Majo Polyak

Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson

1
Počet hlasov: 88

Majo Polyak

Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson

Som grafický dizajnér a popri tom sa venujem tvorbe elektronickej hudby, synťáky ma fascinujú už od detstva (sladké 80. roky) a teda voľba žánru bola jasná. Tvorbe hudby sa venujem už zopár rokov, ale až v roku 2022 som sa rozhodol zhmotniť svoje nápady a vyjsť s nimi medzi ľudí. V rámci svojej tvorby, spolupracujem s viacerými spoluatorkami - textárkami a performerkami - napr. Paulínou Feriancovou a Radmilou Svensson - Slovenkou pôsobiacou vo Švédsku. Keďže sa venujem grafickému dizajnu, vizuálnej podpore svojich výtvorov venujem patričné úsilie - či už pri tvorbe artworkov k produkovaným skladbám, tak aj pri tvorbe videoklipov. Pri ich tvorbe spolupracujem s režisérom Braňom Vinczem. Do Demovnice ponúkam svoju slovensko-švédsku novinku - singel - Time Is Rolling Like a Stone ft. Radmila Svensson.

Inými slovami

Komu uveríš

1
Počet hlasov: 68

Inými slovami

Komu uveríš

Inými slovami, Bratislavská kapela bez jediného člena priamo z Bratislavy, čiže inými slovami, cezpoľní bastardi, ktorí si radi myslia, že hrajú pop-rock ale hrajú multižáner. Ako štvorica, spevák Lukáš, gitarista Patrik, basák Mirec a bubeník Tomáš sa prvýkrát stretli koncom mája 2022 a odvtedy sa naplno oddávajú tvorbe vlastných skladieb v slovenčine s mladíckym duchom a zvukom.

elia

My Life (..nothing more)

0
Počet hlasov: 39

elia

My Life (..nothing more)

Posielam svoju najnovšiu skladbu do Demovnice. Celkovo moja druhá vec, ktorá zožrala veľmi veľa času, ale nakoniec sa mi ju podarilo skompletizovať. Volám sa Elia Fiamin, mám 20 rokov a pochádzam z Liptovského Mikuláša. Okolo hudby sa obšmietam zopár rokov a snažím sa v nej postupne posúvať. Môj sólový projekt však vznikol cca rok aj dačo dozadu. Momentálne študujem muzikológiu na FiF UK v Bratislave a okrem vlastnej tvorby sa venujem DJ-ingu, v ktorom sa mi darí posúvať rýchlejšie ako pri mojej autorskej hudbe. V tejto skladbe som vychádzal z veľmi úzkeho základu, ktorý sa snažil postupne viac rozvinúť. Nie je to žiadny zázrak, ale myslím, že sa v tom dá aj niečo nájsť.

Daniel Sárkány

Time To Live

2
Počet hlasov: 25

Daniel Sárkány

Time To Live

Daniel Sárkány prichádza do Demovnice s novinkou s názvom Time To live. Táto skladba je druhým singlom z rovnomenného albumu. Daniel prešiel dlhú hudobnícku cestu, od metalcorového screamovania sa dostáva až do popových vôd a pridáva aj rap. Klip k jeho najnovšej skladbe sa natáčal v garáži v Seredi a v rôznych častiach Bratislavy. “Počas natáčania v hlavnom meste som stál bez pohnutia a zastavil som čas. Ľudia sa na mňa pozerali, či je všetko v poriadku. Prečo iba stojím uprostred námestia? Zrazu si človek uvedomí ako sa všetci ponáhľajú. Ja si myslím, že je to dnešnou uponáhľanou dobou. Chceme toho veľa stihnúť a pritom nám podstata uniká”, hovorí Daniel o natáčaní v Bratislave. Klip upozorňuje na jednu z najzávažnejších okolností ,ktoré v živote riešime. Je ním nedostatok času.

Rapsodéve

Peter & Lucia

0
Počet hlasov: 21

Rapsodéve

Peter & Lucia

Rapsodéve je hudobný projekt a alterego Ivany Pinčákovej, v ktorom poeticky odkrýva emócie a témy podopreté o atmosférický hudobný podklad Martina Piska. Ich tvorba žánrovo spadá prevažne do dream-popu, alternative/ electronic. Ich umelecké vplyvy nepochádzajú len z hudobnej sféry, ale aj z výtvarnej, literárnej a filmovej. Pieseň Peter & Lucia vytvára predstavu apokalyptického sveta, v ktorom sa rúcajú všetky istoty a ideály. Sveta, v ktorom sa každý deň môže stať tým posledným. Protagonistka piesne reaguje na frustráciu zo situácie uzatvorením sa s jej najmilšou osobou do úkrytu a tak si volí svoj osud.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 20

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Trimaj

Prečo

0
Počet hlasov: 19

Trimaj

Prečo

Sme kapela TRIMAJ (Traja Michalovia a Juraj) a vznikli sme v septembri roku 2021. Kruh sa uzavrel niekedy v decembri, keď našu ponuku na spoluprácu prijal Juraj ako spevák. Na prvú skúšku priniesol aj klávesy (o čom sme netušili) a tak sme sa rozrástli nielen o speváka, ale aj o klávesáka. Venujeme sa vlastnej tvorbe v oblasti rockového žánru, kde sem-tam zabrodíme v riekach punku či metalu. V skratke je to “rock pre masy”. V lete sme vydali náš prvý videoklip, ktorý mal po siedmych dňoch od zverejnenia 1.000 videní a naďalej rastú. Na základe toho už aj dostávame ponuky na verejné vystúpenia, no zatiaľ nemáme dostatok repertoáru, usilovne však na ňom pracujeme a na budúci rok už budeme mať čo ponúknuť.

D3NNY & M.R.C

Thoughts

0
Počet hlasov: 10

Mizantrop

Kráľ nie je mŕtvy

0
Počet hlasov: 7

Mizantrop

Kráľ nie je mŕtvy

Kapela Mizantrop vznikla koncom roka 2019 v Rajci s jasným cieľom - priniesť autorskú tvorbu so slovenskými textami na solidnom rockovom podklade - a s tým prišlo aj označenie "uštipačný rock". V piesňach sa vyskytujú pálčivé témy spracované s nemiernou dávkou sarkazmu okorenené subtílnymi narážkami. Od roku 2021 pôvodne trojčlennú zostavu zdobí speváčka Ema, s ktorou dostala muzika ešte hravejší nádych a vystupovanie na pódiách chytilo novú dynamiku. Ako debutový singel bola zvolená pieseň Kráľ nie je mŕtvy, ktorá textom aj kompozíciou trocha vystupuje spomedzi ostatných, priamočiarejších kúskov. Vznikla už začiatkom roka 2020, ale čím dlhšie existuje, tým viac dianie vo svete žiaľ potvrdzuje nadčasovosť jej odkazu.

Vlado Leksa

Jej nový slon

1
Počet hlasov: 6
design by konkurencia