Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Soňa Kmeťová

Knocks

0
Počet hlasov: 29

Soňa Kmeťová

Knocks

Ešte nedávno ste mohli v Demovnici počuť moju pieseň s názvom Big Brother, ktorá bola nadnesenou metaforou na momentálnu situáciu v susednej krajine. Teraz prichádzam s piesňou Knocks, ktorú som napísala ešte ako 16-ročná. Prvýkrát poodhalím aj niečo z môjho osobného života. Pieseň je o tom, ako niekedy od svojich milovaných nežiadame žiadne grandiózne gestá, stačí nám ich záujem, ich tiché zaklopkanie na naše dvere. Taktiež je to pieseň, pri ktorej som pochopila, že hudba a tvorenie tu pre mňa bude v akejkoľvek situácii a pomôže mi pozerať sa na veci z nadhľadu.

The Reptilians

Life's Not Dead

3
Počet hlasov: 26

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

microgwałt

The Lord Is my Shepherd

3
Počet hlasov: 17

microgwałt

The Lord Is my Shepherd

Volám sa Roman, pochádzam zo Žiliny ale momentálne bývam v Poľsku. Už od decka ľúbim elektronickú hudbu. Pred pol rokom som si povedal: ,,Dosť už počúvania, čas robiť!'' Tvorím pod menom "microgwałt". Nejde mi o slávu, jednoducho by som ľuďom chcel ukázať niečo iné, nové, zvuk ktorý sa nepočuje často. Myslím si, že hovorím za nejedného, ak poviem, že sa mi také typické EDM "znudilo", to bola moja motivácia vrhnúť sa do sveta hudby. Týmto trackom chcem ukázať mladým slovenským producentom elektronických žánrov, že by sa nemali báť experimentovať a že nechať šablóny šablónami sa vypláca. Plus, už od decka keď mi ho ukázal otec, nič iné ako eFeMko na Slovensku nepočúvam, počuť moju tvorbu na mojom obľúbenom rádiu by bol pre mňa splnený sen! Moja pesnička sa nazýva "The Lord Is My Shepherd", išlo mi o spojenie temného biblického vokálu z čiptjunovými prvkami, chytľavého beatu, a vysokým BPM.

Sam Novota

Sidelines

2
Počet hlasov: 15

Sam Novota

Sidelines

Aj keď je beat tejto popovej powerbalady inšpirovaný trap žánrom, skladba začala ako tradičná, možno dokonca muzikálová, akustická klavírna pieseň. Napísal ju americký skladateľ Brian Dupulis vystupujúci pod pseudonymom Kelarys. Súčasnú podobu nadobudla až v štúdiu v Holandsku a priaznivci Seleny Gomez, Alessia Cara alebo Aidan Martin sa majú na čo tešiť. Pieseň vypovedá o potrebe vystúpiť z komfortnej zóny a žití plnohodnotnejšieho farebného života, namiesto dvojdimenzionálnej čiernobielej verzie sveta, v ktorom sú mnohí z nás uväznení. V príbehu pesničky je osoba, ktorá si uvedomí, že si sama prekáža v nových zážitkoch. Ako sa skladba vyvíja, osoba pochopí, že rovnaký osud postihol aj ľudí naokolo a strach zo zmeny je taký veľký, že bráni „žiť“ nielen každému jednotlivcovi, ale dokonca ich núti držať pri zemi aj ľudí vôkol seba. V závere piesne sa osoba rozhodne, že už túto hru nemieni hrať a vystúpi z bludného kruhu.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 12

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

i.am.jrj

Metropolis

0
Počet hlasov: 11

i.am.jrj

Metropolis

i.am.jrj je hudobný producent, ktorý počas štúdií bicích v Londýne začal tvoriť svoju vlastnú hudbu. Na svojom prvom tracku s názvom "Metropolis" (2020) spolupracoval s rapperom SIBZ, ktorý posobí v Manchestri. Jeho hudba je zmesou rôznych vplyvov a žánrov ako funk, hip-hop a alternatíva. Ako bubeník je členom kapely anglického speváka Neda Dylana, s ktorým stihol odohrať niekoľko hudobných festivaloch vrátane Boomtown-u. V súčasnosti finalizuje práce na svojej druhej piesni, ktorá bude mať release začiatkom leta 2022.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 10

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

I am Pita and the Band

Vegetariana

0
Počet hlasov: 8

I am Pita and the Band

Vegetariana

Volám sa Peter a hudbu robím pod umeleckým menom I am Pita resp. s kapelou I am Pita and the Band. Som kreatívec a mojou prácou je nájsť si každý deň inú prácu aby som sa nezačal v živote nudiť. Pochádzam z Prešova a nedávno som nahral svoje debutové EP, pod názvom I am Pita and the Band - A Verzia / A Verse. Hrám na gitaru a spievam a okrem toho maľujem, píšem a tvorím čo si môžete pozrieť na mojej osobnej stránke. A mám malého syna Svetozára.

BrainFreeze

The Creators

0
Počet hlasov: 8

BrainFreeze

The Creators

BrainFreeze je záujmový band tvorcov vo veku 13-14 rokov, žiakov Základnej umeleckej školy v Senci. Text piesne si autori napísali sami a vznikol ako výsledok skupinovej improvizácie počas divadelných výstupov umeleckej školy. Tešíme sa, že náš text napokon získal takúto zvukovú a vizuálnu podobu. Sme veľmi radi, keď môžeme byť slobodní a tvoriť. A ďakujeme všetkým za pomoc, že pieseň mohla vzniknúť. Spievajú: Tamara Čerešňová, Karolína Schramková a Michal Kalina. O hudbu a finálny mix a master sa postaral Michal “Kixo” Ivanco a za produkciou a réžiou stojí Vojtech “ZáBaVKa” Koleják. Pieseň zastrešuje produkcia, vydavateľstvo a label Z.B.V.K.

Gabriel Mikó

Let's Dance

2
Počet hlasov: 5

Gabriel Mikó

Let's Dance

Volám sa Gabriel Mikó, bývam kúsok od Trnavy. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. Jej tvorbe som sa trochu venoval už pred pätnástimi rokmi, potom som si založil rodinu a hudba išla bokom. Pred piatimi rokmi som začal opäť tvoriť. Používam hlavne prog. Ableton Live, ale mám aj zopár hardwareových synťákov. Touto cestou vám chcem predstaviť svoju tvorbu.

design by konkurencia