Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Andersons

Sním s ním

0
Počet hlasov: 87

Andersons

Sním s ním

Naša kapela Andersons funguje v súčasnej päťčlennej zostave od roku 2019. Každý z nás má skúsenosti z viacerých hudobných projektov z minulosti. Naplno sme sa však sústredili práve na Andersons. Počas týchto štyroch rokov sme vytvorili viacero vlastných piesní. Venujeme sa primárne alt-popovej tvorbe a autorské skladby spievame v slovenčine. Prvú trojicu skladieb sme nahrali počas roku 2023 a v júli sme ich odprezentovali verejnosti aj na streamovacích platformách vo vlastnej réžií. Máme za sebou niekoľko koncertov na lokálnych klubových podujatiach v Skalici a okolí odkiaľ aj pochádzame. Zahrali sme si napríklad v klube Orlovňa, ale aj na nedávnom festivale Fest Maringota. V súčasnosti pracujeme na ďalších piesňach.

Adrián Ulík

My Bet Is Practically Won

0
Počet hlasov: 65

Adrián Ulík

My Bet Is Practically Won

Tento rok 2023 som nespravil žiadnu skladbu. Jedna z mojich obľúbených činností sa zastavila. Žiadna inšpirácia, túžba tvoriť, nič. Bol som príliš sústredený na riešenie iných vecí, ktoré mi prišli do cesty. Vďaka tomu som ale spoznal zopár skvelých ľudí, ktorí mi pripomenuli (väčšinou nevedome), že nesmiem zabúdať na svoju bublinu, v ktorej sa nachádza všetko čo zo mňa robí to moje JA - tvorí moju autentickú podstatu! Rovnako nesmiem zabudnúť na zopár priateľov, ktorí sa ma vždy pri stretnutí pýtali, že už dlho nedostali upozornenie na moju novú skladbu. Bolo to od nich veľmi milé. A tak som si dal sám so sebou stávku, že jednu skladbu musím tento rok dokončit, aspoň jednu. A je to tu: Moja stávka je prakticky vyhraná. "Váš mozog berie tieto vibrácie z vašich ušných bubienkov a premieňa ich na myšlienky."

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 43

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Brunivua

Sunset Girl

0
Počet hlasov: 37

Brunivua

Sunset Girl

Volám sa Bruno, mám 16, pochádzam z Nitry a svoju hudbu komponujem od piatich rokov. Moja tvorba sa orientuje na Drum&Bass, Breakcore, House a niekedy aj Ambient. Svoju hudbu robím podľa nálady, akú v tom momente mám a snažím sa, aby som ju opísal čo najlepšie. Toto je moja posledná vec a verím že sa vám bude páčiť.

a:ma feat. @pato.gajdos

Gorgeous

0
Počet hlasov: 31

a:ma feat. @pato.gajdos

Gorgeous

a:ma je nádejný slovensko-brniansky psychedelic / alternative rockový projekt, ktorý práve vydal debutovú nahrávku 「demoⁿ」. Vo svojej tvorbe sa plaví vodami labyrintických ambientných riffov, ktoré poslucháča zahaľujú do oblaku hypnagogických melódií, tučných groovov a evokatívnej lyriky. Vyznačuje sa svojou charakteristickou príchuťou melancholického psych rocku s prvkami shoegaze, inšpirovaného najrôznejšími žánrami hĺbavej (nie len) gitarovej hudby. Gorgeous je poslednou skladbou na nahrávke a je výsledkom spolupráce s kamarátom a bývalým bubeníkom projektu a:ma - slovenským elektronickým producentom @pato.gajdos, ktorý nedávno vydal svoju prvú kazetu "1st collection" a pohybuje sa na rozmedzí žánrov trip hop, IDM, ambient a ethnotronica.

Hostinsky

Zlatá klietka

0
Počet hlasov: 31

Hostinsky

Zlatá klietka

Hostinsky je mladá alt-rocková skupina z prostredia Malých Karpát. Vznikla začiatkom roka 2021 odkedy pôsobí v Modre a v Častej. Vo svojej hudbe kladie dôraz na inštrumentalitu a rozmanitosť tém. Kapela v sebe spája vplyv viacerých prúdov, keďže každý člen sa venuje osobným projektom odlišných žánrov. Hostinsky sú Branisi, Michal Bojkovský, Lukáš Ješko, Šakal a Taro.

Till I Get Home

Po kúskoch

0
Počet hlasov: 30

Till I Get Home

Po kúskoch

Kapela Till I Get Home (TIGH) je projekt troch chalanov: Samuel Červeňanský, Dávid Valovič a Pavol Valovič. Oficiálne sme vznikli v roku 2019 a do hudobného sveta vstúpili debutovou autorskou piesňou "Otec, Hory a Ja”. TIGH spája elektronické zvukové prvky so zvukom akustických nástrojov. Inklinujeme k elektronickej hudbe s jemnými nádychmi dream a indie rocku. V decembri 2022 bol oficiálne vydaný náš debutový album HORY, ktorý predstavuje zbierku našej doterajšej tvorby (13 piesní) doplnenú o 6 novších skladieb. Pieseň Po kúskoch rozoberá strach človeka z ticha. Téma albumu spája všetky piesne do jednej veľkej zbierky, do pohoria, ktoré zdolávame.

Urges

teardrop (YOU & ME)

0
Počet hlasov: 10

Urges

teardrop (YOU & ME)

Volám sa Patrik Partl a začiatkom roka som začal, ako 17-ročný stredoškolák, vydávať skladby v rámci svojho projektu URGES. Som rodák z Trnavy a hudba bola v mojom živote vždy veľmi dôležitá a to v rôznych formách. Tento rok som sa rozhodol skúsiť svoj koníček uverejniť na Spotify a Youtube. Snažím sa o originalitu a o vybudovanie si citového mostíka medzi mnou a kýmkoľvek, kto sa rozhodne si moju tvorbu vypočuť. Moje texty sú často melancholické, no najmä sa usilujem o to, aby mali zmysel, aby vyjadrovali pocit, či vyššiu ideu. Všetky nástroje a spev v mojich pesničkách sú odohrané mnou. Ale taktiež som viac než rád, keď môžem s niekým na projekte spolupracovať. Posielam vám práve skladbu, ktorá je takouto spoluprácou "teardrop (YOU & ME)"

parallel

forgive

0
Počet hlasov: 10

parallel

forgive

Som "parallel", 19-ročný začínajúci hudobný producent a skladateľ z Calgary, Kanada. Hoci som sa narodil v Kanade, mám slovenské občianstvo a hovorím plynule po slovensky. Od roku 2019 sa venujem produkcii alternatívnej hudby a všetky skladby, texty a videá si vytváram sám. Komponujem hudbu, lebo chcem vyjadriť svoje vnútorné pocity a dúfam, že sa ľudia s nimi stotožnia a tak sa spoja s mojou hudbou. Mojím hlavným nástrojom je klavír, na ktorom hrám už od malička. Vo svojej tvorbe kombinujem elektronické a akustické zvuky, a niekedy používam sample z nahrávok minulého storočia. Spolupracujem aj na projektoch so začínajúcim francúzskym raperom AsmoD v meste Montréal, kde študujem na univerzite McGill odbor Informatika a hudobné technológie. Pred rokom som vytvoril dva súkromné experimentálne albumy a pred pár dňami som vydal nový singel z názvom "forgive".

The Sages

Fire

0
Počet hlasov: 1

The Sages

Fire

Kapela The Sages pochádza z Košíc, tvoria ju Michal Bučko (spev + gitara), Karol Zsigray (basa), Milan Turis (bicie). Tvoríme a hráme našu autorskú tvorbu už niekoľko rokov v hudobnom žánri - melodický moderný rock. Texty odzrkadľujú každodennú realitu.

design by konkurencia