Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Petrus Von Pressburg

Lil' Devil

0
Počet hlasov: 42

Petrus Von Pressburg

Lil' Devil

Volám sa Petra Červenková, povolaním sa venujem klasickej hudbe - hre na kontrabas v orchestri SOSR, no piesne som písala odjakživa pre radosť. Mám za sebou zopár open-micov a jam sessions, z času na čas sa venujem aj hudobnému stand-upu. Vystupujem väčšinou sama s gitarou, alebo ukulele. Sama si všetko veľmi podomácky aj nahrávam. Piesne nie sú veľmi dlhé, niekedy rada improvizujem iba na jednu vetu. Moje texty sú zo života, no aj úplne odveci, satirické, z veľkej väčšiny v angličtine, a žánrovo by som sa radila k folku, i keď niekedy ťažko povedať... Celému tomuto ,,projektu" som pred pár rokmi dala meno Petrus Von Pressburg, čo mi medzi známymi aj prischlo. Skladba Lil' Devil je o satanášovi na motorke ktorý unáša ľudí do pekla.

Halabuk

Memento

0
Počet hlasov: 36

Halabuk

Memento

Sme kapela Halabuk z Partizánskeho a okolia, hráme hudbu ktorá vychádza z pop-reggae žánru s prvkami rocku. Frontmanom zoskupenia je Jakub Halabuk ktorí je aj tvorcom prevažnej väčšiny songov. Na textoch sa často podieľa piaty nehrajuci člen Foko. Post gitaristu a back-vokálu zastáva Boris Mičkovič, rytmickú sekciu má na starosti Roman Valach a o bassové frekvencie sa stará Dominik Horák. S dychovou sekciou nám pravidelne vypomáha Simona Boďová. Vznikli sme koncom roka 2021, momentálne pracujeme na vlastných piesňach a chystáme sa nahrať ďalšie dve skladby (prvé dve sme nahrali cez Vianoce 2021).

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 35

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 24

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Echosféry

Nezvestný

0
Počet hlasov: 19

Echosféry

Nezvestný

Členovia kapely Echosféry sa prvýkrát stretli začiatkom roka 2018 v Bratislave pri natáčaní študentského filmu, kde zhodou okolností hrali fiktívnu kapelu. Prvá spoločná skúška prebehla na jeseň toho istého roka, ešte v zdieľanej skúšobni. Debutový album Dve tváre vyšiel minulý rok v novembri. Je hudobne rozmanitý a okrem tvrdých gitarových riffov na ňom môže poslucháč počuť aj elektroniku, sláky, klavírne plochy a mnohé iné zaujímavé prvky. Prvý oficiálny singel Nezvestný vyšiel v decembri rovno aj s klipom. Echosféry tvoria Andrej Osvald (gitara, spev), Tomáš Ďurči (basa, vokály) a Michal Medvecký (bicie, vokály).

endorfin

Szappho

0
Počet hlasov: 12

endorfin

Szappho

endorfin je alternatívna rocková skupina z Rožňavy. Kapelu založili mladí ľudia, vášnivo zapálení pre hudbu, v roku 2012. Motiváciou vzniku endorfinu bolo, ako to vyplýva aj zo samotného názvu kapely, hrať pre potešenie, radosť. Súčasný imidž získala skupina v januári 2022 príchodom dvoch nových členov (Nándor Polgáry a Miroslav Gebe). Členovia skupiny sa pohybujú v rôznom hudobnom svete, čo jednoznačne a pozitívne vplýva na ich rozmanitú tvorbu.

Carin J

Maybe I'm not

0
Počet hlasov: 8

Carin J

Maybe I'm not

Volám sa Karin Jenčíková a mám 16 rokov. Chodím na SOŠ Obchodu a služieb v Humennom. Učím sa za vizážistku a kozmetičku. Mám rada prechádzky, kde si môžem dať slúchadlá do uší a počúvať pesničky. Čo sa týka mojich umeleckých schopností, tak najviac nápadov mi prichádza, keď som doma, ležím na posteli a pozerám do blba. Chodím aj na umeleckú základnú školu v Humennom na Mierovú. Chodím tam spievať a hrať na klavír. Rada píšem pesničky po anglicky, asi tak dokážem lepšie vyjadriť to, čo cítim.

Born & Shishco

Circles

0
Počet hlasov: 5

Born & Shishco

Circles

Do Demovnice vstupujú s ďalším trackom a píšu: Náš projekt vznikol na diaľku, posielaním si nahrávok (samplov) a následným skladaním piesní. Kamil (Shishco) je dlhoročný huslista a gitarista, ktorý hrával na rôznych podujatiach. Roman (Born) sa venoval hudbe ako DJ. Obaja sme nadšenci Drum & Bass a chceme prispieť k tejto úžasnej hudobnej scéne. Spájame elektronickú hudbu s akustickými hudobnými nástrojmi.

Morus

Kitsune

0
Počet hlasov: 4

Morus

Kitsune

Pod pseudonymom Morus sa skrýva self-made hudobník Lukáš Hason. Žijem v Prahe, kde sa venujem hudbe mnohých žánrov. Nástroje si nahrávam sám, artworky radšej zverím profesionálom z odboru vizuálneho umenia. Rád by som si skúsil zložiť filmovú hudbu. Mám za sebou celkom pestrú hudobnú minulosť, prevažne som hral v kapelách, produkujúcich živú hudbu. Vychádzam z tejto tvorby a rád mixujem k živým nástrojom elektroniku. Trendy príliš nesledujem, idem si vlastnou cestou. Mám niekoľko projektov, každý sa venuje trochu inému hudobnému zameraniu. Rád by som predstavil projekt Morus, kde pridávam úvodnú skladbu k pripravovanému albumu Yokai. Váš hlas ma poteší!

Klipers

Meteory

0
Počet hlasov: 2

Klipers

Meteory

Klipers je pomerne nový projekt na československej scéne. Predstavuje zmes synthfolku, elektroniky, post-trap-rocku a vyniká spojením emotívneho prejavu interpreta s intímnou dark wave poéziou a tradičným českým pesničkárstvom. Vystúpenia sa miešajú so živými loopovacími sekvenciami, samplovaním, bicími a gitarou. Autor projektu Milan Tarina píše v českom jazyku a o "klipersovi" sa vyjadruje ako o kolaborácií medzi jeho vnútorným a vonkajším "ja".

design by konkurencia