Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Lukáš Kovalčík

Outsider

0
Počet hlasov: 40

Lukáš Kovalčík

Outsider

Lukáš Kovalčík pôsobil v kapele The Kowal Chicks, momentálne prichádza so svojim sólovým debutom. EP Outsider je melancholické inštrumentálne lo-fi. Skladby sú priamočiare, postavené na emóciách a atmosfére. Piesne vznikali ako súkromný soundtrack neveselej doby. O produkciu sa postaral Zabiť Františka. Lukáš žije v Bratislave.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 34

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 31

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Milan Gaľa

Pršiplášť

0
Počet hlasov: 28

Milan Gaľa

Pršiplášť

Pieseň bola nahraná nedávno a to v domácom nahrávacom štúdiu Video Cam Design v Bardejove. Keyboard, hudobné aranžmány a vlastne aj súčasnú podobu piesne, má na svedomí Pavol Pilip, majiteľ štúdia. S vokálmi nám pomohla Terézia Sósová, za čo by sme sa jej chceli pekne poďakovať. Za spev, klarinet a basgitaru môžem ja. Spomenúť možno ešte, že súčasná verzia piesne je už štvrtá v poradí. Predošlé verzie boli v štýloch bluegrass, smooth, či ethno.

Heidi

This Time

0
Počet hlasov: 26

Heidi

This Time

Som Heidi Mária Beretová, poznáte ma ako Heidi. Mám 16. Moja nová skladba “This Time” vznikla počas pandémie. Na spoluprácu sme si s pánom učiteľom Vladimírom Gajdošom, ktorý vytvoril aranž, prizvali ďalších muzikantov. Trubkár: Branislav Číž. Trombón: Peter Juris. Autor titulnej fotografie: Laura Beretová. Touto cestou chcem tiež odkázať všetkým ľuďom (na veku nezáleží), aby určite využili túto príležitosť a posunuli sa ďalej. Vďaka Demovnici Rádia_FM sa to podarilo aj mne.

n.P.O.H

Cesty stratené

0
Počet hlasov: 25

n.P.O.H

Cesty stratené

Obsadenie: priam klasické (a pánske) – Peter Kofo Kováč – gitary (elektrická, akustická), spev; Tomáš Minďaš – gitara (elektrická, akustická), vokály; Ivan Márer – basgitara, vokály; Roman Juráš – bicie. Pôvod a pôsobisko: Dolný Kubín (to je sever stredného Slovenska – korbáčiky, lyžovačka a tak...). Žánrové vymedzenie: ťažko definovať, ale keď o nás píšu iní, spomínajú rock, pop, folk… Rok vzniku: tiež nie zautomatizovaný údaj, ako mnemotechnickú pomôcku zväčša používame vek našich potomkov, takže, povedzme, 2007 (plus-mínus 2 roky...). Autorské zázemie: hudba a texty – Kofo (a do finálnej podoby, samozrejme, kecá celý zvyšok kapely). Doterajšia tvorba: 4 demo-CD, 1 štúdiové CD – Na konci sveta (úplne čerstvé, v novembri lisované). Dôvod existencie (najväčší doterajší úspech): baví nás to.

Samuel Sleziak

Smutné kvety

1
Počet hlasov: 23

Samuel Sleziak

Smutné kvety

Samuel Sleziak je spevák a skladateľ pôsobiaci v Bratislave. Samo sa už niekoľko rokov venuje písaniu vlastných skladieb a keďže nemá vlastnú kapelu, rozhodol sa hľadať vhodných producentov, ktorí by mu pomohli dotiahnuť domáce demo verzie do hotových skladieb. Skladba “Smutné kvety” vznikla v spolupráci s producentom a hudobníkom Erikom Horákom z LOSOSOUND. Samo by rád ešte tento rok vydal svoje prvé EP, na ktorom už intenzívne pracuje. Žánrovo sa nerád presne vymedzuje, je preto možné, že aj jednotlivé piesne budú od seba mierne odlišné. Ako veľký fanúšik Depeche Mode by však chcel aby aj jeho piesne mali mierne temnú, melancholickú atmosféru a boli vhodne doplnené elektronikou.

She Tears Skirts

Grinch

0
Počet hlasov: 9

She Tears Skirts

Grinch

Sme kapela She Tears Skirts, založená 01.01.2020, v Košiciach. Náš hudobný štýl najviac vystihuje pomenovanie Art Rock. V našom repertoári nájdete prvky heavy, funk, hard, grunge, alternative či balady. Zloženie kapely vo štvorici: Samuell Galy (lead vocal, gitara), Ľuboš Bartko (gitara, backing vocal), Oldřich Menšík (bicie, backing vocal) a Matej Kutlák (basgitara, backing vocal).

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

0
Počet hlasov: 4

TCO a Ondrej Daniš

Rinaldo

Ondro Daniš je herec, hudobník a spevák zo Zvolena, pôsobí v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, hrá s kapelou DEFINITIVUM tvorbu Deža Ursinyho a Jara Filipa, sólovo vystupuje s programom DŽUBOKS - kde hrá všehochuť zo svetovej aj československej scény podľa zloženia a nálady publika. Sem-tam napíše aj vlastnú pesničku. TCOrchestra - Temperament Cimbal Orchestra - je nielen ľudová hudba zo širšieho podpoľania zložená zo skúsených mladých muzikantov, ktorí majú spoločný vkus na hudbu ako takú a radi premosťujú rôzne žánre a vplyvy. Pieseň Rinaldo je poctou husľovému velikánovi Rinaldovi Oláhovi (1929-2006) zo Zvolenskej Slatiny, ktorý je pre týchto muzikantov veľkým vzorom. Ide o cover známej bossanovy Desafinado.

Ľubomír Rabatin

Bookah Brain

2
Počet hlasov: 0

Ľubomír Rabatin

Bookah Brain

Mozog je úžasný počítač, ale niekedy v ňom máme uložené aj programy strachu z minulosti… prajem vám hard disk plný lásky a príjemných spomienok...

design by konkurencia