n.P.O.H

Cesty stratené

0
Počet hlasov: 55

n.P.O.H

Cesty stratené

Obsadenie: priam klasické (a pánske) – Peter Kofo Kováč – gitary (elektrická, akustická), spev; Tomáš Minďaš – gitara (elektrická, akustická), vokály; Ivan Márer – basgitara, vokály; Roman Juráš – bicie. Pôvod a pôsobisko: Dolný Kubín (to je sever stredného Slovenska – korbáčiky, lyžovačka a tak...). Žánrové vymedzenie: ťažko definovať, ale keď o nás píšu iní, spomínajú rock, pop, folk… Rok vzniku: tiež nie zautomatizovaný údaj, ako mnemotechnickú pomôcku zväčša používame vek našich potomkov, takže, povedzme, 2007 (plus-mínus 2 roky...). Autorské zázemie: hudba a texty – Kofo (a do finálnej podoby, samozrejme, kecá celý zvyšok kapely). Doterajšia tvorba: 4 demo-CD, 1 štúdiové CD – Na konci sveta (úplne čerstvé, v novembri lisované). Dôvod existencie (najväčší doterajší úspech): baví nás to.

She Tears Skirts

Grinch

0
Počet hlasov: 54

She Tears Skirts

Grinch

Sme kapela She Tears Skirts, založená 01.01.2020, v Košiciach. Náš hudobný štýl najviac vystihuje pomenovanie Art Rock. V našom repertoári nájdete prvky heavy, funk, hard, grunge, alternative či balady. Zloženie kapely vo štvorici: Samuell Galy (lead vocal, gitara), Ľuboš Bartko (gitara, backing vocal), Oldřich Menšík (bicie, backing vocal) a Matej Kutlák (basgitara, backing vocal).

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 38

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Heidi

This Time

0
Počet hlasov: 31

Heidi

This Time

Som Heidi Mária Beretová, poznáte ma ako Heidi. Mám 16. Moja nová skladba “This Time” vznikla počas pandémie. Na spoluprácu sme si s pánom učiteľom Vladimírom Gajdošom, ktorý vytvoril aranž, prizvali ďalších muzikantov. Trubkár: Branislav Číž. Trombón: Peter Juris. Autor titulnej fotografie: Laura Beretová. Touto cestou chcem tiež odkázať všetkým ľuďom (na veku nezáleží), aby určite využili túto príležitosť a posunuli sa ďalej. Vďaka Demovnici Rádia_FM sa to podarilo aj mne.

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

0
Počet hlasov: 26

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

Ondro Daniš je herec, hudobník a spevák zo Zvolena, pôsobí v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, hrá s kapelou DEFINITIVUM tvorbu Deža Ursinyho a Jara Filipa, sólovo vystupuje s programom DŽUBOKS - kde hrá všehochuť zo svetovej aj československej scény podľa zloženia a nálady publika. Sem-tam napíše aj vlastnú pesničku. TCOrchestra - Temperament Cimbal Orchestra - je nielen ľudová hudba zo širšieho podpoľania zložená zo skúsených mladých muzikantov, ktorí majú spoločný vkus na hudbu ako takú a radi premosťujú rôzne žánre a vplyvy. Pieseň Rinaldo je poctou husľovému velikánovi Rinaldovi Oláhovi (1929-2006) zo Zvolenskej Slatiny, ktorý je pre týchto muzikantov veľkým vzorom. Ide o cover známej bossanovy Desafinado.

Samuel Sleziak

Smutné kvety

0
Počet hlasov: 25

Samuel Sleziak

Smutné kvety

Samuel Sleziak je spevák a skladateľ pôsobiaci v Bratislave. Samo sa už niekoľko rokov venuje písaniu vlastných skladieb a keďže nemá vlastnú kapelu, rozhodol sa hľadať vhodných producentov, ktorí by mu pomohli dotiahnuť domáce demo verzie do hotových skladieb. Skladba “Smutné kvety” vznikla v spolupráci s producentom a hudobníkom Erikom Horákom z LOSOSOUND. Samo by rád ešte tento rok vydal svoje prvé EP, na ktorom už intenzívne pracuje. Žánrovo sa nerád presne vymedzuje, je preto možné, že aj jednotlivé piesne budú od seba mierne odlišné. Ako veľký fanúšik Depeche Mode by však chcel aby aj jeho piesne mali mierne temnú, melancholickú atmosféru a boli vhodne doplnené elektronikou.

Dashi Stardust

You

0
Počet hlasov: 21

Dashi Stardust

You

Dashi Stardust vydáva singel You v spolupráci s producentom a gitaristom Geoffom Tysonom. Spolu s piesňou vydáva aj videoklip, ktorý zobrazuje kontrast medzi temnou melanchóliou mysle a triezvym uvažovaním. Klip ide v stopách textu piesne a vzdáva hold vnútornej sile ženskej individuality. You je o prijatí všetkých stránok vlastnej psychiky a znovunájdení stratenej sebaistoty. You je prvým singlom z pripravovaného albumu, ktorý vyjde koncom roka 2022. V ňom sa chce Dashi vrátiť k pestrosti štýlov, ktoré ju celý život ovplyvňujú nielen v hudbe, ale aj tanci a ďalších umeleckých počinoch.

Rijola

Splývanie

0
Počet hlasov: 21

Rijola

Splývanie

Rijola sú dvaja kamoši z Prešova, Andrej a Dávid, ktorí spolu tvoria od roku 2021. Máme radi minimalistickú hudbu postavenú na jednoduchom beate, synthoch a silnom vokále. Našu prvú pieseň “Splývanie” sme si vydali v septembri 2021, čím sme si splnili sen o spoločnej kapele.

last millennials.

Antisocial

1
Počet hlasov: 13

last millennials.

Antisocial

Sme bratislavská alternative rock kapela, založená v lete 2019. Naša hudba vychádza z rôznych žánrov, ktoré máme radi a ktoré nás počas života ovplyvnili. Popri základe, ktorý spočíva v tradičnom zložení gitara-basgitara-bicie, radi experimentujeme so syntetickými zvukmi a štúdiovými technikami. Autorské texty piesní sa týkajú tém, ktorými žije jedna celá generácia – generácia mileniálov. Hoci ich píšeme v anglickom jazyku, nejde v našom prípade o zmes bezvýznamných prvoplánových rýmov. Píšeme o správaní sa na sociálnych sieťach, následkoch životných rozhodnutí v mladom veku, či o vzťahoch z ktorých sa vytratila iskra a vášeň. Neraz sú naše texty o pocite nostalgie k dobe, ktorú žiadny človek z našej generácie nemal možnosť zažiť. Naše piesne nájdete na EP s názvom Choose Life.

Dimemories

Alive

0
Počet hlasov: 7

Dimemories

Alive

Volám sa Martin Kováč / Dimemories. Mám 25 rokov a venujem sa beatmakingu. Vyšiel mi nový track “Alive” na všetkých online platformách ako self release a rád by som sa s ním zapojil aj do Demovnice Rádia_FM. Track má 80s synth wave feel a ťažký drop. Som zvedavý, čo si myslíte o tejto DnB skladbe.

design by konkurencia