Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Trimaj

Prečo

5
Počet hlasov: 153

Trimaj

Prečo

Sme kapela TRIMAJ (Traja Michalovia a Juraj) a vznikli sme v septembri roku 2021. Kruh sa uzavrel niekedy v decembri, keď našu ponuku na spoluprácu prijal Juraj ako spevák. Na prvú skúšku priniesol aj klávesy (o čom sme netušili) a tak sme sa rozrástli nielen o speváka, ale aj o klávesáka. Venujeme sa vlastnej tvorbe v oblasti rockového žánru, kde sem-tam zabrodíme v riekach punku či metalu. V skratke je to “rock pre masy”. V lete sme vydali náš prvý videoklip, ktorý mal po siedmych dňoch od zverejnenia 1.000 videní a naďalej rastú. Na základe toho už aj dostávame ponuky na verejné vystúpenia, no zatiaľ nemáme dostatok repertoáru, usilovne však na ňom pracujeme a na budúci rok už budeme mať čo ponúknuť.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 115

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

DASA

Dreaming

0
Počet hlasov: 75

DASA

Dreaming

DASA je slovenská interpretka pôsobiaca v Londýne. V minulosti bola súčasťou rôznych hudobných projektov, ako napríklad indie kapely Funeral for Bird a Londýnskej interpretky IMOGEN. V súčasnosti si buduje svoje meno ako sólová interpretka. DASA berie mnoho svojej inšpirácie zo slovenskej folklórnej harmónie a taktiež od renomovaných umelcov ako sú Björk, Perfume Genius alebo Imogen Heap. Jej cieľom je vo svojej tvorbe tieto dva svety spojiť. Jej debutové EP vyjde koncom novembra.

Džem na3

Výroba

1
Počet hlasov: 53

Džem na3

Výroba

Sme kapela Džem na3, robíme autorskú hudbu s textami v slovenčine. Vlani ste nám zahrali pieseň Kino, za čo sme veľmi vďační, keďže aj na základe toho, že bola pieseň odohraná v Demovnici, sme našli bubeníka. O to viac, že práve cez tohto bubeníka sa k nám neskôr pridala aj skvelá speváčka. Aktuálne sme teda päťčlenná kapela, tvoríme, hráme a máme z toho veľkú radosť. Pripravili sme nové demo-skladby a dovoľujeme si jednu z nich zaslať.

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 29

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

Jozefovekone

Nezmeníš ma

4
Počet hlasov: 25

Jozefovekone

Nezmeníš ma

Skupina Jozefovekone bola aktívna už od svojho vzniku v roku 2016. Začala koncertovať na malých aj veľkých pódiách. Nahrala niekoľko singlov vo svojej produkcii, ale aj v profi štúdiu Randal Group za pomoci Jimiho Cimbalu. Po šiestich rokoch existencie skupiny sa jej členovia rozhodli vydať prvý oficiálny štúdiový album vo svojej produkcii s názvom Ťah jazdcom. Posielame našu najnovšiu pieseň Nezmeníš ma.

Acornhoek

Let It Go

0
Počet hlasov: 22

Acornhoek

Let It Go

Kapela Acornhoek patrí medzi priekopníkov slovenskej grungeovej scény. V obmenenom zložení a s menšou pauzou hrá tento bratislavsko-pezinský projekt už vyše 20 rokov. Aktuálne zloženie je Andrej Frič – gitara, spev, Dávid Boháč – basa, Jano Laluha – bicie. Kapela má za sebou štyri štúdiové albumy, posledné EP je z roku 2021, tento rok chystáme ďalšie + prvý klip. Sami seba označujeme trochu ironicky ako trash-pop. Chceme sa vyhnúť škatuľkovaniu, keďže naša hudba sa medzitým posunula. Korene však ostali a v jednoduchosti sa dá povedať, že máme radi kontrasty, takže sme tichí a hluční, tvrdí a melodickí zároveň.

The Reptilians

Life's Not Dead

0
Počet hlasov: 11

The Reptilians

Life's Not Dead

Kapela The Reptilians vznikla v roku 2019, v súčasnej zostave hrá od mája 2020. Chalani sú štyria a rocková hudba je pre nich skutočnou vášňou. Názov je provokačný, ako aj súčasná doba. Počas covidu bolo dosť času na vlastnú tvorbu a prvým ovocím kapely je štúdiový debut s názvom Life’s Not Dead. Teda neumieraj, ži! Pieseň je ako predurčená na každodenné počúvanie, ideálna k divine, či polotmavému pivu. Ak teda máte záujem o dávku klasického dobrého rocku, nasledujúca skladba je určená pre vás.

Lubo Kužela

Zbytky

0
Počet hlasov: 10

Lubo Kužela

Zbytky

Autorom textu a hudby je Lubo Kužela. Pôvodne mal pesničku spievať niekto iný, ale nakoniec sa na to dal autor, kvôli autenticite. Takže skladbu naspieval Lubo Kužela, ako svoju prvú skladbu v živote. Hudobným producentom je Filip Hittrich, ktorý sa postaral o mix a mastering, tiež skladbu aranžoval, nahral všetky nástroje okrem trúbky. Trúbku nahral Pavol Jeňo. Vokály spieva Martina Hajková z kapely Jungleman's Ark. Skladba je z pripravovaného autorského albumu, ktorý sa bude niesť v podobnom duchu ako táto skladba. V skladbách budú pomerne veľké plochy na sóla, ktoré nahrávajú rôzny zaujímaví hostia.

Abeba Sound

Space Cat

0
Počet hlasov: 1

Abeba Sound

Space Cat

Volám sa Tomáš a chcel by som Vám prezentovať moju muziku. Hudbe sa venujem v mojom voľnom čase - pričom pracujem v SW Propellerhead Reason. Rád skúšam mixovať elektroniku, ethno hudbu a sláčikové nástroje. Hádam sa niekomu bude páčiť.

design by konkurencia