Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 54

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 50

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

Family Friend

Dancing with the Animals

0
Počet hlasov: 27

Family Friend

Dancing with the Animals

Zoskupenie Family Friend je hudobný projekt súrodeneckej dvojice Lenky a Martina Molnárovcov. Gitarista a spevák Martin sa stará o celú hudobnú stránku, speváčka Lenka mu vypomáha s textami a rôznymi melódiami. Spolu sa už niekoľko rokov snažia ľudí potešiť starým dobrým gitarovým „indíčkom“, na ktorom spoločne vyrástli. Keď sa spojí radosť z hudby a vystupovania, pridá sa trocha elektroniky, nezameniteľné riffy na basovej gitare v podaní Mareka Petríka a všetko sa oprie o dynamické bicie Denisa Čapkoviča, vznikne z toho všetko, čo majú Martin a Lenka radi a čo by chceli priblížiť aj ostatným. Koncertujeme po celom Slovensku, postupne stále meníme a vylepšujeme našu show, už dlhší čas používame aj rôzne sample a zabŕdame čoraz viac aj do elektroniky. Gitarová hudba bude však vždy pravým jadrom našej tvorby. Na konte máme dve EPčká, debutový album Confessions a dva videoklipy k skladbám June a Tak už sa smej.

The Reptilians

Life's Not Dead

1
Počet hlasov: 22

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Gabriel Mikó

Alana

0
Počet hlasov: 19

Gabriel Mikó

Alana

Volám sa Gabriel Mikó. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. K jej tvorbe som sa vrátil asi pred 5 rokmi a teraz sa popri svojom zamestnaní venujem produkcii a masteringu hudby. Používam hlavne program Ableton Live, ale mám aj zopár hardwearových synťákov. Týmto vám chcem predstaviť svoju ďalšiu skladbu Alana.

Rapsodéve

Porcelánová

0
Počet hlasov: 18

Rapsodéve

Porcelánová

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva ťažké emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Odrážajú sa aj v tvorbe textov a videoklipov, ktoré dvojica produkuje svojpomocne. Videoklipy vznikli v prírodnom prostredí Ivaninej rodnej obce, nakoľko je toto prostredie späté s jej identitou. Ich skladba Porcelánová vzišla z lo-fi beatu, do ktorého speváčka vložila text prvotne inšpirovaný príbehom o Modrofúzovi.

Buchajtramka

Elektrika

0
Počet hlasov: 17

Buchajtramka

Elektrika

“Tancuj a spievaj si, hraj si do skoku" je motto, ktorým sa skupina Buchajtramka riadi. Počet jej členov je kolísavý, štandardne sa pohybujúci okolo čísla dvanásť. Príznačná pre každú zostavu je však živelnosť živých vystúpení. A hoci sú na domácej scéne už desať rokov, čas vydať debutový album prichádza práve teraz. "Najbližšie máme asi k nálepke folk-ethno-world-music kapela. Hráme hudbu, ktorá nás teší a rozhýbe naše nohy, srdcia aj boky. Podkladom pre našu tvorbu je hlavne slovenský folklór, ale miesto v našej tvorbe majú aj iné hudobné štýly či presahy," hovoria o členovia kapely.

Urbaan

Nádych

0
Počet hlasov: 11

Urbaan

Nádych

Ide o sólový projekt Ladislava Urbána. Je zameraný predovšetkým na autentickosť autorskej tvorby, ktorá je v tomto projekte bez akýchkoľvek limitov či žánrových zábran. Ide skôr o producentský projekt než o túžbu verejne sa prezentovať. Prvým výsledkom niekoľko-mesačnej práce je EP s názvom EPOCHA.

Ruth & Jane

Drevorubačská

0
Počet hlasov: 2

Ruth & Jane

Drevorubačská

Sme hudobné duo Ruth & Jane z Prešova. Hráme na keltskú harfu, husle, handpan, spevy a iné hudobné nástroje. S podporou FPU sme nahrali debutový album Čarovný les, Magical Forest. Máme za sebou viaceré hrania na vernisážach, či koncertoch. Sme Jana Humeňanská (bývalá členka punk-rockovej zostavy Dollys, či kapely The Cubes) a Rút Pajorková (rôzne hudobné projekty).

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

0
Počet hlasov: 1

Matus Lauko & Distant Company

Now I see who You are

Projekt Matus Lauko & Distant Company je výsledkom hudobnej frustrácie v časoch pandémie. Zo šuflíkov sa vytiahli staré motívy a upratali niektoré nové. Za asistencie "vzdialenej kompánie" muzikantov - Timoteja Rajnohu (Bicie), Lukáša Baumanna (Bicie) a Adama Dudáša (Basa) bol po dištančnom nahrávaní vydaný album pozostávajúci z dvanástich autorských piesní. Žánrovo album variuje medzi rockom a bluesom, no objavujú sa aj experimentálne momenty.

design by konkurencia