Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Her Memories

City of Lights

2
Počet hlasov: 88

Her Memories

City of Lights

Her Memories patrí medzi mladú slovenskú blues-rockovú generáciu. Kapela vznikla v roku 2017 v Bratislave pôvodne ako trio a v priebehu rokov sa v nej vystriedalo viacero hudobníkov. Ku stálym členom, gitaristovi a spevákovi Martinovi Tomášikovi a Petrovi Garajovi (bicie), sa začiatkom roku 2022 pridal na basgitaru Alessandro Anisino, ktorý formáciu na istý čas uzavrel. Od januára roku 2023 zvuk kapely dotvára klávesák a druhý gitarista v jednej osobe, najmladší člen Matej Lempochner. Her Memories sa venujú autorskej tvorbe, v ktorej miešajú prvky moderného blues, soulu a rocku. Medzi ich najväčšie úspechy patrí, okrem iného, aj výhra v súťažnej prehliadke Jazz Blues Jamboree 2019, no najmä výhra v celoslovenskej súťažnej prehliadke Slovakian Blues Challenge 2019, vďaka ktorej postúpili na celoeurópske kolo súťaže a reprezentovali Slovensko na European Blues Challenge 2022 vo švédskom Malmö. Koncom roku 2022 kapela vydala svoj debutový album s názvom Standing on the Sun.

Jan Fridrich

Vzduch

2
Počet hlasov: 68

Jan Fridrich

Vzduch

Som Jan Fridrich. Mladý tvorca z okolia Žiliny. Venujem sa hudobnej produkcii, spevu/rapu, mixingu a masteringu. Vo svojej tvorbe sa sústredím na vytvorenie nových zvukov a ich zakomponovanie do už zaužívaných hudobných štruktúr. Aktuálne študujem audio-inžinierstvo na VUT v Brne. Inšpirujú ma najmä interpreti ako Kanye West, Don Toliver, Mike Dean, Nicholas Naison, Saul a Tyler The Creator.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 57

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Matúš Polonec

Storm Inside

0
Počet hlasov: 47

Matúš Polonec

Storm Inside

Mám 28 rokov, pochádzam z Martina a aktuálne študujem na Akadémii umení v Banskej Bystrici (Fakulta Výtvarných umení) magisterské štúdium, odbor: voľné výtvarné umenie. Popri tvorbe vizuálneho umenia a grafiky som sa začal venovať presahom do hudby, ktorej sa venujem 14 rokov. Moju tvorbu ťažko charakterizovať, ale ak by som to mal aspoň nejako uchopiť, tak v celku teda ide prevažne o progresívno-melancholicky namiešanú paletu temnejších tónov, ktoré sa nesú v znamení 90-tych rokov, podčiarknuté ustráchaným spevom na druhú. Moja skladba „Storm Inside“ je akousi pilotnou autorskou výpoveďou, ktorá verne odzrkadľuje myšlienky a pocity melanchólie, úzkosti, paranoje, strachu, či až miestneho pochybovania o sebe samom.

Ricken

Útek

0
Počet hlasov: 43

Ricken

Útek

Mám rád veľmi rôznorodú hudbu. Za tri kapely, ktoré ma asi najviac ovplyvnili, považujem Beatles, Black Sabbath a Elán. Vyštudoval som hru na klavíri, neskôr som sa naučil hrať na gitare a začal hrať v punk/metalovej kapele Retorik. Potom som chvíľu skúšal robiť elektronickú hudbu a neskôr prešiel na tvorbu beatov. Nakoniec som si povedal, že budem rapper, avšak to, že mám rád melódiu, rockovú a synth hudbu sa začalo veľmi rýchlo prejavovať a je z toho mix hip hopu, rocku a synthwave hudby.

Limits of Absurdity

Loyal

0
Počet hlasov: 42

Limits of Absurdity

Loyal

Sme bratislavská kapela Limits of Absurdity. Zmes piatich ľudí s rozdielnym hudobným vkusom, ale rovnakou vášňou. Hudba, ktorú tvoríme, je väčšinou žánrovo neuchopiteľná, no určite je to rock. Pre niekoho alternatívny, pre niekoho hard, pre ďalšieho pop. Vznikli sme v roku 2018, prvé koncerty prišli o rok neskôr a časom aj štyri single. Pieseň Loyal je zatiaľ posledným z nich a je vonku od marca. Je to jedna zo skladieb, ktorá vznikla v našej skúšobni pomerne nedávno. Dúfame, že sa vám bude páčiť a prídete si ho vypočuť aj naživo. Počúvajte a bavte sa!

Potočná Liga

Ja

0
Počet hlasov: 41

Potočná Liga

Ja

Kapela Potočná Liga pochádza z Novej Bane. Má štyroch členov. Števo Gajdoš - gitara, spev, Marek Svetík - basová gitara, Richard Wágner - gitara, Tomáš Wágner - bicie. Zrod sa datuje približne na rok 2018. Chlapci putovali a bavili sa v rôznych iných projektoch, až jedného dňa si povedali prečo nie. Koncertujú po kluboch, ale v kalendári sa nájde určite voľné miesto. Muzika ich zabáva a drží v kondícii. Nemajú prehnané ideály, ale aj keď sú amatéri berú ju dosť vážne. Tešia sa z účinkovania v Demovnici a ostatným kapelám a interpretom prajú veľa lásky a hudobných úspechov.

MORAZDVORA

I swear I wasn't crying (again)

2
Počet hlasov: 38

MORAZDVORA

I swear I wasn't crying (again)

MORA si dlho myslela, že aby mohla svoju tvorbu zdieľať s ostatnými, musí byť najskôr vo všetkých aspektoch hudby perfektná. Uvedomila si však, že týmto spôsobom neporastie. Snaží sa preto tvoriť od srdca, a aj keď žiadny aspekt jej tvorby nie je perfektný, ako celok to jednoducho dáva zmysel. Tvorí najmä v anglickom jazyku, no snaží sa venovať aj tomu rodnému. Jej pýchou sú jej texty, ktoré sú spojením reality a fantázie. Momentálne pracuje na svojom prvom EP, a ako všetko ostatné, aj to bude jej sólo projekt.

Matej Tkáč

Kadiaľ

0
Počet hlasov: 37

Matej Tkáč

Kadiaľ

Ahojte, som človek ktorý neustále hľadá nové inšpirácie. Mám rád tvrdšie žánre od metalu cez atmosférickú hudbu, soundtracky až po slovenskú folkovú scénu. Roky hrám s rôznymi slovenskými pesničkármi a kapelami nielen na violončele ale aj basgitare, a snažím sa zlepšovať v kompozícii hudby ktorú tvorím. Nerád sa však držím stereotypov a rád experimentujem. Mojím ideálom je tvoriť hudbu, ktorá bude umelecky hodnotná a osobitá. Súčasne pracujem popri štúdiu na vysokej škole a pedagogickej práci na svojom prvom albume.

Bekky a Yo

Elni Tudni Kell

0
Počet hlasov: 13

Bekky a Yo

Elni Tudni Kell

Sme Bekky a Yo. Chceme vám predstaviť skladbu z nášho EP, ktoré pripravujeme v maďarskom jazyku. Skladba je o tom, že treba vedieť žiť s pozitívnym pohľadom na svet, napriek tomu, že sa v ňom dejú zlé veci a aby sme neprestali veriť v zajtrajšok a dávať lásku okolo seba.

design by konkurencia