Alex Molcha

Sun Is Pregnant with The Sky

3
Počet hlasov: 128

Alex Molcha

Sun Is Pregnant with The Sky

Alex Molcha je stále o tón bližšie k pravdivosti než Alexandra Múdra. Venuje sa klavírnej hudbe, hre na ukulele, kalimbe, v budúcnosti chce experimentovať s thereminom a exotickými hudobnými nástrojmi, elektronikou. Blízkosť pociťuje k jazzu, fusion, indie a ambientu. Zaoberá sa literatúrou, ktorú nevníma izolovane. Píše v slovenskom, anglickom, ruskom a českom jazyku. Prirodzene sa vyhýba textárstvu.

Soňa Kmeťová

Big Brother

0
Počet hlasov: 104

Soňa Kmeťová

Big Brother

Volám sa Soňa Kmeťová a hoci sa hudbe venujem už dlho, toto je môj prvý singel. Na zmeny, alebo nepríjemné faktory v mojom prostredí, je pre mňa prirodzené reagovať v podobe písania a tvorenia. Je to spôsob, akým si dokážem zachovať čistú hlavu, moja psychohygiena. Baví ma schovávať skutočnosť do metafor a baví ma aj pocit, že o významoch niektorých z nich, budem vždy vedieť len ja. Pieseň Big Brother vznikla pár dní po vypuknutí vojny na Ukrajine. Spočiatku mi ani nenapadlo, že spojenie “veľký brat” v ľuďoch evokuje Orwella. Ja som chcela konflikt a jeho povahu prirovnať k rodinnému vzťahu, kde starší súrodenec má tendenciu vytvárať z mladšieho svoju vernú kópiu. Skladba je výpoveď mladšieho a znázorňuje momenty, “posledné kvapky”, kedy si uvedomuje, že Big Brother mu nedovolí rásť a konať vo svete to, po čom túži on sám. Bola by som vďačná, keby sa o téme “Ukrajina” aj naďalej hovorilo. Ľudia, ktorí utiekli stále potrebujú pomoc. Ešte viac ako na začiatku. Ak má moja pieseň pomôcť k tejto konverzácii, splnila svoj účel.

The Reptilians

Life's Not Dead

1
Počet hlasov: 90

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

1
Počet hlasov: 47

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

TRIŠTVRTE

Slobodný

0
Počet hlasov: 30

TRIŠTVRTE

Slobodný

Skupina TRIŠTVRTE, tri časti celku. Traja priatelia užívajúci si hudbu po svojom. Plne autorský repertoár predstavuje hudobné vnímanie sveta pohody aj nepohody. Žánrovo zasahuje rock, pop a elektronickú hudbu. Texty písané najmä v slovenčine vychádzajú zo skúseností vyzretých osobností. Do Demovnice posielame skladbu SLOBODNÝ. Nech každý počúva čo chce. Text a hudba: Igor Hudcovský, Michal Palenčár, Vlado Nagy

Rapsodéve

Porcelánová

2
Počet hlasov: 27

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

East Side Sorry

Rich Girl Sad Boy ft. Jan Sklenar

0
Počet hlasov: 24

East Side Sorry

Rich Girl Sad Boy ft. Jan Sklenar

East Side Sorry je DIY kapela, ktorú tvorí Mišo Kvetko spolu s Veronou Němcovou. Robia subverzívny elektronický pop. Inšpirovaní svojou pestrofarebnou krajinou s perleťovou sochou slobody, bankou lásky, zateplenými kostolmi, tankami pred firmami. Rozpadnuté domy, pred nimi nablýskané mercedesy. Vpredu biznis, vzadu zábava. Maskovanie šedi, veľké pupky na kúpaliskách, pštros v šenku. Eastetika, ktorá nás definuje, nasiera, ale aj zabáva.

Michael Durbak

Money

2
Počet hlasov: 8

Michael Durbak

Money

Veľmi o mne nie je čo. Klasický pracovný život. Čo sa týka hudobnej produkcie, viac info je o mne na FB a Insta. Hudbu si robím pre radosť a ak sa páči aj niekomu inému, mám radosť dvojnásobnú!

MÖRE

High

0
Počet hlasov: 3

MÖRE

High

Sme kapelka MÖRE (rómsky/chlap, človek, švédsky/ráno atď.), ktorú tvoria traja obsluhovači nástrojov (gitara/mikrofón, bicie, basa). V minulosti sme mali v Demovnici zaradený song Búrka, ktorý sa ako tak predieral nejaký ten týždeň kolami. Teraz posielame song s názvom High.

Beth Van Rose

Losing Control

0
Počet hlasov: 3

Beth Van Rose

Losing Control

Beth Van Rose je pseudonym 18-ročnej speváčky a umelkyne, ktorá je obklopená hudbou celý svoj život. Tvorbu sama píše, skladá, nahráva a neustále sa snaží zdokonaľovať aj v samotnej amatérskej produkcii. Toto všetko jej dáva úplnú moc nad zvukom skladieb. Inšpiráciu najviac čerpá zo žánrov ako rock' n roll, indie rock a využíva prvky alternatívneho popu. “Losing Control” je debutová skladba zameraná na pocit bezmocnosti a hnevu. Pôsobí ako vykričanie sa, monológ uprostred hádky, ktorý vedie k pokojnému koncu. Vyšla v januári 2022.

design by konkurencia