Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Dennica

Čarokrásne

1
Počet hlasov: 102

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

DASA

Dreaming

3
Počet hlasov: 98

DASA

Dreaming

DASA je slovenská interpretka pôsobiaca v Londýne. V minulosti bola súčasťou rôznych hudobných projektov, ako napríklad indie kapely Funeral for Bird a Londýnskej interpretky IMOGEN. V súčasnosti si buduje svoje meno ako sólová interpretka. DASA berie mnoho svojej inšpirácie zo slovenskej folklórnej harmónie a taktiež od renomovaných umelcov ako sú Björk, Perfume Genius alebo Imogen Heap. Jej cieľom je vo svojej tvorbe tieto dva svety spojiť. Jej debutové EP vyjde koncom novembra.

Džem na3

Výroba

1
Počet hlasov: 67

Džem na3

Výroba

Sme kapela Džem na3, robíme autorskú hudbu s textami v slovenčine. Vlani ste nám zahrali pieseň Kino, za čo sme veľmi vďační, keďže aj na základe toho, že bola pieseň odohraná v Demovnici, sme našli bubeníka. O to viac, že práve cez tohto bubeníka sa k nám neskôr pridala aj skvelá speváčka. Aktuálne sme teda päťčlenná kapela, tvoríme, hráme a máme z toho veľkú radosť. Pripravili sme nové demo-skladby a dovoľujeme si jednu z nich zaslať.

Jozefovekone

Nezmeníš ma

1
Počet hlasov: 65

Jozefovekone

Nezmeníš ma

Skupina Jozefovekone bola aktívna už od svojho vzniku v roku 2016. Začala koncertovať na malých aj veľkých pódiách. Nahrala niekoľko singlov vo svojej produkcii, ale aj v profi štúdiu Randal Group za pomoci Jimiho Cimbalu. Po šiestich rokoch existencie skupiny sa jej členovia rozhodli vydať prvý oficiálny štúdiový album vo svojej produkcii s názvom Ťah jazdcom. Posielame našu najnovšiu pieseň Nezmeníš ma.

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 41

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

The Reptilians

Life's Not Dead

0
Počet hlasov: 40

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Lubo Kužela

Zbytky

0
Počet hlasov: 38

Lubo Kužela

Zbytky

Autorom textu a hudby je Lubo Kužela. Pôvodne mal pesničku spievať niekto iný, ale nakoniec sa na to dal autor, kvôli autenticite. Takže skladbu naspieval Lubo Kužela, ako svoju prvú skladbu v živote. Hudobným producentom je Filip Hittrich, ktorý sa postaral o mix a mastering, tiež skladbu aranžoval, nahral všetky nástroje okrem trúbky. Trúbku nahral Pavol Jeňo. Vokály spieva Martina Hajková z kapely Jungleman's Ark. Skladba je z pripravovaného autorského albumu, ktorý sa bude niesť v podobnom duchu ako táto skladba. V skladbách budú pomerne veľké plochy na sóla, ktoré nahrávajú rôzny zaujímaví hostia.

Gabriel Mikó

Alana

0
Počet hlasov: 36

Gabriel Mikó

Alana

Volám sa Gabriel Mikó. Už od puberty ma fascinovala elektronická hudba. K jej tvorbe som sa vrátil asi pred 5 rokmi a teraz sa popri svojom zamestnaní venujem produkcii a masteringu hudby. Používam hlavne program Ableton Live, ale mám aj zopár hardwearových synťákov. Týmto vám chcem predstaviť svoju ďalšiu skladbu Alana.

Times Sprout Orchestra

We Are From Exit

0
Počet hlasov: 36

Times Sprout Orchestra

We Are From Exit

Time Sprout Orchestra pôvodne vznikol v roku 2015 ako jednorazový projekt, pri ktorom sa vytvoril „soundtrack“ k trilógii kníh o armagedone od anglického autora Roberta Rankina. V súčasnosti je to už regulárne duo zložené z bubeníka a toho druhého. V tejto zostave s možnými vyhliadkami do budúcnosti vzniklo EP „We Are From Exit“. Tento počin je pre TSO prelomový nielen tým, že sú na ňom prvýkrát použité živé bicie. Zároveň obsahuje prvý raz aj spievanú pieseň - titulnú „We Are From Exit“. Túto skladbu naspievali dcéry gitaristu Ela a Ema Babilonské. TSO sa vyžíva v miešaní rôznych samplov so živými bicími a až extrémne metalovými gitarami. Samotní členovia majú s metalom dosť skúsenosti z domovských kapiel.

Limet

Echo Chambers

3
Počet hlasov: 4

Limet

Echo Chambers

Limet je začínajúci muzikant a producent. Žánrovo nie je jednoznačne vyhranený a rád improvizuje na rôznych jam sessions. Ovplyvnili ho hlavne nu-jazz, latino, world music. Vo svojej tvorbe sa snaží o fúziu živej a elektronickej muziky so štipkou humoru. V Demovnici sme sa s ním stretli už v minulosti, posiela nám však svoju novinku.

design by konkurencia