Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Petrus Von Pressburg

Lil' Devil

0
Počet hlasov: 44

Petrus Von Pressburg

Lil' Devil

Volám sa Petra Červenková, povolaním sa venujem klasickej hudbe - hre na kontrabas v orchestri SOSR, no piesne som písala odjakživa pre radosť. Mám za sebou zopár open-micov a jam sessions, z času na čas sa venujem aj hudobnému stand-upu. Vystupujem väčšinou sama s gitarou, alebo ukulele. Sama si všetko veľmi podomácky aj nahrávam. Piesne nie sú veľmi dlhé, niekedy rada improvizujem iba na jednu vetu. Moje texty sú zo života, no aj úplne odveci, satirické, z veľkej väčšiny v angličtine, a žánrovo by som sa radila k folku, i keď niekedy ťažko povedať... Celému tomuto ,,projektu" som pred pár rokmi dala meno Petrus Von Pressburg, čo mi medzi známymi aj prischlo. Skladba Lil' Devil je o satanášovi na motorke ktorý unáša ľudí do pekla.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 31

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 25

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Carin J

Maybe I'm not

2
Počet hlasov: 24

Carin J

Maybe I'm not

Volám sa Karin Jenčíková a mám 16 rokov. Chodím na SOŠ Obchodu a služieb v Humennom. Učím sa za vizážistku a kozmetičku. Mám rada prechádzky, kde si môžem dať slúchadlá do uší a počúvať pesničky. Čo sa týka mojich umeleckých schopností, tak najviac nápadov mi prichádza, keď som doma, ležím na posteli a pozerám do blba. Chodím aj na umeleckú základnú školu v Humennom na Mierovú. Chodím tam spievať a hrať na klavír. Rada píšem pesničky po anglicky, asi tak dokážem lepšie vyjadriť to, čo cítim.

Klipers

Meteory

0
Počet hlasov: 20

Klipers

Meteory

Klipers je pomerne nový projekt na československej scéne. Predstavuje zmes synthfolku, elektroniky, post-trap-rocku a vyniká spojením emotívneho prejavu interpreta s intímnou dark wave poéziou a tradičným českým pesničkárstvom. Vystúpenia sa miešajú so živými loopovacími sekvenciami, samplovaním, bicími a gitarou. Autor projektu Milan Tarina píše v českom jazyku a o "klipersovi" sa vyjadruje ako o kolaborácií medzi jeho vnútorným a vonkajším "ja".

Echosféry

Nezvestný

0
Počet hlasov: 19

Echosféry

Nezvestný

Členovia kapely Echosféry sa prvýkrát stretli začiatkom roka 2018 v Bratislave pri natáčaní študentského filmu, kde zhodou okolností hrali fiktívnu kapelu. Prvá spoločná skúška prebehla na jeseň toho istého roka, ešte v zdieľanej skúšobni. Debutový album Dve tváre vyšiel minulý rok v novembri. Je hudobne rozmanitý a okrem tvrdých gitarových riffov na ňom môže poslucháč počuť aj elektroniku, sláky, klavírne plochy a mnohé iné zaujímavé prvky. Prvý oficiálny singel Nezvestný vyšiel v decembri rovno aj s klipom. Echosféry tvoria Andrej Osvald (gitara, spev), Tomáš Ďurči (basa, vokály) a Michal Medvecký (bicie, vokály).

endorfin

Szappho

0
Počet hlasov: 19

endorfin

Szappho

endorfin je alternatívna rocková skupina z Rožňavy. Kapelu založili mladí ľudia, vášnivo zapálení pre hudbu, v roku 2012. Motiváciou vzniku endorfinu bolo, ako to vyplýva aj zo samotného názvu kapely, hrať pre potešenie, radosť. Súčasný imidž získala skupina v januári 2022 príchodom dvoch nových členov (Nándor Polgáry a Miroslav Gebe). Členovia skupiny sa pohybujú v rôznom hudobnom svete, čo jednoznačne a pozitívne vplýva na ich rozmanitú tvorbu.

Róbert Fapšo Quartet

Pod inou hviezdou

0
Počet hlasov: 12

Róbert Fapšo Quartet

Pod inou hviezdou

Róbert Fapšo Quartet je štvorčlenná kapela, s repertoárom autorských piesní v slovenskom jazyku, spájajúca prvky popu, jazzu a folku. S menom Róbert Fapšo sme sa už v Demovnici stretli v minulosti, dnes sa vracia s profesionálne vyprodukovanou novinkou. Kapela je na slovenskej hudobnej scéne od roku 2019. Za ten čas stihla odohrať množstvo klubových koncertov a festivalov po Slovensku a na jar 2022 vydala svoj debutový album s názvom Pod inou hviezdou z ktorého je aj singel s rovnomenným názvom. O produkciu piesne sa postaral Erik “Losos” Horák.

Milan Gaľa

Pršiplášť

0
Počet hlasov: 11

Milan Gaľa

Pršiplášť

Pieseň bola nahraná nedávno a to v domácom nahrávacom štúdiu Video Cam Design v Bardejove. Keyboard, hudobné aranžmány a vlastne aj súčasnú podobu piesne, má na svedomí Pavol Pilip, majiteľ štúdia. S vokálmi nám pomohla Terézia Sósová, za čo by sme sa jej chceli pekne poďakovať. Za spev, klarinet a basgitaru môžem ja. Spomenúť možno ešte, že súčasná verzia piesne je už štvrtá v poradí. Predošlé verzie boli v štýloch bluegrass, smooth, či ethno.

Heidi

This Time

0
Počet hlasov: 10

Heidi

This Time

Som Heidi Mária Beretová, poznáte ma ako Heidi. Mám 16. Moja nová skladba “This Time” vznikla počas pandémie. Na spoluprácu sme si s pánom učiteľom Vladimírom Gajdošom, ktorý vytvoril aranž, prizvali ďalších muzikantov. Trubkár: Branislav Číž. Trombón: Peter Juris. Autor titulnej fotografie: Laura Beretová. Touto cestou chcem tiež odkázať všetkým ľuďom (na veku nezáleží), aby určite využili túto príležitosť a posunuli sa ďalej. Vďaka Demovnici Rádia_FM sa to podarilo aj mne.

Lukáš Kovalčík

Outsider

0
Počet hlasov: 7

Lukáš Kovalčík

Outsider

Lukáš Kovalčík pôsobil v kapele The Kowal Chicks, momentálne prichádza so svojim sólovým debutom. EP Outsider je melancholické inštrumentálne lo-fi. Skladby sú priamočiare, postavené na emóciách a atmosfére. Piesne vznikali ako súkromný soundtrack neveselej doby. O produkciu sa postaral Zabiť Františka. Lukáš žije v Bratislave.

design by konkurencia