Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Andersons

Sním s ním

3
Počet hlasov: 85

Andersons

Sním s ním

Naša kapela Andersons funguje v súčasnej päťčlennej zostave od roku 2019. Každý z nás má skúsenosti z viacerých hudobných projektov z minulosti. Naplno sme sa však sústredili práve na Andersons. Počas týchto štyroch rokov sme vytvorili viacero vlastných piesní. Venujeme sa primárne alt-popovej tvorbe a autorské skladby spievame v slovenčine. Prvú trojicu skladieb sme nahrali počas roku 2023 a v júli sme ich odprezentovali verejnosti aj na streamovacích platformách vo vlastnej réžií. Máme za sebou niekoľko koncertov na lokálnych klubových podujatiach v Skalici a okolí odkiaľ aj pochádzame. Zahrali sme si napríklad v klube Orlovňa, ale aj na nedávnom festivale Fest Maringota. V súčasnosti pracujeme na ďalších piesňach.

The Shaldos

Týpek

2
Počet hlasov: 80

The Shaldos

Týpek

Kapelu The Shaldos tvoria spolu s pesničkárom Šaldom jeho dobrí parťáci zo záhoráckej nezávislej scény Suproš, Škuban a Čudo. Žánrovo hrajú čo sa im páči a tak v ich hudbe môžete zachytiť grunge, reggae, indie alebo gothic rock. Momentálne sa bavia svojpomocným nahrávaním demáčov ktoré nechávajú dozrieť na všetkých streamovacích platformách.

The Gambit

Gasp

0
Počet hlasov: 40

The Gambit

Gasp

Sme päť-členná kapela The Gambit z Bratislavy. Pohybujeme sa v žánri alternatívny rock s prvkami grunge a hard rock s anglickými textami. Sme tri baby a dvaja chalani vo veku od 16 do 19 rokov a máme za sebou už zopár vystúpení, na ktorých sa diváci vedia zabaviť. Naším cieľom je osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí rôznej vekovej kategórie a vyvolať v nich emócie a priniesť poslucháčom poriadny zážitok z našej hudby, do ktorej dávame všetci piati kúsok seba. 1.6. sme vydali svoj debutový album, ktorý sa dá vypočuť na všetkých streamovacích platformách.

Brunivua

Sunset Girl

0
Počet hlasov: 39

Brunivua

Sunset Girl

Volám sa Bruno, mám 16, pochádzam z Nitry a svoju hudbu komponujem od piatich rokov. Moja tvorba sa orientuje na Drum&Bass, Breakcore, House a niekedy aj Ambient. Svoju hudbu robím podľa nálady, akú v tom momente mám a snažím sa, aby som ju opísal čo najlepšie. Toto je moja posledná vec a verím že sa vám bude páčiť.

Martin Bórik

Underscored

0
Počet hlasov: 32

Martin Bórik

Underscored

Volám sa Martin Bórik, som z Košíc a tvorbe elektronickej hudby v domácom prostredí sa venujem už asi 20 rokov. Pracujem v IT, takže som sa hudbou nikdy nepotreboval živiť a preto môžem tvoriť z čistej radosti. Na vlastné náklady som si pred rokmi vydal dva tematické albumy a jedno-skladbové EP, tie sa však štýlovo pohybovali medzi art-rockom a syntetickým ambientom. Teraz sa na staré kolená zabávam tým, že sa vrhám do štýlov, ktoré som si chcel vždy skúsiť... už len nájsť vydavateľa, ktorý by to chcel skúsiť so mnou.

Till I Get Home

Po kúskoch

0
Počet hlasov: 25

Till I Get Home

Po kúskoch

Kapela Till I Get Home (TIGH) je projekt troch chalanov: Samuel Červeňanský, Dávid Valovič a Pavol Valovič. Oficiálne sme vznikli v roku 2019 a do hudobného sveta vstúpili debutovou autorskou piesňou "Otec, Hory a Ja”. TIGH spája elektronické zvukové prvky so zvukom akustických nástrojov. Inklinujeme k elektronickej hudbe s jemnými nádychmi dream a indie rocku. V decembri 2022 bol oficiálne vydaný náš debutový album HORY, ktorý predstavuje zbierku našej doterajšej tvorby (13 piesní) doplnenú o 6 novších skladieb. Pieseň Po kúskoch rozoberá strach človeka z ticha. Téma albumu spája všetky piesne do jednej veľkej zbierky, do pohoria, ktoré zdolávame.

Fátum

Mal by som byť

0
Počet hlasov: 24

Fátum

Mal by som byť

Čaute, hovorím si Fátum. Som z Bardejova, aj keď už dlhší čas fungujem v Košiciach. Hudbu robím už zopár rokov. Kvôli práci ale dlho nebola prioritou. Všetko sa to zmenilo s príchodom pandémie a lockdown-om. Track “Mal by som byť” vznikol práve počas pandémie. Má byť odpoveďou na očakávania okolia od jedinca, ako by sa mal správať a čo by mal robiť.

a:ma feat. @pato.gajdos

Gorgeous

0
Počet hlasov: 22

a:ma feat. @pato.gajdos

Gorgeous

a:ma je nádejný slovensko-brniansky psychedelic / alternative rockový projekt, ktorý práve vydal debutovú nahrávku 「demoⁿ」. Vo svojej tvorbe sa plaví vodami labyrintických ambientných riffov, ktoré poslucháča zahaľujú do oblaku hypnagogických melódií, tučných groovov a evokatívnej lyriky. Vyznačuje sa svojou charakteristickou príchuťou melancholického psych rocku s prvkami shoegaze, inšpirovaného najrôznejšími žánrami hĺbavej (nie len) gitarovej hudby. Gorgeous je poslednou skladbou na nahrávke a je výsledkom spolupráce s kamarátom a bývalým bubeníkom projektu a:ma - slovenským elektronickým producentom @pato.gajdos, ktorý nedávno vydal svoju prvú kazetu "1st collection" a pohybuje sa na rozmedzí žánrov trip hop, IDM, ambient a ethnotronica.

Adrián Ulík

My Bet Is Practically Won

0
Počet hlasov: 9

Adrián Ulík

My Bet Is Practically Won

Tento rok 2023 som nespravil žiadnu skladbu. Jedna z mojich obľúbených činností sa zastavila. Žiadna inšpirácia, túžba tvoriť, nič. Bol som príliš sústredený na riešenie iných vecí, ktoré mi prišli do cesty. Vďaka tomu som ale spoznal zopár skvelých ľudí, ktorí mi pripomenuli (väčšinou nevedome), že nesmiem zabúdať na svoju bublinu, v ktorej sa nachádza všetko čo zo mňa robí to moje JA - tvorí moju autentickú podstatu! Rovnako nesmiem zabudnúť na zopár priateľov, ktorí sa ma vždy pri stretnutí pýtali, že už dlho nedostali upozornenie na moju novú skladbu. Bolo to od nich veľmi milé. A tak som si dal sám so sebou stávku, že jednu skladbu musím tento rok dokončit, aspoň jednu. A je to tu: Moja stávka je prakticky vyhraná. "Váš mozog berie tieto vibrácie z vašich ušných bubienkov a premieňa ich na myšlienky."

Hostinsky

Zlatá klietka

0
Počet hlasov: 6

Hostinsky

Zlatá klietka

Hostinsky je mladá alt-rocková skupina z prostredia Malých Karpát. Vznikla začiatkom roka 2021 odkedy pôsobí v Modre a v Častej. Vo svojej hudbe kladie dôraz na inštrumentalitu a rozmanitosť tém. Kapela v sebe spája vplyv viacerých prúdov, keďže každý člen sa venuje osobným projektom odlišných žánrov. Hostinsky sú Branisi, Michal Bojkovský, Lukáš Ješko, Šakal a Taro.

design by konkurencia