Milan Gaľa

Pršiplášť

0
Počet hlasov: 41

Milan Gaľa

Pršiplášť

Pieseň bola nahraná nedávno a to v domácom nahrávacom štúdiu Video Cam Design v Bardejove. Keyboard, hudobné aranžmány a vlastne aj súčasnú podobu piesne, má na svedomí Pavol Pilip, majiteľ štúdia. S vokálmi nám pomohla Terézia Sósová, za čo by sme sa jej chceli pekne poďakovať. Za spev, klarinet a basgitaru môžem ja. Spomenúť možno ešte, že súčasná verzia piesne je už štvrtá v poradí. Predošlé verzie boli v štýloch bluegrass, smooth, či ethno.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 39

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

n.P.O.H

Cesty stratené

0
Počet hlasov: 20

n.P.O.H

Cesty stratené

Obsadenie: priam klasické (a pánske) – Peter Kofo Kováč – gitary (elektrická, akustická), spev; Tomáš Minďaš – gitara (elektrická, akustická), vokály; Ivan Márer – basgitara, vokály; Roman Juráš – bicie. Pôvod a pôsobisko: Dolný Kubín (to je sever stredného Slovenska – korbáčiky, lyžovačka a tak...). Žánrové vymedzenie: ťažko definovať, ale keď o nás píšu iní, spomínajú rock, pop, folk… Rok vzniku: tiež nie zautomatizovaný údaj, ako mnemotechnickú pomôcku zväčša používame vek našich potomkov, takže, povedzme, 2007 (plus-mínus 2 roky...). Autorské zázemie: hudba a texty – Kofo (a do finálnej podoby, samozrejme, kecá celý zvyšok kapely). Doterajšia tvorba: 4 demo-CD, 1 štúdiové CD – Na konci sveta (úplne čerstvé, v novembri lisované). Dôvod existencie (najväčší doterajší úspech): baví nás to.

She Tears Skirts

Grinch

0
Počet hlasov: 19

She Tears Skirts

Grinch

Sme kapela She Tears Skirts, založená 01.01.2020, v Košiciach. Náš hudobný štýl najviac vystihuje pomenovanie Art Rock. V našom repertoári nájdete prvky heavy, funk, hard, grunge, alternative či balady. Zloženie kapely vo štvorici: Samuell Galy (lead vocal, gitara), Ľuboš Bartko (gitara, backing vocal), Oldřich Menšík (bicie, backing vocal) a Matej Kutlák (basgitara, backing vocal).

Heidi

This Time

1
Počet hlasov: 19

Heidi

This Time

Som Heidi Mária Beretová, poznáte ma ako Heidi. Mám 16. Moja nová skladba “This Time” vznikla počas pandémie. Na spoluprácu sme si s pánom učiteľom Vladimírom Gajdošom, ktorý vytvoril aranž, prizvali ďalších muzikantov. Trubkár: Branislav Číž. Trombón: Peter Juris. Autor titulnej fotografie: Laura Beretová. Touto cestou chcem tiež odkázať všetkým ľuďom (na veku nezáleží), aby určite využili túto príležitosť a posunuli sa ďalej. Vďaka Demovnici Rádia_FM sa to podarilo aj mne.

Samuel Sleziak

Smutné kvety

0
Počet hlasov: 16

Samuel Sleziak

Smutné kvety

Samuel Sleziak je spevák a skladateľ pôsobiaci v Bratislave. Samo sa už niekoľko rokov venuje písaniu vlastných skladieb a keďže nemá vlastnú kapelu, rozhodol sa hľadať vhodných producentov, ktorí by mu pomohli dotiahnuť domáce demo verzie do hotových skladieb. Skladba “Smutné kvety” vznikla v spolupráci s producentom a hudobníkom Erikom Horákom z LOSOSOUND. Samo by rád ešte tento rok vydal svoje prvé EP, na ktorom už intenzívne pracuje. Žánrovo sa nerád presne vymedzuje, je preto možné, že aj jednotlivé piesne budú od seba mierne odlišné. Ako veľký fanúšik Depeche Mode by však chcel aby aj jeho piesne mali mierne temnú, melancholickú atmosféru a boli vhodne doplnené elektronikou.

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

0
Počet hlasov: 14

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

Ondro Daniš je herec, hudobník a spevák zo Zvolena, pôsobí v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, hrá s kapelou DEFINITIVUM tvorbu Deža Ursinyho a Jara Filipa, sólovo vystupuje s programom DŽUBOKS - kde hrá všehochuť zo svetovej aj československej scény podľa zloženia a nálady publika. Sem-tam napíše aj vlastnú pesničku. TCOrchestra - Temperament Cimbal Orchestra - je nielen ľudová hudba zo širšieho podpoľania zložená zo skúsených mladých muzikantov, ktorí majú spoločný vkus na hudbu ako takú a radi premosťujú rôzne žánre a vplyvy. Pieseň Rinaldo je poctou husľovému velikánovi Rinaldovi Oláhovi (1929-2006) zo Zvolenskej Slatiny, ktorý je pre týchto muzikantov veľkým vzorom. Ide o cover známej bossanovy Desafinado.

Dashi Stardust

You

0
Počet hlasov: 13

Dashi Stardust

You

Dashi Stardust vydáva singel You v spolupráci s producentom a gitaristom Geoffom Tysonom. Spolu s piesňou vydáva aj videoklip, ktorý zobrazuje kontrast medzi temnou melanchóliou mysle a triezvym uvažovaním. Klip ide v stopách textu piesne a vzdáva hold vnútornej sile ženskej individuality. You je o prijatí všetkých stránok vlastnej psychiky a znovunájdení stratenej sebaistoty. You je prvým singlom z pripravovaného albumu, ktorý vyjde koncom roka 2022. V ňom sa chce Dashi vrátiť k pestrosti štýlov, ktoré ju celý život ovplyvňujú nielen v hudbe, ale aj tanci a ďalších umeleckých počinoch.

Rijola

Splývanie

0
Počet hlasov: 8

Rijola

Splývanie

Rijola sú dvaja kamoši z Prešova, Andrej a Dávid, ktorí spolu tvoria od roku 2021. Máme radi minimalistickú hudbu postavenú na jednoduchom beate, synthoch a silnom vokále. Našu prvú pieseň “Splývanie” sme si vydali v septembri 2021, čím sme si splnili sen o spoločnej kapele.

Almost

Void

1
Počet hlasov: 4

Almost

Void

Volám sa Almost, som z Košíc a hrám alternatívny rock, pop. Skladba sa volá Void. Pomáhali mi ju nahrať kamoši Lukáš, Pali a Boris asi pred 8 mesiacmi. K pesničke je aj amatérsky klip na Youtube.

David feat. Suzullette

L'amour blanc

0
Počet hlasov: 0

David feat. Suzullette

L'amour blanc

Sme dvaja normálni ľudia, ktorí majú radi muziku od metalu cez punk, jazz až ku blue grass. Vznikli sme koncom roka 2020, túžiac vydať album, no naše dve malé dcéry nám to zatrhli. Hudbičku si skladáme a nahrávame doma, texty sú ľahko naivné, ale o to viac uveriteľné. Tento song je nesmelá reakcia na objavenie Serga Gainsbourga, ale netreba ho tam hľadať, lebo k nemu zatiaľ pričuchla iba polka kapely. Au revoir!

design by konkurencia