak...). Žánrové vymedzenie: ťažko definovať, ale keď o nás píšu iní, spomínajú rock, pop, folk… Rok vzniku: tiež nie zautomatizovaný údaj, ako mnemotechnickú pomôcku zväčša používame vek našich potomkov, takže, povedzme, 2007 (plus-mínus 2 roky...). Autorské zázemie: hudba a texty – Kofo (a do finálnej podoby, samozrejme, kecá celý zvyšok kapely). Doterajšia tvorba: 4 demo-CD, 1 štúdiové CD – Na konci sveta (úplne čerstvé, v novembri lisované). Dôvod existencie (najväčší doterajší úspech): baví nás to.

Dashi Stardust

You

3
Počet hlasov: 68

Dashi Stardust

You

Dashi Stardust vydáva singel You v spolupráci s producentom a gitaristom Geoffom Tysonom. Spolu s piesňou vydáva aj videoklip, ktorý zobrazuje kontrast medzi temnou melanchóliou mysle a triezvym uvažovaním. Klip ide v stopách textu piesne a vzdáva hold vnútornej sile ženskej individuality. You je o prijatí všetkých stránok vlastnej psychiky a znovunájdení stratenej sebaistoty. You je prvým singlom z pripravovaného albumu, ktorý vyjde koncom roka 2022. V ňom sa chce Dashi vrátiť k pestrosti štýlov, ktoré ju celý život ovplyvňujú nielen v hudbe, ale aj tanci a ďalších umeleckých počinoch.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 53

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

2
Počet hlasov: 51

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

Ondro Daniš je herec, hudobník a spevák zo Zvolena, pôsobí v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, hrá s kapelou DEFINITIVUM tvorbu Deža Ursinyho a Jara Filipa, sólovo vystupuje s programom DŽUBOKS - kde hrá všehochuť zo svetovej aj československej scény podľa zloženia a nálady publika. Sem-tam napíše aj vlastnú pesničku. TCOrchestra - Temperament Cimbal Orchestra - je nielen ľudová hudba zo širšieho podpoľania zložená zo skúsených mladých muzikantov, ktorí majú spoločný vkus na hudbu ako takú a radi premosťujú rôzne žánre a vplyvy. Pieseň Rinaldo je poctou husľovému velikánovi Rinaldovi Oláhovi (1929-2006) zo Zvolenskej Slatiny, ktorý je pre týchto muzikantov veľkým vzorom. Ide o cover známej bossanovy Desafinado.

She Tears Skirts

Grinch

1
Počet hlasov: 51

She Tears Skirts

Grinch

Sme kapela She Tears Skirts, založená 01.01.2020, v Košiciach. Náš hudobný štýl najviac vystihuje pomenovanie Art Rock. V našom repertoári nájdete prvky heavy, funk, hard, grunge, alternative či balady. Zloženie kapely vo štvorici: Samuell Galy (lead vocal, gitara), Ľuboš Bartko (gitara, backing vocal), Oldřich Menšík (bicie, backing vocal) a Matej Kutlák (basgitara, backing vocal).

Alltide

Pamätaj si ma

1
Počet hlasov: 49

Alltide

Pamätaj si ma

Sme traja kamaráti z Prešova a okolia, ktorí spolu začali tvoriť hudbu približne pred rokom a pol. K založeniu kapely nás inšpiroval spoločný hudobný zážitok, ktorým bol koncert vo Viedni. Vo svojej hudbe spájame akustické nástroje s elektronickými prvkami blízkymi indie folku / indie pop žánrom. Minulý rok v lete sme vydali debutové EP s názvom “fialová“. Celé EP vznikalo v našom novom štúdiu a na našej obľúbenej chate. Celistvý projekt je vyjadrením nášho príbehu s vedomím minulosti a víziou do budúcnosti. Minulý rok sme odohrali prvý online koncert v klube Wave a začiatkom septembra sme pokrstili naše EP v prešovskom klube Stromoradie.

last millennials.

Antisocial

2
Počet hlasov: 44

last millennials.

Antisocial

Sme bratislavská alternative rock kapela, založená v lete 2019. Naša hudba vychádza z rôznych žánrov, ktoré máme radi a ktoré nás počas života ovplyvnili. Popri základe, ktorý spočíva v tradičnom zložení gitara-basgitara-bicie, radi experimentujeme so syntetickými zvukmi a štúdiovými technikami. Autorské texty piesní sa týkajú tém, ktorými žije jedna celá generácia – generácia mileniálov. Hoci ich píšeme v anglickom jazyku, nejde v našom prípade o zmes bezvýznamných prvoplánových rýmov. Píšeme o správaní sa na sociálnych sieťach, následkoch životných rozhodnutí v mladom veku, či o vzťahoch z ktorých sa vytratila iskra a vášeň. Neraz sú naše texty o pocite nostalgie k dobe, ktorú žiadny človek z našej generácie nemal možnosť zažiť. Naše piesne nájdete na EP s názvom Choose Life.

Audiobug

Back To The Roots

0
Počet hlasov: 19

Audiobug

Back To The Roots

Vďaka skupine Audiobug vám do uší prenikne svieži zvuk ostrej gitary, predieraný jednofarebnou basou, hladivými bicími a vtieravým popsychravým hlasom. V skladbách nájdete zmes všetkého, čo tu už raz bolo, ale predsa len aj niečo, čo ste ešte nepočuli – od alternatívneho rocku cez grunge až k post punku. V každej skladbe je niečo, čo musíte hľadať a objaviť. Od roku 2017 dokončili svoje druhé demo, aktuálne tvoria tretie. Štvorčlennej skupine z Trenčína treba prísť na chuť.

Coogee

Tide

0
Počet hlasov: 3

Coogee

Tide

Volám sa Dávid. Chcel by som sa zapojiť do Demovnice_FM s mojim sólo inštrumentálnym projektom Coogee. Som gitarista, hrávam už 17 rokov a produkujem vlastnú tvorbu už dlhší čas. Mixujem gitaru s rôznymi štýlmi hudby- napr. ambient, funk, groove, hip hop. Posielam Vám track Tide, ktorý je z pripravovaného EP a chcel by som sa s ním zapojiť do sútaže. Budem rád, keď moju skladbu zaradíte do hlasovania.

Michal Vasilenko

Awakenings

0
Počet hlasov: 0

Michal Vasilenko

Awakenings

Od detstva mi prináša hudba tie najsilnejšie zážitky, najlepších ľudí. Už vtedy som detailne poznal každú pasáž mojich starých kaziet. Snaha pochopiť v čom spočíva tá neuveriteľná energia, ma dohnala až k tomu, že som sa jej nemohol venovať už len pasívne. Peniaze od rodičov k dovŕšeniu plnoletosti som roztopil v gramofónoch. Platne som si dlhé roky kupoval za posledné. Brigádoval som po stavbách hlavne pre naplnenie tejto túžby. Produkcia je len ďalší logický krok, no zároveň veľký míľnik v mojom živote. Naďalej je to hlavne o energii, no teraz ju už sám vytváram. Kontrasty sveta prenášam do tvorby, skladám vypätie s pohladením. Na dnešnej hudobnej produkcii je zásadná dostupnosť a nezávislosť. Sadnete si a vrstvíte elementy, ktoré vo vás niečo zanechali. Jeden na druhý. Od začiatku až do konca.

design by konkurencia