Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Soňa Kmeťová

Knocks

1
Počet hlasov: 69

Soňa Kmeťová

Knocks

Ešte nedávno ste mohli v Demovnici počuť moju pieseň s názvom Big Brother, ktorá bola nadnesenou metaforou na momentálnu situáciu v susednej krajine. Teraz prichádzam s piesňou Knocks, ktorú som napísala ešte ako 16-ročná. Prvýkrát poodhalím aj niečo z môjho osobného života. Pieseň je o tom, ako niekedy od svojich milovaných nežiadame žiadne grandiózne gestá, stačí nám ich záujem, ich tiché zaklopkanie na naše dvere. Taktiež je to pieseň, pri ktorej som pochopila, že hudba a tvorenie tu pre mňa bude v akejkoľvek situácii a pomôže mi pozerať sa na veci z nadhľadu.

The Reptilians

Life's Not Dead

1
Počet hlasov: 23

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 19

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

I am Pita and the Band

Vegetariana

1
Počet hlasov: 15

I am Pita and the Band

Vegetariana

Volám sa Peter a hudbu robím pod umeleckým menom I am Pita resp. s kapelou I am Pita and the Band. Som kreatívec a mojou prácou je nájsť si každý deň inú prácu aby som sa nezačal v živote nudiť. Pochádzam z Prešova a nedávno som nahral svoje debutové EP, pod názvom I am Pita and the Band - A Verzia / A Verse. Hrám na gitaru a spievam a okrem toho maľujem, píšem a tvorím čo si môžete pozrieť na mojej osobnej stránke. A mám malého syna Svetozára.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 12

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Gabriel Mikó

Let's Dance

1
Počet hlasov: 11

Gabriel Mikó

Let's Dance

Volám sa Gabriel Mikó, bývam kúsok od Trnavy. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. Jej tvorbe som sa trochu venoval už pred pätnástimi rokmi, potom som si založil rodinu a hudba išla bokom. Pred piatimi rokmi som začal opäť tvoriť. Používam hlavne prog. Ableton Live, ale mám aj zopár hardwareových synťákov. Touto cestou vám chcem predstaviť svoju tvorbu.

i.am.jrj

Metropolis

0
Počet hlasov: 10

i.am.jrj

Metropolis

i.am.jrj je hudobný producent, ktorý počas štúdií bicích v Londýne začal tvoriť svoju vlastnú hudbu. Na svojom prvom tracku s názvom "Metropolis" (2020) spolupracoval s rapperom SIBZ, ktorý posobí v Manchestri. Jeho hudba je zmesou rôznych vplyvov a žánrov ako funk, hip-hop a alternatíva. Ako bubeník je členom kapely anglického speváka Neda Dylana, s ktorým stihol odohrať niekoľko hudobných festivaloch vrátane Boomtown-u. V súčasnosti finalizuje práce na svojej druhej piesni, ktorá bude mať release začiatkom leta 2022.

Vzácne plyny

Nevzďaľuj sa od stáda

0
Počet hlasov: 9

Vzácne plyny

Nevzďaľuj sa od stáda

Skupina Vzácne plyny, niekedy nazývaná aj VIII.A, vznikla už hrozne dávno, ale jej členovia sa nestretávajú, nespolupracujú, skrátka neinteragujú navzájom. Sú totiž inertní, lebo majú 8 valenčných elektrónov, o ktoré sa nechcú s nikým podeliť. Nie sú to veľmi typy do kapely. Hoci nie veľmi aktívna, je to kapela tvorená veľmi stabilnými členmi. Pesnička Nevzďaľuj sa od stáda vznikala tak, že každý člen si sám nahral svoj part, ktorý potom Radón, najaktívnejší prvok kapely, zmixoval. Hélium je textár, chce aj spievať, ale neporadí si s hlbokými tónmi. Neón hrá sólovú, Argón rytmickú a Kryptón basovú gitaru. Xenón hrá bicie a spomínaný Radón spieva. Pomerne nedávno, pred 16 rokmi, pribudol do kapely mladučký Oganesón, čo však doteraz nikto nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. V pesničke ho možno počuť za klávesovými nástrojmi. Kapelu Vzácne plyny, ang. Noble gases, bude určite ešte počuť, akcie jej členov stabilne rastú.

URBAAN

Samotár

0
Počet hlasov: 8

URBAAN

Samotár

Ide o sólový projekt Ladislava Urbána. Je zameraný predovšetkým na autentickosť autorskej tvorby, ktorá je v tomto projekte bez akýchkoľvek limitov či žánrových zábran. Ide skôr o producentský projekt než o túžbu verejne sa prezentovať. Prvým výsledkom niekoľko mesačnej práce je EP s názvom EPOCHA.

Dashi Stardust

Once I Cut The Rose

0
Počet hlasov: 1

Dashi Stardust

Once I Cut The Rose

Pieseň Once I cut the rose je o hlbokej potrebe niekoho chrániť - potrebe takej silnej, že by človek doslova odstránil tŕne zo stonky ruže, aby si jeho milovaný človek neublížil a zároveň sa tešil z krásy kvetu. Jeden by si povedal, že je to skvelá metafora, ale ja som reálne takúto vec urobila. Tento moment mi utkvel v hlave a hneď ako som prišla v ten deň domov, pustila som sa do písania Once I Cut The Rose. Pri nahrávaní v štúdiu, ale aj následnom počúvaní tejto skladby sa vždy vrátim do momentu, keď som ju napísala. Skladba je súčasťou pripravovaného setu piesní, ktoré budú na albume Unreal, ktorý produkuje Geoff Tyson.

design by konkurencia