Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 50

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Family Friend

Dancing with the Animals

0
Počet hlasov: 42

Family Friend

Dancing with the Animals

Zoskupenie Family Friend je hudobný projekt súrodeneckej dvojice Lenky a Martina Molnárovcov. Gitarista a spevák Martin sa stará o celú hudobnú stránku, speváčka Lenka mu vypomáha s textami a rôznymi melódiami. Spolu sa už niekoľko rokov snažia ľudí potešiť starým dobrým gitarovým „indíčkom“, na ktorom spoločne vyrástli. Keď sa spojí radosť z hudby a vystupovania, pridá sa trocha elektroniky, nezameniteľné riffy na basovej gitare v podaní Mareka Petríka a všetko sa oprie o dynamické bicie Denisa Čapkoviča, vznikne z toho všetko, čo majú Martin a Lenka radi a čo by chceli priblížiť aj ostatným. Koncertujeme po celom Slovensku, postupne stále meníme a vylepšujeme našu show, už dlhší čas používame aj rôzne sample a zabŕdame čoraz viac aj do elektroniky. Gitarová hudba bude však vždy pravým jadrom našej tvorby. Na konte máme dve EPčká, debutový album Confessions a dva videoklipy k skladbám June a Tak už sa smej.

The Reptilians

Life's Not Dead

3
Počet hlasov: 41

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 29

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

Gabriel Mikó

Alana

1
Počet hlasov: 25

Gabriel Mikó

Alana

Volám sa Gabriel Mikó. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. K jej tvorbe som sa vrátil asi pred 5 rokmi a teraz sa popri svojom zamestnaní venujem produkcii a masteringu hudby. Používam hlavne program Ableton Live, ale mám aj zopár hardwearových synťákov. Týmto vám chcem predstaviť svoju ďalšiu skladbu Alana.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 11

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 10

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

Lemuel

Poza bučky

0
Počet hlasov: 9

Lemuel

Poza bučky

Sme hudobné zoskupenie vystupujúce pod názvom Lemuel, ktorý odkazuje na titulnú postavu Gulliverových ciest a na obskúrneho biblického kráľa. Podobne, ako tieto dve postavičky, pochádzame z fiktívnych alebo dávno zabudnutých miest: z dedín v okolí Trnavy, vrátane Nitry. Vznikli sme ako banda amatérov v roku 2018 v garáži 331 v garážovom dome na Pionierskej ulici v Bratislave. V súčasnosti sme ešte väčšia banda amatérov, ale máme za sebou dva koncerty. Naše pesničky nepodávajú žiadne posolstvá, iba existenciálne ladené príbehy rozličných indivíduí.

Rijola

na minútu

0
Počet hlasov: 5

Rijola

na minútu

Rijola sú dvaja kamoši z Prešova, Andrej a Dávid, ktorí spolu tvoria od roku 2021. Máme radi minimalistickú hudbu postavenú na jednoduchom beate, synthoch a silnom vokále. Našu prvú pieseň Splývanie sme si vydali v septembri 2021, čím sme si splnili sen o spoločnej kapele. Druhá pieseň “na minútu” vyšla v máji 2022. Budeme radi ak nás zapojíte do hlasovania.

Student

Aisle of Bombs

0
Počet hlasov: 1

Student

Aisle of Bombs

Student je hudobný producent, skladateľ a multiinštrumentalista so sídlom v Londýne, UK. Spolupracuje s mnohými hudobníkmi a umelcami, alebo tvorí sám. Jeho kompozície sú ovplyvnené dekádami elektrifikovanej hudby rôznych scén. Lyrickosť jeho textov je reakciou na okolitý svet a vývoj na našej planéte.

design by konkurencia