Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 48

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

The Reptilians

Life's Not Dead

1
Počet hlasov: 36

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Soňa Kmeťová

Knocks

0
Počet hlasov: 19

Soňa Kmeťová

Knocks

Ešte nedávno ste mohli v Demovnici počuť moju pieseň s názvom Big Brother, ktorá bola nadnesenou metaforou na momentálnu situáciu v susednej krajine. Teraz prichádzam s piesňou Knocks, ktorú som napísala ešte ako 16-ročná. Prvýkrát poodhalím aj niečo z môjho osobného života. Pieseň je o tom, ako niekedy od svojich milovaných nežiadame žiadne grandiózne gestá, stačí nám ich záujem, ich tiché zaklopkanie na naše dvere. Taktiež je to pieseň, pri ktorej som pochopila, že hudba a tvorenie tu pre mňa bude v akejkoľvek situácii a pomôže mi pozerať sa na veci z nadhľadu.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 14

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 13

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

microgwałt

The Lord Is my Shepherd

0
Počet hlasov: 13

microgwałt

The Lord Is my Shepherd

Volám sa Roman, pochádzam zo Žiliny ale momentálne bývam v Poľsku. Už od decka ľúbim elektronickú hudbu. Pred pol rokom som si povedal: ,,Dosť už počúvania, čas robiť!'' Tvorím pod menom "microgwałt". Nejde mi o slávu, jednoducho by som ľuďom chcel ukázať niečo iné, nové, zvuk ktorý sa nepočuje často. Myslím si, že hovorím za nejedného, ak poviem, že sa mi také typické EDM "znudilo", to bola moja motivácia vrhnúť sa do sveta hudby. Týmto trackom chcem ukázať mladým slovenským producentom elektronických žánrov, že by sa nemali báť experimentovať a že nechať šablóny šablónami sa vypláca. Plus, už od decka keď mi ho ukázal otec, nič iné ako eFeMko na Slovensku nepočúvam, počuť moju tvorbu na mojom obľúbenom rádiu by bol pre mňa splnený sen! Moja pesnička sa nazýva "The Lord Is My Shepherd", išlo mi o spojenie temného biblického vokálu z čiptjunovými prvkami, chytľavého beatu, a vysokým BPM.

MilchoMalefic

Voices in Your Head

0
Počet hlasov: 12

MilchoMalefic

Voices in Your Head

Posielam do Demovnice môj najnovší release. Ide o pomalšiu melancholickú elektroniku zloženú zo synťákových zvukov, ktoré boli ikonické najmä v 80. rokoch, ale produkované metódami a technológiami súčasnosti. Track je z môjho albumu 'Voices in Your Head'.

i.am.jrj

Metropolis

0
Počet hlasov: 11

i.am.jrj

Metropolis

i.am.jrj je hudobný producent, ktorý počas štúdií bicích v Londýne začal tvoriť svoju vlastnú hudbu. Na svojom prvom tracku s názvom "Metropolis" (2020) spolupracoval s rapperom SIBZ, ktorý posobí v Manchestri. Jeho hudba je zmesou rôznych vplyvov a žánrov ako funk, hip-hop a alternatíva. Ako bubeník je členom kapely anglického speváka Neda Dylana, s ktorým stihol odohrať niekoľko hudobných festivaloch vrátane Boomtown-u. V súčasnosti finalizuje práce na svojej druhej piesni, ktorá bude mať release začiatkom leta 2022.

Sam Novota

Sidelines

0
Počet hlasov: 7

Sam Novota

Sidelines

Aj keď je beat tejto popovej powerbalady inšpirovaný trap žánrom, skladba začala ako tradičná, možno dokonca muzikálová, akustická klavírna pieseň. Napísal ju americký skladateľ Brian Dupulis vystupujúci pod pseudonymom Kelarys. Súčasnú podobu nadobudla až v štúdiu v Holandsku a priaznivci Seleny Gomez, Alessia Cara alebo Aidan Martin sa majú na čo tešiť. Pieseň vypovedá o potrebe vystúpiť z komfortnej zóny a žití plnohodnotnejšieho farebného života, namiesto dvojdimenzionálnej čiernobielej verzie sveta, v ktorom sú mnohí z nás uväznení. V príbehu pesničky je osoba, ktorá si uvedomí, že si sama prekáža v nových zážitkoch. Ako sa skladba vyvíja, osoba pochopí, že rovnaký osud postihol aj ľudí naokolo a strach zo zmeny je taký veľký, že bráni „žiť“ nielen každému jednotlivcovi, ale dokonca ich núti držať pri zemi aj ľudí vôkol seba. V závere piesne sa osoba rozhodne, že už túto hru nemieni hrať a vystúpi z bludného kruhu.

Duch fujary

Spod javora

0
Počet hlasov: 1

Duch fujary

Spod javora

Hrávam na píšťalky a začalo ma to ťahať k ľudovosti. K takej vlastnej. Prišli slová i melódia. A vznikla pieseň. Všetky nástroje som nahrával sám, robil som aj výsledný mix. Verím, že niekoho poteší.

design by konkurencia