Mizantrop

Kráľ nie je mŕtvy

1
Počet hlasov: 84

Mizantrop

Kráľ nie je mŕtvy

Kapela Mizantrop vznikla koncom roka 2019 v Rajci s jasným cieľom - priniesť autorskú tvorbu so slovenskými textami na solidnom rockovom podklade - a s tým prišlo aj označenie "uštipačný rock". V piesňach sa vyskytujú pálčivé témy spracované s nemiernou dávkou sarkazmu okorenené subtílnymi narážkami. Od roku 2021 pôvodne trojčlennú zostavu zdobí speváčka Ema, s ktorou dostala muzika ešte hravejší nádych a vystupovanie na pódiách chytilo novú dynamiku. Ako debutový singel bola zvolená pieseň Kráľ nie je mŕtvy, ktorá textom aj kompozíciou trocha vystupuje spomedzi ostatných, priamočiarejších kúskov. Vznikla už začiatkom roka 2020, ale čím dlhšie existuje, tým viac dianie vo svete žiaľ potvrdzuje nadčasovosť jej odkazu.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 71

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

D3NNY & M.R.C

Thoughts

1
Počet hlasov: 45

Hadonos

Sunshine

0
Počet hlasov: 44

Hadonos

Sunshine

Sme mladá kapela z Popradu, bubeník je z Banskej Bystrice. Naše záujmy sú rôzne, ale najradšej zo všetkého pijeme pivo a hráme. Fungujeme od roku 2020 a teraz sa nám podarilo na vlastné náklady nahrať náš prvý album, ktorý by sme radi vydali aj na CD.

Dida

We Flow

0
Počet hlasov: 34

Dida

We Flow

Moje meno je Dida a rada by som sa zapojila do vašej súťaže so skladbou “We Flow”. Táto skladba vznikla v prešovskom štúdiu, text napísal Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. “We Flow” vznikala počas karantény a ťažkého nedostatku hudobnej realizácie ako pokračovanie pripravovaného EP.

Trimaj

Prečo

0
Počet hlasov: 27

Trimaj

Prečo

Sme kapela TRIMAJ (Traja Michalovia a Juraj) a vznikli sme v septembri roku 2021. Kruh sa uzavrel niekedy v decembri, keď našu ponuku na spoluprácu prijal Juraj ako spevák. Na prvú skúšku priniesol aj klávesy (o čom sme netušili) a tak sme sa rozrástli nielen o speváka, ale aj o klávesáka. Venujeme sa vlastnej tvorbe v oblasti rockového žánru, kde sem-tam zabrodíme v riekach punku či metalu. V skratke je to “rock pre masy”. V lete sme vydali náš prvý videoklip, ktorý mal po siedmych dňoch od zverejnenia 1.000 videní a naďalej rastú. Na základe toho už aj dostávame ponuky na verejné vystúpenia, no zatiaľ nemáme dostatok repertoáru, usilovne však na ňom pracujeme a na budúci rok už budeme mať čo ponúknuť.

Kvet z Alokatu

Víkendový dážď

0
Počet hlasov: 24

Kvet z Alokatu

Víkendový dážď

Radi by sme sa opäť prihlásili do Demovnice so skladbou z nášho EP Fragmenty. Neisto kráčame a nechávame stopy v miestach, kde sa naše cesty pretli, len aby sme ako molekuly rozleteli k ďalšej príťažlivosti. Po každom strete ostane príjemné mrazenie, bolestná tieseň, alebo len mdlá spomienka strácajúca sa v rozmazaných postavách mimo zorného poľa. Kvet Z Alokatu zbiera tieto emócie a v piesňach sa snaží zachytiť prchavý dych života, jeho odtieňov a farieb.

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

0
Počet hlasov: 13

Limits of Absurdity

Story Ruin Me Now

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj tri single. Pieseň Story Ruin Me Now je zatiaľ posledným z nich a je vonku od decembra. Je to jeden zo songov, ktorý sme zložili už po dlhšom čase spolu a na koncertoch ho momentálne hrávame v doprovode akustickej gitary. Dúfame, že sa vám bude páčiť a v roku 2022 si ho vypočujete aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

LIIA

And You?

0
Počet hlasov: 13

LIIA

And You?

Lívia Juríčková sa narodila na Slovensku a v súčasnosti žije v Taliansku. Vytvorila projekt LIIA, aby sa hudobne vyjadrila a oslovila publikum, ktoré by sa s ňou mohlo spojiť. Skladba "And You?" je otázka, ktorú si kladieme všetci, keď k niekomu prechovávame silné city a nevieme, či sú opätované. "A čo ty? Čo ku mne cítiš?" pýtame sa sami seba v hĺbke duše s obavou, že tento príbeh nemusí mať budúcnosť. Pieseň je venovaná tým, ktorí zažívajú zmarenú lásku, ale vždy dúfajú v šťastný koniec. Je venovaná snílkom so zlomeným srdcom.

Lara Abou Hamdan

Navždy a stále

0
Počet hlasov: 0

Lara Abou Hamdan

Navždy a stále

Lara Abou Hamdan je hudobníčka zo Sýrie, študuje kompozíciu na Akadémii umení v Banskej Bystrici, hrá na gitare a píše pesničky pre dušu. Študovala klasickú gitaru v Sýrii, a na Slovensku objavuje rôzne štýly hudby. Má za sebou viacero spoluprác so slovenskými hudobníkmi ako Zuzana Mikulcová, Analogrunner či La3no Cubano. Tentoraz redstavuje pieseň “Navždy a stále”, ktorá vznikla vďaka spolupráci so Sandrou Samborskou. Tá napísala text ako darček na výročie svadby svojich rodičov.

design by konkurencia