Potočná Liga

Ja

0
Počet hlasov: 119

Potočná Liga

Ja

Kapela Potočná Liga pochádza z Novej Bane. Má štyroch členov. Števo Gajdoš - gitara, spev, Marek Svetík - basová gitara, Richard Wágner - gitara, Tomáš Wágner - bicie. Zrod sa datuje približne na rok 2018. Chlapci putovali a bavili sa v rôznych iných projektoch, až jedného dňa si povedali prečo nie. Koncertujú po kluboch, ale v kalendári sa nájde určite voľné miesto. Muzika ich zabáva a drží v kondícii. Nemajú prehnané ideály, ale aj keď sú amatéri berú ju dosť vážne. Tešia sa z účinkovania v Demovnici a ostatným kapelám a interpretom prajú veľa lásky a hudobných úspechov.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 94

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Daniel Sárkány

Time To Live

2
Počet hlasov: 82

Daniel Sárkány

Time To Live

Daniel Sárkány prichádza do Demovnice s novinkou s názvom Time To live. Táto skladba je druhým singlom z rovnomenného albumu. Daniel prešiel dlhú hudobnícku cestu, od metalcorového screamovania sa dostáva až do popových vôd a pridáva aj rap. Klip k jeho najnovšej skladbe sa natáčal v garáži v Seredi a v rôznych častiach Bratislavy. “Počas natáčania v hlavnom meste som stál bez pohnutia a zastavil som čas. Ľudia sa na mňa pozerali, či je všetko v poriadku. Prečo iba stojím uprostred námestia? Zrazu si človek uvedomí ako sa všetci ponáhľajú. Ja si myslím, že je to dnešnou uponáhľanou dobou. Chceme toho veľa stihnúť a pritom nám podstata uniká”, hovorí Daniel o natáčaní v Bratislave. Klip upozorňuje na jednu z najzávažnejších okolností ,ktoré v živote riešime. Je ním nedostatok času.

Nina Hope

Favorite Song

0
Počet hlasov: 79

Nina Hope

Favorite Song

Moje meno je Nina, mám 22 rokov a vystupujem pod umeleckým pseudonymom Nina Hope. Tvorím hudbu inšpirovanú populárnou kultúrou ako sú knihy, seriály či aj japonské anime. Tento žáner, alebo lepšie povedané skupina umelcov sústrediacich sa na podobné témy sa nazýva ,,nerdcore" a jej konzumenti sa nachádzajú po celom svete. Väčšina hudobníkov, ktorí sa tomuto žánru venujú, sú z USA alebo Veľkej Británie, ja som však iba vysokoškolská študentka zo Slovenska. Hoci sa spevu venujem od útleho veku, vlastnú hudbu som začala tvoriť až na konci roka 2021. Začínala som ako úplný amatér, no odvtedy som sa už veľa naučila. Ak ma túžite podporiť, moju hudbu môžete nájsť na všetkých platformách.

Mišák Štramák

Vo vlaku

0
Počet hlasov: 51

Mišák Štramák

Vo vlaku

Dosť bolo hluku, alebo ako znie zaľúbenie sa do zvuku akustickej gitary… Aj takto by sa dalo opísať moje pôsobenie na scéne od roku 2003. Punkové korene nezapriem, ale tak isto ani lásku k akustickej gitare. Cesta k nej bol tŕnistá, ale o to viac si tú slobodnú jazdu teraz užívam. Výsledkom je EP “Neviem”, ktoré vyšlo v marci v roku 2022.

Patrik Gajdoš

Generations

0
Počet hlasov: 48

Patrik Gajdoš

Generations

Volám sa Paťo Gajdoš a po dlhých úvahách som sa rozhodol poslať do Demovnice jednu skladbu. Čo sa týka hudby, vždy som miloval bicie. Vyštudoval som ich na konzervatóriu v Bratislave a momentálne sa živím ako učiteľ bicích a hudobnej teórie. Posledné roky sa však zapodievam elektronickou hudbou a jej tvorbou. Robím to iba pre seba a sebe na mieru. Chcel by som už ale vystúpiť z mojej malej bublinky. Veľká vďaka za za to, že sa to dá takto.

Born & Shishco & Deaftra

Can We Go Back

0
Počet hlasov: 44

Born & Shishco & Deaftra

Can We Go Back

Chceli by sme sa opäť zapojiť do hlasovania. Tentokrát posielame trek s Deaftrom, ktorý nás ohúril svojim zvukom práve v Demovnici. Takže projekt dvoch a jedného Demovničana. Born & Shishco (Roman a Kamil) - živé husle, gitary, perkusie a svojský melodický drum and bass, a Deaftra (Jakub) - producent našľahaného midtempa so zvukom, za ktorý by sa nehanbili ani tí najlepší. Skladba je o ľuďoch prítomného okamihu, ktorí napriek svojmu mysleniu, vedia spomínať na bývalé krásno.

Inými slovami

Komu uveríš

0
Počet hlasov: 39

Inými slovami

Komu uveríš

Inými slovami, Bratislavská kapela bez jediného člena priamo z Bratislavy, čiže inými slovami, cezpoľní bastardi, ktorí si radi myslia, že hrajú pop-rock ale hrajú multižáner. Ako štvorica, spevák Lukáš, gitarista Patrik, basák Mirec a bubeník Tomáš sa prvýkrát stretli koncom mája 2022 a odvtedy sa naplno oddávajú tvorbe vlastných skladieb v slovenčine s mladíckym duchom a zvukom.

Bricks of Colors

Fly Far Away

0
Počet hlasov: 31

Bricks of Colors

Fly Far Away

História kapely Bricks of Colors sa začala písať v roku 2020, kedy sa pri muzicírovaní stretli zakladatelia súčasného zoskupenia, frontman Silvo a klávesák Mišo. až napokon padlo rozhodnutie vytvoriť vlastné autorské zoskupenie. Zvyšní členovia kapely sa našli pomerne rýchlo. Už v tom čase rozvíjali svoj talent bubenícky mág Marek a ostrieľaný gitarový harcovník Paľo, ktorí túto výzvu prijali. Kapela si v roku 2021 prešla zaujímavou rošádou na poste basgitaristu (z basgitaristu sa stal spevák - frontman kapely a jeho miesto po niekoľkomesačnom hľadaní nakoniec zastúpil rázovitý Igor). A tak sa spojilo 5 rôznorodých osobností, 5 elementov s osobitou hudobnou históriou a žánrovou rôznofarebnosťou, aby postupne, tehličku po tehličke, vytvorili dokonalú harmóniu ich rozmanitosti. Aj keď obdobie pandémie kapele skomplikovalo plnohodnotný autorský rozlet, od roku 2022 už všetci členovia s radosťou slobodne dýchajú a v súčasnosti pripravujú svoj vstup na hudobnú scénu...

Abnorman

Relax

0
Počet hlasov: 19

Abnorman

Relax

Som Abnorman - herec, muzikant a biletár vo Fuge :) Posielam song Relax, ktorý by som chcel posunúť cez Democnicu poslucháčom FM-ka. Snáď sa bude páčiť. Nástroje som nahral ja, so strihom a aranžom mi pomáhal Miro Simčuv, mix robil Miki Novácky z Polemic-u a master Kero z Dub Settlers HiFi. Tento song nebudem nejak extra popisovať, snáď len toľko, že sample trúbiek som si požičal od Dj-a Vadima. Tak si dajte relax a pustite si Relax.

design by konkurencia