Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Stopové prvky asfaltu

Mária

0
Počet hlasov: 313

Stopové prvky asfaltu

Mária

Stopové prvky asfaltu (SPA, Stopáče) sú priekopníkmi žánru „Poráčsky RakenRol", ktorý je zmesou hudobných štýlov ako folk, funk, rock, blues, disco, punk, či hip-pop. Kapela je štvorčlennou motorizovanou jednotkou hudby lásky s poznávacími značkami AK, IP, MZ a MK. Po desiatich rokoch učenia sa hrať na nástroje, prokrastinácie, koncertov a vyhýbaniu sa nahrávaniu v štúdiu sme konečne nahrali prvý album. Pieseň Mária je prvým kúskom bonboniéry zo Záhrady potešenia. Dobrú chuť.

Raz-2-Try

Idete?

5
Počet hlasov: 293

Raz-2-Try

Idete?

Kapela Raz-2-Try z Hruštína sa v súčasnej zostave, ktorú tvoria Tomáš Troják (spev, gitara), Lukáš Krivačka (gitara, spev), Martin Gerek (basgitara) a Rado Snovák (bicie), sformovala okolo roku 2018, hoci história jej vzniku siaha do roku 2003. Naša hudba vybočuje zo žánrových rámcov, navzájom v sebe kombinuje prvky rocku, punku, metalu, ale aj ľudových piesní či rapu. Dala by sa označiť ako "Agro Heavy Punk od metra štvorcového". Texty sú inšpirované každodenným životom s jeho radosťami a starosťami. Špecifikom piesní je dôraz kladený na jedinečnosť a írečitosť hornooravského nárečia. Aktuálne pracujeme na svojom debutovom albume s názvom Zamost. Z neho pochádza pesnička “Idete?”, ktorá je o netypickom spôsobe zdravenia sa v oravskej dedinke Hruštín.

endorfin

Lolita

0
Počet hlasov: 63

endorfin

Lolita

endrofin je alternatívna rocková skupina z Rožňavy. Kapelu založili mladí ľudia, vášnivo zapálení do hudby, v roku 2012. Motiváciou vzniku endorfinu bolo, ako to vyplýva aj zo samotného názvu kapely, hrať pre potešenie, radosť. Súčasný imidž získala skupina v januári 2022 príchodom dvoch nových členov (Nándor Polgáry a Miroslav Gebe). Členovia skupiny sa pohybujú v rôznom hudobnom svete, čo jednoznačne a pozitívne vplýva na ich rozmanitú tvorbu.

Jan Fridrich

Vzduch

0
Počet hlasov: 62

Jan Fridrich

Vzduch

Som Jan Fridrich. Mladý tvorca z okolia Žiliny. Venujem sa hudobnej produkcii, spevu/rapu, mixingu a masteringu. Vo svojej tvorbe sa sústredím na vytvorenie nových zvukov a ich zakomponovanie do už zaužívaných hudobných štruktúr. Aktuálne študujem audio-inžinierstvo na VUT v Brne. Inšpirujú ma najmä interpreti ako Kanye West, Don Toliver, Mike Dean, Nicholas Naison, Saul a Tyler The Creator.

Her Memories

City of Lights

0
Počet hlasov: 60

Her Memories

City of Lights

Her Memories patrí medzi mladú slovenskú blues-rockovú generáciu. Kapela vznikla v roku 2017 v Bratislave pôvodne ako trio a v priebehu rokov sa v nej vystriedalo viacero hudobníkov. Ku stálym členom, gitaristovi a spevákovi Martinovi Tomášikovi a Petrovi Garajovi (bicie), sa začiatkom roku 2022 pridal na basgitaru Alessandro Anisino, ktorý formáciu na istý čas uzavrel. Od januára roku 2023 zvuk kapely dotvára klávesák a druhý gitarista v jednej osobe, najmladší člen Matej Lempochner. Her Memories sa venujú autorskej tvorbe, v ktorej miešajú prvky moderného blues, soulu a rocku. Medzi ich najväčšie úspechy patrí, okrem iného, aj výhra v súťažnej prehliadke Jazz Blues Jamboree 2019, no najmä výhra v celoslovenskej súťažnej prehliadke Slovakian Blues Challenge 2019, vďaka ktorej postúpili na celoeurópske kolo súťaže a reprezentovali Slovensko na European Blues Challenge 2022 vo švédskom Malmö. Koncom roku 2022 kapela vydala svoj debutový album s názvom Standing on the Sun.

Dennica

Čarokrásne

0
Počet hlasov: 55

Dennica

Čarokrásne

Počiatky kapely Dennica siahajú do roku 2020 keď sa stretli Denisa Mackaľová (spev) a Tomáš Huszaník (gitara, produkcia). Autorkou textov je Denisa, ktorá aj spieva. hudbu zložil Tomáš. Pieseň Čarokrásne je z nášho debutového albumu V spektre. je to príbeh mladej ženy, ktorá sa cez tvár muža díva na rozpadávajúci sa svet. Práve v jeho tvári, očiach nachádza krásu "špinavého mesta" a zmysel vlastného života. Vo svojej tvorbe sa snažíme vyjadriť rôzne témy, no dá sa povedať, že ide o osobný intímny pohľad človeka na svet. Dennica hudobne vychádza hlavne zo slovenskej bigbítovej scény, netají sa však ani vplyvom rocku, jazzu, soulu či bluesu. V súčasnosti sa kapela rozšírila o ďalších členov: András Szabó (bicie), Dušan Herák (basgitara) a Igor Ruman (klávesy).

Rudy a Zrúdy

Biele vrany

0
Počet hlasov: 52

Rudy a Zrúdy

Biele vrany

Rudy Bujna je slovenský pesničkár, ktorý vydal koncom roka 2019 debutový album “V nedeľu ráno” so sprievodným videoklipom k piesni “Istota”. V zostave Rudy a Zrúdy speváka, gitaristu a skladateľa dopĺňajú Martin "Soja" Vančo (basgitara) a Štefun Ičo (bicie). Ich prvým spoločným počinom je EP “Živo”, ktoré prezentuje muzikantskú chémiu trojice. Všetky skladby vyšli v live verzii. Je to zároveň aj odkaz na časy, kedy takýmto spôsobom vznikali všetky nahrávky.

Mishino

Nedokážem dýchať

0
Počet hlasov: 40

Mishino

Nedokážem dýchať

Volám sa Michal, ale vystupujem pod prezývkou Mishino. Mám 17 rokov a hudbe sa venujem takmer štyri roky. Naberať spád to začalo až minulý rok, kedy sme sa s kamarátmi rozhodli organizovať eventy pod názvom Hyperpunk! Odohrali sme jednu celú sezónu s tým, že momentálne hráme druhú. Minulý rok sme v rámci kolektívu "Hyperpunk!" vystúpili aj na Garáži Pohoda festivalu. Čo sa týka iných koncertov, vystupoval som na Pride Košice, v rámci podujatia Slovenská tepláreň som vystupoval tiež v Košiciach a čerstvo mám za sebou aj vystúpenie v Prahe. Čo sa týka žánru, ktorý tvorím, tak ak by som tomu mal dať škatuľku, sú to rôzne kombinácie pop-punku, indie-rocku, post-punku a rôznej inej gitarovej alternatívy. Skladba opisuje rôzne emócie, no najdôležitejšie je, keď v skladbe opisujem ako som vďačný za moje okolie, vďaka ktorému to stále zvládam aj napriek refrénu a názvu pesničky.

Stolen Street

Cudzie objekty

2
Počet hlasov: 39

Stolen Street

Cudzie objekty

Sme trnavská kapela Stolen Street pozostávajúca zo štyroch hudobníkov. Gitaristu Petra Šimončiča v speve dopĺňa spolu s basgitarou Michal Horský. O sólovú gitaru sa stará Michal Odler a za bicími drží rytmus Marek Kurňava. Aj keď sme naskočili na vlnu alternatívnej hudby, kde sa hranice stierajú, žánrovo by ste nás zaradili k indie-rocku. Pri tvorbe sa však inšpirujeme aj prvkami psychadelic-rocku, britpopu, elektroniky, grungeu, punku a v podstate všetkými kombináciami žánrov, ktoré nám padnú do ucha. Ako kapela sme v minulosti spravidla tvorili texty v anglickom jazyku, čo sme sa ale rozhodli zmeniť. Výsledkom je nový singel s názvom Cudzie objekty.

Hermetica Botanica

Modrá hodina

0
Počet hlasov: 34

Hermetica Botanica

Modrá hodina

Som mladá hudobná interpretka, pre ktorú je hudba prostriedok k sebavyjadreniu a zachyteniu emócie. Rada sa s ňou hrám, skúmam rôzne spôsoby tvorenia, žánre a proces tvorenia beriem skôr ako cestu než cieľ. Aktuálne sa neviem zaradiť k jednému žánru, ale prevláda u mňa elektronika s techno až trance prvkami, no občas s ambientom alebo popom kombinovaným s vokálmi a recitáciou-spevom mojich vlastných textov. Hudbu beriem ako niečo, čo nás má sprevádzať, celým spektrom prežitkov života. Tak by som popísala asi aj moju tvorbu - lyrická, farebná, tanečná, statická, sýta a občas proste iba niečo, čo dám zo seba von za desať minút a zistím, že uau to sa dá vlastne počúvať.

design by konkurencia